Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AnkaW']Wydaje mi się, że szczepiąc psa p/wświelkiźnie każdy otrzymuje takie zaświadczenie oprócz wpisu w paszport/książeczkę i to ono może być wymagane na wystawach a ważne jest do daty następnego szczepienia.[/QUOTE]
a ja zawsze! taki malutki świstek papieru. A moje były sczepione p/wściekliźnie i w mieście wojewódzkim i na wsi przez objazdowego weta i w małym miasteczku. Zawsze był ten kwitek. Za to czasem wet dziwnie patrzył na psi paszport.... Bo na wichurach paszport jedynie krowy mają....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Ale w tym wszystkim śmiech jest najlepszym lekarstwem na nasze bolączki przy kasie wystawy....
[/QUOTE]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Czyżby... ? Pogląd o tyle powszechny co nietrafny , bo śmiech wyłącznie pudruje objawy , a problemów nie rusza wcale . Omawiając nowy regulamin miałam nadzieję, ze to się może zmienić . Cóż , jednak przyzwyczajenie , to druga natura człowieka . Widać , jeszcze nie ten czas , trzeba poczekać . [/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2]Śmiejmy się zatem...[/SIZE][/FONT] :oops:
[/SIZE]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=7vZe8zDifbk&feature=related[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tabalugo, to cóż mamy zrobić - chodzić dniami i nocami i zamartwiać się - wszystkiego się nie da zmienic tak od razu i taka jest prawda. Coraz częstsze zmiany w regulaminach świadczą o tym, że coś się dzieje - w praktyce/teorii wygląda to lepiej, gorzej..zależy dla kogo i w jakiej sytuacji, ale się dzieje.

więc zamiast wszystko negować możne po prostu przeprowadzić dyskusję co jest ok, co jest pomyłką, co można zmienić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Ale w tym wszystkim śmiech jest najlepszym lekarstwem na nasze bolączki przy kasie wystawy....

Jak wracaliśmy kiedyś z jakiejś zagranicznej wystawy to na jednej z granic już w Unii, co kilka metrów stał jakiś koleś i brał opłatę za coś tam (oplata promowa,portowa, ekologiczna, winieta...). Gdy mijaliśmy już chyba 5 budkę z panem od opłat to jak chciał te kilka monet za coś tam to go śmiechem wykończyliśmy. Cały bus ryczał ze śmiechu, koleś w budce zwątpił chyba w naszą poczytalność umysłową. Popukał się w głowę i puścił chyba bez płacenia, w każdym razie ubawił nas do łez.
Tylko ten numer przy kasie wystawy nie przejdzie....[/QUOTE]

Tylko co innego śmiac się na własne życzenie,a co innego,gdy wybieramy władze,które potem gotują nam regulamin nie do śmiechu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pencia']Tylko co innego śmiac się na własne życzenie,a co innego,gdy wybieramy władze,które potem gotują nam regulamin nie do śmiechu.[/QUOTE]
i tu jest pies pogrzebany! Bo to teoretycznie my sami wybieramy te władze. teoretycznie, bo kto z nas bywa na wyborach władz w swoich Oddziałach???? Ja się przyznaję - ani razu nie byłam.... ktoś za mnie wybrał a ja mam na kim psy wieszać - łatwe to? Tak. W tym roku mam zamiar przełamać swoją niechęć do jakichkolwiek wyborów i pójść na walne zebranie. I zagłosować. Że jeden głos? Być może to będzie ten najważniejszy.
A co do tematu - zmiany - dobrze, ze są, inna sprawa jakie. Mnie najmniej podoba się ten o suczkach w ciąży - dlaczego je męczyć na wystawach jeszcze. Podoba mi się ten o przestrzeni dla oglądającego. Ten o zakazie kosmetyków, farbowania itp uważam za nierealny. choć chcę się mylić!!!!
A co do bolączek przy kasie wystawy - czasem się okazuje, że za granicą wystawy są tańsze nawet dla obcokrajowca niż te nasze tutaj w Polsce. Tam potrafią zejść z ceny i zrobić też dużą i fajną wystawę, zaprosić również zagranicznych sędziów, zapewnić bezpłatny parking.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI']Mnie najbardziej interesuje ten fragment:
[I]III. Zasady sędziowania psów na wystawach
1. Do podejmowania decyzji o przyznaniu ocen, lokat, certyfikatów upoważniony jest jedynie uprawniony sędzia kynologiczny z Polski lub zaproszony z uznanych przez FCI organizacji kynologicznych innych krajów. [B]Jest on zobowiązany do przeprowadzenia oceny bez jakiejkolwiek pomocy i ingerencji osób trzecich.[/B] W sprawach organizacyjnych sędzia może skorzystać z pomocy sekretarza i gospodarza ringu, a także tłumacza. Na wystawach międzynarodowych mogą sędziować wyłącznie sędziowie międzynarodowi uznani przez FCI. Ocena psów może być dokonywana wyłącznie przez sędziów, którzy w swojej krajowej organizacji kynologicznej uzyskali uprawnienia do sędziowania danej rasy. [B]Sędziowie są zobowiązani do oceny psów jedynie na podstawie aktualnie obowiązującego wzorca FCI[/B]. Sędziowie z krajów, które nie są członkami FCI, mogą sędziować na wystawach FCI tylko w przypadku, kiedy ich krajowa organizacja kynologiczna jest związana z FCI umowami kontraktowymi lub innymi ustaleniami umownymi i pod warunkiem, że ich nazwisko znajduje się na oficjalnej liście tej organizacji.
Szczegółowe zasady określa Regulamin Wystaw Psów Rasowych FCI pkt 9.

[/I]Czy Ktoś mi to może prztłumaczyć na polski polski - to co wytłuściłam?
1.Tzn, że co? że ktoś do tej pory narzucał werdykt sędziemu??
2. Co ro znaczy "są zobowiązani"?? we wzorcu boksera mamy:

[SIZE=1][COLOR=#4a2500][B].....[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500][B]Uszy: [/B]Zachowane w stanie naturalnym są odpowiedniej wielkości, osadzone po bokach w najwyższej części mózgoczaszki. W spoczynku przylegają do policzków, w stanie wytężonej uwagi skierowane są do przodu tworząc wyraźną fałdę[/COLOR][/SIZE]
.....
[SIZE=1][COLOR=#4a2500][B]OGON: [/B]Osadzony raczej wysoko niż nisko, zachowany w stanie naturalnym.[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=1][COLOR=#4a2500]Czyli co konkretnie mam odpowiedzieć na pytanie czy można u nas wystawiać "cięte" boksery i jak one będą oceniane? [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]Może mnie Ktoś oświecić???[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]Pozdrawiam [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]CHI & BBB[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
REGULATIONS FOR FCI DOG SHOWS

[URL]http://www.fci.be/reglements.aspx[/URL]

strona 4.
[I][FONT=Verdana]“Dogs with docked tails or cropped ears are to be admitted in accordance with the legal regulations of their home countries and those of the country where the show takes place. The judging of docked and undocked or cropped and uncropped dogs must be done without any discrimination and [U]solely in accordance with the valid breed standard[/U].”[/FONT][/I]


Sędziowie potrzebują badania u okulisty ? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']REGULATIONS FOR FCI DOG SHOWS

[URL]http://www.fci.be/reglements.aspx[/URL]

strona 4.
[I][FONT=Verdana]“Dogs with docked tails or cropped ears are to be admitted in accordance with the legal regulations of their home countries and those of the country where the show takes place. The judging of docked and undocked or cropped and uncropped dogs must be done without any discrimination and [U]solely in accordance with the valid breed standard[/U].”[/FONT][/I]


Sędziowie potrzebują badania u okulisty ? :evil_lol:[/QUOTE]


Jednym slowem: nie wolno kopiowac bokserow a jezeli takie (kopiowane) sa na ringu to nalezy jest zdyskwalifikowac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']Jednym slowem: nie wolno kopiowac bokserow a jezeli takie (kopiowane) sa na ringu to nalezy jest zdyskwalifikowac?[/QUOTE]
No właście - jak to będzie?

Wszedł nowy w/w regulamin.
Wiem jak było do tej pory, a teraz za chińskiego boga nie wiem co mam odpowiedzieć zaprzyjaźnionym Czechom, którzy mają "cięte" psy...
U nich było napisane prosto "od dnia... zakaz wystawiania psów "ciętych" i koniec. "Wsio jasno"....
A u nas:
"[B]Sędziowie są zobowiązani do oceny psów jedynie na podstawie aktualnie obowiązującego wzorca FCI"[/B].
Co to znaczy SĄ ZOBOWIĄZANI?? i jakie będą ew. konsekwencje wystawienia ciętego?? Czy Ktoś WIE?
Czy pozstaje poczekać do kilku pierwszych wystaw i zobaczyć co życie przyniesie...
Pozdrawiam
CHI

Link to comment
Share on other sites

[B]11. Zabronione jest traktowanie szaty , skóry i nosa jakimikolwiek środkami ,
które zmieniają ich strukturę lub kolor . Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie
wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek środków . Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i
szczotki . Nie wolno także pozostawiać psa przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż
wymaga jego przygotowanie .[/B]

Bardzo fajny zapis, poszedłbym dalej.
Na wyborach Miss Universum panie powinny przyjść brudne, śmierdzące i z włosami na nogach o długości przynajmniej 1cm.
Niech Amerykanie i reszta świata uczy się od nas.
[url]http://www.eukanuba.com/EukGlobal/US/en/data_root/images/EWC/images/Images/imgWinnersMainLft_archive.jpg[/url]
Żal mi patrzeć na tego biednego brzydkiego psa.
Uważam że BISy powinny zbierać takie oto pięknie i naturalne psiaki:
[url]http://www.isbjornsams.com/2Dirty.jpg[/url]

A jeśli ktoś jedzie na takie wystawy jak Crufts to proponuję wetknąć psu za ucho ze trzy ździebełka słomy aby zaakcentować naszą polskość.
Handlerowi natomiast polecam gumofilce i widełki.

Rozumiem, że jeśli u któregokolwiek z pudlarzy zobaczę narzędzie zbrodni jakim są nożyczki to trzeba zrobić zdjęcie i donieść organizatorowi wystawy?

Link to comment
Share on other sites

[B]11. Zabronione jest traktowanie szaty , skóry i nosa jakimikolwiek środkami ,
które zmieniają ich strukturę lub kolor . Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie
wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek środków . Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i
szczotki . Nie wolno także pozostawiać psa przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż
wymaga jego przygotowanie .[/B]

Bardzo fajny zapis, poszedłbym dalej.
Na wyborach Miss Universum panie powinny przyjść brudne, śmierdzące i z włosami na nogach o długości przynajmniej 1cm.
Niech Amerykanie i reszta świata uczy się od nas.
[IMG]http://www.eukanuba.com/EukGlobal/US/en/data_root/images/EWC/images/Images/imgWinnersMainLft_archive.jpg[/IMG]
Żal mi patrzeć na tego biednego brzydkiego psa.
Uważam że BISy powinny zbierać takie oto pięknie i naturalne psiaki:
[IMG]http://farm4.static.flickr.com/3526/3458763792_e326898379.jpg[/IMG]

A jeśli ktoś jedzie na takie wystawy jak Crufts to proponuję wetknąć psu za ucho ze trzy ździebełka słomy aby zaakcentować naszą polskość.
Handlerowi natomiast polecam gumofilce i widełki.

Rozumiem, że jeśli u któregokolwiek z pudlarzy zobaczę narzędzie zbrodni jakim są nożyczki to trzeba zrobić zdjęcie i donieść organizatorowi wystawy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CHI']No właście - jak to będzie?



"[B]Sędziowie są zobowiązani do oceny psów jedynie na podstawie aktualnie obowiązującego wzorca FCI"[/B].
Co to znaczy SĄ ZOBOWIĄZANI?? i jakie będą ew. konsekwencje wystawienia ciętego?? Czy Ktoś WIE?
Czy pozstaje poczekać do kilku pierwszych wystaw i zobaczyć co życie przyniesie...
Pozdrawiam
CHI[/QUOTE]
tak, to jedyny wiarygodny sposób sprawdzenia tego....
ale - skoro w Polsce kryzys światowy nie wyszedł, to i jest nadzieja, że i ten regulamin też nie wyjdzie.... albo wyjdzie, ale bokiem - tylko komu????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']REGULATIONS FOR FCI DOG SHOWS

[URL]http://www.fci.be/reglements.aspx[/URL]

strona 4.
[I][FONT=Verdana][B]“Dogs with docked tails or cropped ears are to be admitted in accordance with the legal regulations of their home countries and those of the country where the show takes place. [/B]The judging of docked and undocked or cropped and uncropped dogs must be done without any discrimination and [B][U]solely in accordance with the valid breed standard.”[/U][/B][/FONT][/I]
[/QUOTE]
Głupio siebie cytować , ale niech tam . :razz:
W mojej opinii to przepis wymyślony przez kretynów (FCI), dla nas . O kasę im chodzi , wyłącznie . Boją się stracić na wystawianiu kopiowanych bokserów i "z tyłu" mają to , że tego przepisu nie da się wyegzekwować . Ha , jednak dla kretyna , nie ma rzeczy niemożliwej . Czego dowód mamy tu . :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Licho'][B]11. Zabronione jest traktowanie szaty , skóry i nosa jakimikolwiek środkami ,
które zmieniają ich strukturę lub kolor . Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie
wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek środków . Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i
szczotki . Nie wolno także pozostawiać psa przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż
wymaga jego przygotowanie .[/B]

Bardzo fajny zapis, poszedłbym dalej.
Na wyborach Miss Universum panie powinny przyjść brudne, śmierdzące i z włosami na nogach o długości przynajmniej 1cm.
Niech Amerykanie i reszta świata uczy się od nas.
[URL]http://www.eukanuba.com/EukGlobal/US/en/data_root/images/EWC/images/Images/imgWinnersMainLft_archive.jpg[/URL]
Żal mi patrzeć na tego biednego brzydkiego psa.
Uważam że BISy powinny zbierać takie oto pięknie i naturalne psiaki:
[URL]http://www.isbjornsams.com/2Dirty.jpg[/URL]

[SIZE=3][B]A jeśli ktoś jedzie na takie wystawy jak Crufts to proponuję wetknąć psu za ucho ze trzy ździebełka słomy aby zaakcentować naszą polskość. [/B][/SIZE]
Handlerowi natomiast polecam gumofilce i widełki.

Rozumiem, że jeśli u któregokolwiek z pudlarzy zobaczę narzędzie zbrodni jakim są nożyczki to trzeba zrobić zdjęcie i donieść organizatorowi wystawy?[/QUOTE]
Gdybyś miał chociaż minimalne pojęcie o regulaminie wystaw , to wiedziałbyś , że to przepis obowiązujący w całym FCI , i to już od dwóch lat . Polska dołączyła go najpóźniej jak się dało . :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]Licho[/B] - popieram :lol:
przeciez wystawy to wystawy pieknosci psow, trudno oczekiwac, zeby wszyscy swoje psy 'zbrzydzali'.
i bardzo jestem ciekawa czy beda gonic wszystkich wlascicieli yorkow z prostownicami, lub wlasnie wlascicieli pudli z nozyczkami, albo wlascicieli duzych, wlochatych psow, ktorzy czesto (przynajmniej z tego co ja zaobserowowalam) susza suszarami im lapy i pyski przed wejsciem na ring.

zreszta zawsze to mozna zrobic przed wystawa i nikt nawet nie zauwazy ...

a tak w ogole to czy '[B]11. Zabronione jest traktowanie szaty , skóry i nosa jakimikolwiek środkami ,
które zmieniają ich strukturę lub kolor .' [/B]odnosi sie takze do pielegnacji pomiedzy wystawami psa? znaczy, ze mojego silka nie moge kapac w specjalistycznych szamponach nawilzajacych zeby mu nie zmienilo to struktury szaty na... bardziej nawilzona a co za tym idzie bardziej jedwabista, gladka i lsniaca?

paranoja!

koloryzacje rozumiem, ale co to reszty to ten punkt jest po prostu glupi. a ukladal go chyba ktos, kto nie ma pojecia na czym polega przygotowanie do wystawy niektorych ras.


[B]Tagaluga -[/B] serio? to mam nadzieje, ze u Nas bedzie on tak samo respektowany jak i za granica (czyli w ogole :p)

Link to comment
Share on other sites

Oto autor :

[B]FCI Office
[/B][LEFT][B] Place Albert 1er, 13[/B]
[B] B-6530 THUIN[/B]
[B] BELGIQUE[/B]

[B] Tel : +32 71 59.12.38 [/B]
[B] Fax : +32 71 59.22.29 [/B]
[B] E-mail : [/B][B][EMAIL="[email protected]"][email protected] [/EMAIL][/B]
[/LEFT]

Skoro jesteś za tym , żeby przepis nie był respektowany , to znaczy , że jesteś za komunizmem . Pewnie nie wiesz, że ten system jednak nie sprawdził się . :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Gdybyś miał chociaż minimalne pojęcie o regulaminie wystaw , to wiedziałbyś , że to przepis obowiązujący w całym FCI , i to już od dwóch lat . Polska dołączyła go najpóźniej jak się dało . :eviltong:[/QUOTE]

Mam minimalne pojęcie, a nawet miałem szczęście uczestniczenia w przygotowaniu kilku psów (w tym finałowych) na ostatnim Crufcie, i uwierz mi, że szczotka i grzebień nie były jedynymi narzędziami zbrodni.

W tym roku w Ludwigshafen rzeczywiście taki zakaz był przestrzegany.
Nie chciałabyś oglądać Afganów i wielu innych ras które tam były.

Przepis jest o tyle cienki że:
Nikt o zdrowych zmysłach nie użyje sprayu koloryzującego, farby, szminki itd na wystawie bo by go konkurencja zjadła. Takich rzeczy ludzie używają w domach i dopóki taki ktoś ci tego nie pokaże z własnej woli to nigdy się o tym nie dowiesz.

Stwierdzenie że nie wolno przygotowywać psa jakimikolwiek środkami [B]na terenie wystawy[/B], jasno daje do zrozumienia że za płotem już wolno nam podpicować naszego pupila. Bo wystawienie psa podpicowanego już tym przepisem nie jest ograniczone.

Skoro jest wymieniony Grzebień i Szczotka to znaczy że jest to katalog zamknięty. Czekam na to co powiedzą Yorkarze, Pudlarze, Shitzu, Malańczyki itd.
Czy fryzura domowa na Yorku zdobędzie teraz nasze ringi?[U][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Skoro jesteś za tym , żeby przepis nie był respektowany , to znaczy , że jesteś za komunizmem .[/QUOTE]
bzdura. niemniej to nie temat o tym.

a w FCI podejrzewam, ze jak wszedzie moga sie znalezc i madrzejsi i mniej madrzy ludzie, ktorzy te przepisu wydaja. zreszta wystarczy spojrzec na inne organy uprawnione do wydawania przepisow, zeby zobaczyc, ze to ze ktos gdzies zasiada i cos wydaje o niczym nie swiadczy.

mnie chodzi o to, co napisala Licho. przepis jest zle sformulowany. juz widze tlumy wystawcow rozkladajacych sie przed terenem wystawy ze stolami trymerskimi, ciagnacych przedluzacze kilometrami...

no i chyba przydaloby sie zmienic oprocz przepisu standardy pewne i sedziow...? bo skoro przepis ten obowiazywal w reszcie krajow FCI juz od dwoch lat to sedziowie w ogole go nie respektuja. jakos nie widze, zeby wygrywaly te najbardziej naturalne yorki, ktore nie maja usztywnionej fryzurki na glowce lakierem.. nawet silki nie wygrywaja te 'naturalne' - to juz powiem niejako z wlasnego doswiadczenia (chociaz przyznam, ze zorientowalam sie dopiero pare miesiecy temu - dobrze sie ukrywaja ;) ) - wszyscy ale to wszyscy wystawcy z czech i slowacji prostuja wlosy swoim silkom, a takze coraz wiecej polskich wystawcow to robi. a sedziowie? nagradzaja silki z idealnie prostym wlosem (w naturze az taki prosty wlos nie wystepuje, wiec nie trudno sie zorientowac...), spryskane nablyszczaczami albo innymi odzywkami. chcialabym zobaczyc jak sedzia nagradza silka 'naturalnego' majac kolo niego takiego wypielegnowanego.

jest to przepis kompletnie pusty, ktory nie bedzie respektowany w polsce, tak samo jak nie jest respektowany w (wiekszosci) innych krajow. zreszta w polsce nie jest respektowany nawet przepis o zakazie wystawiania suk w cieczce na wystawach, wiec co tu duzo mowic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Licho']Mam minimalne pojęcie, a nawet miałem szczęście uczestniczenia w przygotowaniu kilku psów (w tym finałowych) [U]na ostatnim Crufcie[/U], i uwierz mi, że szczotka i grzebień nie były jedynymi narzędziami zbrodni.

W tym roku w [U]Ludwigshafen rzeczywiście taki zakaz był przestrzegany.[/U]
Nie chciałabyś oglądać Afganów i wielu innych ras które tam były.

[/QUOTE]
Niedobry argument . Piszemy o przepisach FCI . Od kiedy , Twoim zdaniem Wielka Brytania jest członkiem FCI , tak jak są Niemcy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']bzdura. niemniej to nie temat o tym.

a w FCI podejrzewam, ze jak wszedzie moga sie znalezc i madrzejsi i mniej madrzy ludzie, ktorzy te przepisu wydaja. zreszta wystarczy spojrzec na inne organy uprawnione do wydawania przepisow, zeby zobaczyc, ze to ze ktos gdzies zasiada i cos wydaje o niczym nie swiadczy.

mnie chodzi o to, co napisala Licho. przepis jest zle sformulowany. juz widze tlumy wystawcow rozkladajacych sie przed terenem wystawy ze stolami trymerskimi, ciagnacych przedluzacze kilometrami...

no i chyba przydaloby sie zmienic oprocz przepisu standardy pewne i sedziow...? bo skoro przepis ten obowiazywal w reszcie krajow FCI juz od dwoch lat to sedziowie w ogole go nie respektuja. jakos nie widze, zeby wygrywaly te najbardziej naturalne yorki, ktore nie maja usztywnionej fryzurki na glowce lakierem.. nawet silki nie wygrywaja te 'naturalne' - to juz powiem niejako z wlasnego doswiadczenia (chociaz przyznam, ze zorientowalam sie dopiero pare miesiecy temu - dobrze sie ukrywaja ;) ) - wszyscy ale to wszyscy wystawcy z czech i slowacji prostuja wlosy swoim silkom, a takze coraz wiecej polskich wystawcow to robi. a sedziowie? nagradzaja silki z idealnie prostym wlosem (w naturze az taki prosty wlos nie wystepuje, wiec nie trudno sie zorientowac...), spryskane nablyszczaczami albo innymi odzywkami. chcialabym zobaczyc jak sedzia nagradza silka 'naturalnego' majac kolo niego takiego wypielegnowanego.

jest to przepis kompletnie pusty, ktory nie bedzie respektowany w polsce, tak samo jak nie jest respektowany w (wiekszosci) innych krajow. zreszta w polsce nie jest respektowany nawet przepis o zakazie wystawiania suk w cieczce na wystawach, wiec co tu duzo mowic.[/QUOTE]

Chociaż tyle zysku , że nie jesteś za komunizmem . :lol:

Wracając do meritum , moje bardzo krytyczne zdanie co do nowego regulaminu wyraziłam dużo wcześniej . Chcę zwrócić uwagę na to , że członkowie ZK nie powinni jak „barany” , przyjmować przepisy do wierzenia , ale uważam że mamy prawo do współtworzenia przepisów . Jednak zwyczajne ględzenie po zatwierdzeniu przepisu, to mi się podoba i będę przestrzegała , a tamto nie podoba mi się i zlewka , to pomyłka , wynikająca z zerowego pojęcia o tworzeniu i funkcjonowaniu przepisów . Niestety rzecz powszechna w ZK .

Suki w cieczce można legalnie wystawiać . W Polsce !
Zapytam nieśmiało, czytałaś w ogóle ten nowy regulamin wystaw? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Chociaż tyle zysku , że nie jesteś za komunizmem . :lol:

Wracając do meritum , moje bardzo krytyczne zdanie co do nowego regulaminu wyraziłam dużo wcześniej . Chcę zwrócić uwagę na to , że członkowie ZK nie powinni jak „barany” , przyjmować przepisy do wierzenia , ale uważam że mamy prawo do współtworzenia przepisów . Jednak zwyczajne ględzenie po zatwierdzeniu przepisu, to mi się podoba i będę przestrzegała , a tamto nie podoba mi się i zlewka , to pomyłka , wynikająca z zerowego pojęcia o tworzeniu i funkcjonowaniu przepisów . Niestety rzecz powszechna w ZK .

Suki w cieczce można legalnie wystawiać . W Polsce !
Zapytam nieśmiało, czytałaś w ogóle ten nowy regulamin wystaw? :p[/QUOTE]

Ba ja nieśmiało powiem ,że na wystawach będzie się teraz działo...bo według nowego regulaminu nie tylko suki w cieczce ale również w ruji można wystawiać....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...