Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

[quote name='JustynaJK']Nowy regulamin ukazał się 23-12,a obowiązuje od 1-01-2010.
Wg mnie klasa baby jest obowiązkowa-od 6 m-cy.Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma dolnej granicy wieku określonej,[/QUOTE]

klasa Baby jest do 6 miesięcy bez dolnej granicy, a od 6 miesięcy jest klasa szczeniąt

dolną granice określają poniekąd regulamin wystaw i wystawy - psy mają być szczepione na wściekliznę - czyli można od 3 miesiąca ćwiczyć

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po dokładnej analizie okazuje się , ze zmian jest dużo więcej . Niestety , dokładna analiza zajmuje ze dwie godziny czasu , no i trzeba poszukać stary regulamin . Wg mnie ZG postąpił durnowato publikując od razu nowy regulamin , bez wskazania w odrębnym dokumencie , listy zmian w stosunku do starego . Teraz każdy wystawca ma śledzić rządek po rządku i porównywać oba regulaminy ? To robota głupiego . Niestety ZG po raz kolejny wykazał się brakiem myślkenia , myślenia o członkach , z kórych żyje . I tyle .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Po dokładnej analizie okazuje się , ze zmian jest dużo więcej . Niestety , dokładna analiza zajmuje ze dwie godziny czasu , no i trzeba poszukać stary regulamin . Wg mnie ZG postąpił durnowato publikując od razu nowy regulamin , bez wskazania w odrębnym dokumencie , listy zmian w stosunku do starego . Teraz każdy wystawca ma śledzić rządek po rządku i porównywać oba regulaminy ? To robota głupiego . Niestety ZG po raz kolejny wykazał się brakiem myślkenia , myślenia o członkach , z kórych żyje . I tyle .[/QUOTE]

hmmm.... Tak - kupa roboty.... A może ktoś jest tu z ZG????? Może by wyjaśnił nam zmiany? E, chyba za dużo chcę od życia.
Dzięki Tabaluga za info. Jak będę mieć problemy ze snem - już wiem co sobie poczytam....

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem z ZG , a feee ;), wszystkich zmian też nie znalazłam , nie ma szans , ale kilka uwag i zmian mogę dać .

[FONT=Verdana]Oto uwagi wstępne , tak na gorąco.[/FONT]

[FONT=Verdana]1. Prace nad nowym regulaminem trwały prawie od roku, a zatem warto było i należało przed publikacją, zapytać hodowców o opinię co do proponowanych zmianach . W ten sposób ZG uniknąłby wielu błędów i śmiesznych zapisów (będzie o tym w dalszej części) .[/FONT]
[FONT=Verdana]2. Regulamin należało wprowadzić logicznie , w dwóch etapach: pierwszy, to opublikowanie samych zmian w stosunku do obowiązującego regulaminu, drugi etap, ogłoszenie tekstu jednolitego . Nie trzeba byłoby ślęczeć godzinami i wczytywać się .[/FONT]
[FONT=Verdana]3. W miejsce dotychczasowego regulaminu, nowy regulamin (obowiązujący od 1.01.2010 r.) opublikowano już w dniu 23 grudnia 2009 r., a więc pomiędzy 23 i 31 grudnia 2009 r., ZG w ogóle nie udostępniał aktualnego regulaminu . Starego już nie było, a nowy jeszcze nie obowiązywał . Wszyscy którzy toczą spory, albo mają sprawę do ZG w sprawach wystaw , albo tak jak ja, chcieli poznać różnice w regulaminach , utracili podstawę odniesienia i argumentowania . [/FONT]To jest ordynarne olewanie hodowców .

[FONT=Verdana]Za tryb publikacji regulaminu wystaw , dla ZG, jedynka ! [/FONT]

[FONT=Verdana]Chcecie dalszej analizy ?:razz:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Mnie najbardziej interesuje ten fragment:
[I]III. Zasady sędziowania psów na wystawach
1. Do podejmowania decyzji o przyznaniu ocen, lokat, certyfikatów upoważniony jest jedynie uprawniony sędzia kynologiczny z Polski lub zaproszony z uznanych przez FCI organizacji kynologicznych innych krajów. [B]Jest on zobowiązany do przeprowadzenia oceny bez jakiejkolwiek pomocy i ingerencji osób trzecich.[/B] W sprawach organizacyjnych sędzia może skorzystać z pomocy sekretarza i gospodarza ringu, a także tłumacza. Na wystawach międzynarodowych mogą sędziować wyłącznie sędziowie międzynarodowi uznani przez FCI. Ocena psów może być dokonywana wyłącznie przez sędziów, którzy w swojej krajowej organizacji kynologicznej uzyskali uprawnienia do sędziowania danej rasy. [B]Sędziowie są zobowiązani do oceny psów jedynie na podstawie aktualnie obowiązującego wzorca FCI[/B]. Sędziowie z krajów, które nie są członkami FCI, mogą sędziować na wystawach FCI tylko w przypadku, kiedy ich krajowa organizacja kynologiczna jest związana z FCI umowami kontraktowymi lub innymi ustaleniami umownymi i pod warunkiem, że ich nazwisko znajduje się na oficjalnej liście tej organizacji.
Szczegółowe zasady określa Regulamin Wystaw Psów Rasowych FCI pkt 9.

[/I]Czy Ktoś mi to może prztłumaczyć na polski polski - to co wytłuściłam?
1.Tzn, że co? że ktoś do tej pory narzucał werdykt sędziemu??
2. Co ro znaczy "są zobowiązani"?? we wzorcu boksera mamy:

[SIZE=1][COLOR=#4a2500][B].....[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500][B]Uszy: [/B]Zachowane w stanie naturalnym są odpowiedniej wielkości, osadzone po bokach w najwyższej części mózgoczaszki. W spoczynku przylegają do policzków, w stanie wytężonej uwagi skierowane są do przodu tworząc wyraźną fałdę[/COLOR][/SIZE]
.....
[SIZE=1][COLOR=#4a2500][B]OGON: [/B]Osadzony raczej wysoko niż nisko, zachowany w stanie naturalnym.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]Czyli co konkretnie mam odpowiedzieć na pytanie czy można u nas wystawiać "cięte" boksery i jak one będą oceniane? [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]Może mnie Ktoś oświecić???[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]Pozdrawiam [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#4a2500]CHI & BBB[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B][U]REGULAMIN WYSTAW PSÓW RASOWYCH – 2010 .[/U][/B]

(strona 14/1)
[B]I Postanowienia ogólne[/B]
...
[FONT=Verdana]3. Związek organizuje następujące rodzaje wystaw i pokazów :[/FONT]
[FONT=Verdana]f) pokazy popularyzujące [B]psa rasowego . [/B][/FONT]
[I][FONT=Verdana]Powinno być w l.m. [B]„psy rasowe” [/B]– gramatyka . Do 2009 r. było identycznie .[/FONT]
[/I]
6. Nadzór nad organizacją imprez objętych niniejszym regulaminem sprawuje Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce bezpośrednio [B]„i’’[/B] przez Prezydium Kolegium Sędziów (względnie inną instancję Związku) .
[I][FONT=Verdana]Do 2009 r. było :[B] „lub” .[/B][/FONT][/I]

[FONT=Verdana]7.[/FONT][FONT=Verdana] Na wystawy organizowane przez Związek mogą być zgłaszane i przyjmowane psy zarejestrowane w Związku lub w uznanych przez FCI innych organizacjach kynologicznych . W przypadku psów ras nieuznanych przez FCI nawet prowizorycznie , mogą być one wystawiane , jeśli są uznane przez organizację członkowską lub partnera kontraktowego FCI. Psy tych ras muszą być wykazane w katalogu oddzielnie jako „Rasy nieuznane przez FCI”. Nie mają one prawa do uzyskania wniosków CACIB, nie mogą brać udziału w konkurencji Najlepszy w Grupie, ani mieć przyznanego żadnego tytułu FCI .[/FONT]
[B][FONT=Verdana]Mają natomiast prawo do uzyskania CWC/CAC . [/FONT][/B]
[I][FONT=Verdana](Poprzednio takiego prawa nie miały)[/FONT][/I]

8. Za zgłoszenie psa na wszystkie rodzaje wystaw organizowanych przez Związek pobierana jest opłata, niezależnie czy pies jest doprowadzony do oceny, czy nie. Wysokości opłat ustalają Zarządy Oddziałów (Kluby Ras) dla każdej wystawy odrębną uchwałą. Zarząd Główny i organizatorzy wystawy mogą niektóre rasy i grupy psów zwolnić od opłaty . Za zgłoszenie psa na pokaz opłat nie pobiera się . [B]Członkowie honorowi Związku mają prawo do bezpłatnego zgłaszania na wystawę psów będących wyłączną ich własnością .[/B]
[I](nowy zapis, przeniesiony ze Statutu, np. mam 20 psów, jestem znaną hodowczynią, kumpluję się z szyszkami, oszczędzam...)[/I]

[FONT=Verdana]9.[B] Zapewnienie odpowiednich warunków psom stanowi nadrzędną zasadę podczas wszelkich imprez kynologicznych .[/B][/FONT]
[I][FONT=Verdana](zupełnie nowy zapis, proponuję zapamiętać , bo dalej już nie będzie tak dobrze dla psów)[/FONT][/I]

10. W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami weterynaryjnymi . Psy chore , kalekie , z atrofią jąder oraz [B]suki w okresie laktacji [/B]nie mogą uczestniczyć w wystawach .

[I]Do 2009 r. było tak: „w wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby weterynaryjnej. Psy chore, kalekie, z atrofią jąder, suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką nie mogą uczestniczyć w wystawach. W przypadku , gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, sędzia powinien wykluczyć psa z ringu.”[/I]

[I]Wnioski[B]: suki w cieczce i widocznej ciąży[/B] od 2010 r. można wystawiać. Dlaczego jednak usunięto zapis zobowiązujący sędziego do wykluczenia psa[B] ? Przepis został bez rygoru egzekucji ,[/B] czyżby przepis nie miał być egzekwowany, tzn. martwy ? [/I]

[B]11. Zabronione jest traktowanie szaty , skóry i nosa jakimikolwiek środkami , które zmieniają ich strukturę lub kolor . Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek [/B][B]środków . Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i szczotki . Nie wolno także pozostawiać psa przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż wymaga jego przygotowanie .[/B]

[I]Nowy zapis . Pytanie zasadnicze , kto to będzie kontrolował, egzekwował? Martwy przepis ? Po co ? Dla kogo ? Nie wolno stosować nożyczek , trymerów . Kto ma kontrolować czas i celowość trzymania psa na stoliku trymerskim ? Trymować przecież nie wolno .[/I]

Koniec pierwszej strony .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']

[FONT=Verdana]Chcecie dalszej analizy ?:razz:[/FONT][/QUOTE]

Mam nadzieję, ze sadystką nie jesteś.... ani ja masochistką - ale z chęcią poczytam co tam dalej w regulaminie piszczy.
I gratulacje za przebrnięcie przez te wywody regulaminowe!!!!! jestem pod wrażeniem.

Link to comment
Share on other sites

[B]CHI[/B]

Tu coś znajdziesz na ten temat.

[URL="http://www.platforma.org/forum/index.php?/topic/23320-obcinanie-psom-uszu-i-ogonow-jest-zabronione-ale/"]http://www.platforma.org/forum/index.php?/topic/23320-obcinanie-psom-uszu-i-ogonow-jest-zabronione-ale/ [/URL]

Moim zdaniem podpada to pod Regulamin Wystaw
I. Postanowienia ogólne
...
10. W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami weterynaryjnymi . [B]Psy[/B] chore , [B]kalekie[/B] , z atrofią jąder oraz suki w okresie laktacji [B]nie mogą uczestniczyć w wystawach .[/B]

cd. analizy porównawczej regulaminów - dam jutro . :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Nie jestem z ZG , a feee ;), wszystkich zmian też nie znalazłam , nie ma szans , ale kilka uwag i zmian mogę dać .
[FONT=Verdana]Oto uwagi wstępne , tak na gorąco.[/FONT]
[FONT=Verdana]1. Prace nad nowym regulaminem trwały prawie od roku, a zatem warto było i należało przed publikacją, zapytać hodowców o opinię co do proponowanych zmianach . W ten sposób ZG uniknąłby wielu błędów i śmiesznych zapisów (będzie o tym w dalszej części) .[/FONT]
[FONT=Verdana][B]2. Regulamin należało wprowadzić logicznie , w dwóch etapach: pierwszy, to opublikowanie samych zmian w stosunku do obowiązującego regulaminu, drugi etap, ogłoszenie tekstu jednolitego .[/B] Nie trzeba byłoby ślęczeć godzinami i wczytywać się .[/FONT]
[FONT=Verdana]3. W miejsce dotychczasowego regulaminu, nowy regulamin (obowiązujący od 1.01.2010 r.) opublikowano już w dniu 23 grudnia 2009 r., a więc pomiędzy 23 i 31 grudnia 2009 r., ZG w ogóle nie udostępniał aktualnego regulaminu . Starego już nie było, a nowy jeszcze nie obowiązywał . Wszyscy którzy toczą spory, albo mają sprawę do ZG w sprawach wystaw , albo tak jak ja, chcieli poznać różnice w regulaminach , utracili podstawę odniesienia i argumentowania . [/FONT]To jest ordynarne olewanie hodowców .
[FONT=Verdana]Za tryb publikacji regulaminu wystaw , dla ZG, jedynka ! [/FONT]
[FONT=Verdana]Chcecie dalszej analizy ?:razz:[/FONT][/QUOTE]
Tak, tak powinno być. To normalna droga w nowelizacji kazdego aktu prawnego.
co za prawnicy pracują w ZG? A może to sami pracownicy etatowi Związku Kynologicznego są tacy mądrzy? A może to jakas firma wyłoniona w przetargu opracowała takie oto cudo...?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[B]Regulamin Wystaw 2010 r.[/B] [B]cd. (strona 14/2)[/B]
...
[FONT=Verdana]12. Wystawy i pokazy psów rasowych są dostępne dla publiczności, a organizatorzy uprawnieni są do pobierania opłaty za wstęp . [/FONT][B][FONT=Verdana]Organizatorzy powinni umożliwić publiczności swobodne obserwowanie oceny psów w ringach .[/FONT][/B]
[I]Wytłuszczoną czcionką zapisałam nowy akapit, dodany w 2010 r.. Warto ten zapis zapamiętać . Zastanawiam się również nad jego znaczeniem . Co to znaczy swobodne obserwowanie , czym byłoby tylko obserwowanie , czy do tej pory nie mieli takiej możliwości, kto rozstrzyga czy obserwowanie jest swobodne czy już nie , i co wtedy gdy widz zapłaci za wstęp na wystawę i nie ma, w swojej opinii, możliwości swobodnej obserwacji oceny psów w ringu , gdzie może skierować reklamację , na jakich zasadach ? Po co taki nieprecyzyjny zapis ? Wie ktoś ?[/I]

[FONT=Verdana]13. Planowanie lokalizacji i terminów wystaw odbywa się według poniższych zasad:[/FONT]
a) Zarządy Oddziałów (Kluby Ras) przed upływem [B]30 dni[/B] [I][U](poprzednio było 45 dni)[/U][/I]
od zakończenia wystawy przekazują do Zarządu Głównego sprawozdanie merytoryczne i przed upływem 60 dni sprawozdanie finansowe, pod rygorem nie przyznania wystawy w kolejnym roku,
[FONT=Verdana]b) [B]do 30 czerwca[/B] [I][U](poprzednio było do 1 października),[/U][/I] (z dwuletnim wyprzedzeniem) Zarządy Oddziałów przesyłają do Prezydium Kolegium Sędziów wnioski o organizację wystaw międzynarodowych,[/FONT]
[FONT=Verdana]c) do 1 października (z dwuletnim wyprzedzeniem) Zarządy Oddziałów przesyłają do Prezydium Kolegium Sędziów wnioski o organizację pozostałych wystaw,[/FONT]
[FONT=Verdana]d) do 15 października Prezydium Kolegium Sędziów przygotowuje projekt terminarza wystaw,[/FONT]
e) Zarząd Główny, po konsultacji z Zarządami Oddziałów, zatwierdza terminarz i lokalizację wystaw.

[I]Komentarz do ust. 13.e - Zarząd Główny wg ,mnie również winien być ograniczony sztywnym , konkretnym terminem zatwierdzenia. To jest najważniejsza sprawa , bo co z tego że oddziały dotrzymają terminów , skoro ZG "prześpi" . W przypadku wystaw międzynarodowych groziłyby nam sankcje ze strony FCI . Wg mnie powinien być termin dla ZG , bo przecież dla oddziałów terminy znacznie skrócono ! Po coś skrócono , prawda ?[/I]

[FONT=Verdana]14. Organizowaniem wystawy zajmuje się komitet wystawowy, powoływany przez Zarząd Oddziału. W skład komitetu wchodzą członkowie Zarządu Oddziału oraz aktywiści [/FONT]:razz: [FONT=Verdana] Związku. Organizatorzy mogą zaangażować do określonych prac pracowników na podstawie umowy [B]cywilno-prawnej [/B][/FONT]
[I][U][FONT=Verdana](do 2009 r. było, „umowy zlecenia”).[/FONT][/U][/I]

[B]II. Zasady organizacji wystaw[/B]

[FONT=Verdana]1. Organizator wystawy ustala listę sędziów oceniających psy [B](z podziałem na rasy),
[/B][/FONT]
[I][U][FONT=Verdana](wytłuszczony, nowy zapis, od 2010 r.)[/FONT][/U][/I][FONT=Verdana] wysyła zaproszenia do sędziów oraz powiadamia o proponowanej obsadzie Prezydium Kolegium Sędziów nie później niż pół roku przed datą wystawy. Przy planowaniu listy powinna być przestrzegana zasada, aby ci sami sędziowie w kolejnych latach nie oceniali tych samych ras. Ewentualne zmiany w obsadzie sędziowskiej muszą być zgłaszane do Prezydium Kolegium Sędziów.[/FONT]

[FONT=Verdana]2. [I]w tym punkcie, w stosunku do regulaminu 2009 r., usunięto zapis [U]„[/U][/I][/FONT][I][U][FONT=Verdana]i powinno uwzględniać możliwości finansowe Oddziału.”[/FONT][/U][/I]
....

4. Karta zgłoszenia powinna zawierać następujące dane:
[FONT=Verdana]a) nazwę (imię i przydomek hodowlany) psa,[/FONT]
[FONT=Verdana]b) numer rodowodu np. PKR lub KW (informacja ta nie jest konieczna w klasach [B]baby,[/B] [I][U]{nowy zapis}[/U][/I] szczeniąt i młodzieży) oraz obligatoryjnie numer rejestracyjny (dotyczy psów, które są w posiadaniu członków ZKwP),[/FONT]
[B][FONT=Verdana]c) numer tatuażu lub chipa, [/FONT][/B][U][I][FONT=Verdana](nowy zapis, skoro chipy już są równoprawne z tatuażem, to [/FONT][FONT=Verdana]może pora powszechnie zastąpić tatuaże, chipami?)[/FONT][/I][/U]
[I][U][FONT=Verdana]
[/FONT][/U][/I]
[FONT=Verdana]d) rasę, płeć, umaszczenie, rodzaj włosa, wielkość (np. średni, miniaturowy) i datę urodzenia psa,[/FONT]
[FONT=Verdana]e) nazwy (imiona i przydomki hodowlane) rodziców,[/FONT]
[FONT=Verdana]f) wyszkolenie psa,[/FONT]
[FONT=Verdana]g) posiadane tytuły, [I][U](wykreślono zapis: championa, interchampiona),[/U][/I][/FONT]

[FONT=Verdana]h) imię i nazwisko hodowcy,[/FONT]
[FONT=Verdana]i) imię i nazwisko oraz adres właściciela,[/FONT]
[FONT=Verdana]j) klasę, do której pies jest zgłoszony,[/FONT]
[FONT=Verdana]k) podpis zgłaszającego.[/FONT]

[I][U][FONT=Verdana](pominięto zapis z Regulaminu 2009r.: informację o wysokości uiszczonej opłaty,)[/FONT][/U][/I]

Zgłoszenie powinno zawierać oświadczenie wystawcy odnośnie przestrzegania Regulaminu Wystaw Psów Rasowych oraz ponoszenia odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez jego psa oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a w przypadku członków Związku Kynologicznego w Polsce również oświadczenie o uiszczeniu składki członkowskiej za rok bieżący. Do zgłoszenia powinna być dołączona kserokopia rodowodu. Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń na wystawę określa organizator. Organizator wysyła wystawcy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
[FONT=Verdana]Dokument ten wraz z [B]ważnym poświadczeniem szczepienia przeciwko wściekliźnie [/B][I](wytłuszczony, to jest nowy zapis, poprzednio było[U]: książeczką[/U][/I][/FONT][U] zdrowia lub paszportem psa)[/U]
[FONT=Verdana]
[/FONT][FONT=Verdana]stanowi podstawę do wprowadzenia psa na wystawę .[/FONT]

[FONT=Verdana]Koniec strony 2[/FONT]
[FONT=Verdana]To są zmiany , które zauważyłam .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ech.... tyle krzyku o tak niewiele. Ale pracy to masa - dla Tabalugi. Chylę czoło!!!!! Przynajmniej regulamin w takim wydaniu (z tymi dopiskami) czyta się jak coś fascynującego! raz jeszcze dzięki!
A z tą umową cywilno-prawną moze chodzić (ale to moje domysly), że nie tylko na umowę-zlecenie ale i na umowę o dzieło - inne wtedy stawki uzysku i kosztów i w końcowej fazie inny podatek, choć ten sam (całość umowy na pol i podatek 19% z poŁowy)
Jestem ciakawa kto będzie sprawdzał odległości i zacieśnienie namiotów wystawowych - zeby można było oglądać ring. Niby pomysł fajny, ale nierealny. Chyba - ale to jest tak realne jak przylot Marsjan - organizatorzy zapewnią namioty w odpowiedniej odleglości od ringu, zeby oglądający mogli spokojnie pooglądać to za co zapłacili. Ale - pomarzyć można. Nawet nieregulaminowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][B]Regulamin Wystaw 2010 r.[/B] [B]cd. (strona 14/2)[/B]
...
[FONT=Verdana]12. Wystawy i pokazy psów rasowych są dostępne dla publiczności, a organizatorzy uprawnieni są do pobierania opłaty za wstęp . [/FONT][B][FONT=Verdana]Organizatorzy powinni umożliwić publiczności swobodne obserwowanie oceny psów w ringach .[/FONT][/B]
[I]Wytłuszczoną czcionką zapisałam nowy akapit, dodany w 2010 r.. Warto ten zapis zapamiętać . Zastanawiam się również nad jego znaczeniem . Co to znaczy swobodne obserwowanie , czym byłoby tylko obserwowanie , czy do tej pory nie mieli takiej możliwości, kto rozstrzyga czy obserwowanie jest swobodne czy już nie , i co wtedy gdy widz zapłaci za wstęp na wystawę i nie ma, w swojej opinii, możliwości swobodnej obserwacji oceny psów w ringu , gdzie może skierować reklamację , na jakich zasadach ? Po co taki nieprecyzyjny zapis ? Wie ktoś ?[/I]

[/QUOTE]

Chyba wiem o co w tym chodzi: a wiec tak samo jak ZKwP niektore kluby niemieckiego VDH zaczely wprowadzac regule, ze jedna strona ringu nie moze byc zastawiana klatkami, krzeslami, namiotami itd. gdyz widzowie skarzyli sie ze wystawcy tak bardzo zaslaniaja ring, ze nie widac psow z zewnatrz.

Inne niem. kluby postanowily wprowadzic regule, ze od tasmy odgradzajacej ring do klatek wystawcow musi byc conajmniej 1 metr wolnej przestrzeni, tak aby widzowie mogli stajac przy ringu obserwowac psy.

Ale to bedzie zadaniem organizatorow wystawy: beda oni musieli zagwarantowac miejsce w ktorym ring bedzie dostepny dla wszystkich. Na pewno sa na to sposoby. W najgorszym wypadku obsulga ringu bedzie musiala "gonic" ludzi z tobolami z pewnych odcinkow dookola ringu :D

Moim zdaniem, to akurat jest dobrym przepisem, gdyz ludzie za wstep placa i maja prawo ogladac psy na ringu. A wystawcom nic sie nie stanie jak sie troche do siebie "poprzytulaja"... moze powstana z tego jakies nowe zwiazki miedzy-wystawcowe :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

mi się ten pomysł z dostępem do ringu podoba szkoda, że nie sprecyzowano go.
byłam kiedyś na wystawie w UK i mimo, że wystawa mała a widzów dwóch (ja i mama) ring ogrodzony był dwoma taśmami ponad metr od siebie-w tym pasie nie wolno było stawiać klatek, namiotów itd. dzięki temu można było swobodnie pooglądać psy

A co do związków wystawców-jeśli rozsiądą się dalej od ringu obwód będzie większy więc odległości między nimi mniejsze ;) i o moralne aspekty możemy być spokojni

Link to comment
Share on other sites

[B]Regulamin Wystaw 2010 r.[/B] [B]cd. (strona 14/3)[/B]
...
[FONT=Verdana]6. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:[/FONT]
[FONT=Verdana]a) [B]klasy baby [/B]- wiek do 6 miesięcy [/FONT]
[FONT=Verdana] [I][U](Nowość, dodano tę klasę)[/U][/I][/FONT]

f)
[FONT=Verdana]Klasa użytkowa organizowana jest wyłącznie dla ras, które w nazewnictwie FCI wymienione są jako rasy [B]podlegające próbom pracy.[/B][/FONT]
[I][FONT=Verdana](wytłuszczono nowy zapis, uprzednio było[U]: „[/U][/FONT][/I][I][U][FONT=Verdana]rasy pracujące”)[/FONT][/U][/I]

[I]Dodano nowy zapis :[/I]
[B]Certyfikaty użytkowości wydawane są przez Biuro ZG ZKwP na podstawie świadectw/dyplomów zweryfikowanych przez Główną Komisję Szkolenia (rasy użytkowe i charty) lub odpowiednio Przedstawiciela ZG ds. Kynologii Łowieckiej (rasy myśliwskie).[/B]

[B][FONT=Verdana]Certyfikat użytkowości wydawany jest dla psów będących własnością członków ZKwP, które zaliczyły odpowiednie egzaminy/konkursy zorganizowane pod patronatem Głównej Komisji Szkolenia Psów lub PZŁ. [COLOR=red]W wyjątkowych przypadkach[/COLOR] Główna Komisja Szkolenia lub odpowiednio Przedstawiciel[/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana]ZG ds. Kynologii Łowieckiej, [COLOR=red]może [/COLOR]zatwierdzić egzamin zdawany poza granicami Polski pod warunkiem, że był on przeprowadzony na oficjalnej imprezie międzynarodowej. Dopuszcza się również wydawanie certyfikatów użytkowości psom zagranicznym na podstawie zawartych wcześniej umów między ZKwP i odpowiednią zagraniczną organizacją krajową.[/FONT][/B]

[I](na czerwono oznaczyłam przykład nieskodyfikowanej samowolki , w wyjątkowych tzn. w jakich ? Może , ale nie musi ? Komuna w czystej formie !)[/I]

[FONT=Verdana]g) klasy championów[/FONT]

[B][FONT=Verdana]W przypadku braku stosownych załączników przy zgłoszeniu do klasy użytkowej lub championów, organizator przenosi psa do klasy otwartej.[/FONT][/B]
[I](nowy zapis)
[/I]
[I]UWAGA do ust. 6, ważna zmiana ![/I]
Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia (np. pies urodzony 15 maja może być wystawiony w klasie szczeniąt najwcześniej [B]15 listopada[/B]).
[I][U](Poprzednio było: [B][COLOR=red]16 listopada[/COLOR][/B][COLOR=Red]!!![/COLOR])[/U]
[/I]
[I](Wygląda na to że „nowa szkoła” doszła do głosu [/I]w[I] ZG[/I] ;)

Koniec strony 2, tyle zauważyłam .

[I]Na marginesie mały off.
[/I] [I]U dołu strony, w Regulaminie zapisano :[/I]

[I][FONT=Verdana]7. Organizator jest zobowiązany do wydania katalogu wystawowego. Katalog jest dokumentem zawierającym wykaz psów ocenianych na wystawie. Psy nie umieszczone w katalogu nie mogą być oceniane, chyba że stało się tak z winy komitetu organizacyjnego (np. oczywiste błędy w przyjęciu i opracowaniu zgłoszenia, problem z drukiem katalogu itp.), o ile formularze zgłoszeń zostały prawidłowo wypełnione i wysłane do organizatorów przed przewidzianą datą zamknięcia zgłoszeń oraz jeśli opłata za zgłoszenie figuruje na wyciągach bankowych organizatora[/FONT][/I][I][FONT=CentSchbookPL-Roman].[/FONT][/I]

[I]O/ ZK w Legnicy , w warunkach przyjmowania zgłoszeń na 2010 r. zastrzegł:[/I]
[URL]http://zkwp.lpk.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=66&Itemid=89[/URL]

[I][U][FONT=Verdana]„Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia psa bez podania przyczyny.”[/FONT][/U][/I]

[I][FONT=Verdana]Czy taki zapis jest uprawniony ? Płacę składki , należę do związku po to aby wystawiać , jeżeli robię coś nie tak , od tego są sądy koleżeńskie i kary różne . Wykluczenie z wystawy i to bez podania przyczyny , jest sankcją pozastatutową .
[/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana]Według mnie to bezprecedensowe i karygodne nadużycie . [/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']mi się ten pomysł z dostępem do ringu podoba szkoda, że nie sprecyzowano go.
byłam kiedyś na wystawie w UK i mimo, że wystawa mała a widzów dwóch (ja i mama) ring ogrodzony był dwoma taśmami ponad metr od siebie-w tym pasie nie wolno było stawiać klatek, namiotów itd. dzięki temu można było swobodnie pooglądać psy

A co do związków wystawców-jeśli rozsiądą się dalej od ringu obwód będzie większy więc odległości między nimi mniejsze ;) i o moralne aspekty możemy być spokojni[/QUOTE]

ech marzenia.... też jestem za i też bym tak chciała!!! Ale coz, jak w Polsce wszystko jest dokładnie na odwrót - ring, rzędy klatek lub namiotow (tak ze 2 metry) i dalej widzowie...
No ale coż chcieć - w Polsce nawet ostatni kryzys światowy nie wyszedł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Problem w tym , że śmiejemy się głównie z siebie ... , bo w ogranizacji zwanej ZK, milczymy... Co to za odwaga ? Odwaga staniała ? Pewnie tak, bo zawarta jest głownie w protestach na forum...[/QUOTE]
Masz racje śmiejemy się z siebie i za swoje nie małe pieniądze,o zgrozo,które wpłacamy za wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Ale w tym wszystkim śmiech jest najlepszym lekarstwem na nasze bolączki przy kasie wystawy....

Jak wracaliśmy kiedyś z jakiejś zagranicznej wystawy to na jednej z granic już w Unii, co kilka metrów stał jakiś koleś i brał opłatę za coś tam (oplata promowa,portowa, ekologiczna, winieta...). Gdy mijaliśmy już chyba 5 budkę z panem od opłat to jak chciał te kilka monet za coś tam to go śmiechem wykończyliśmy. Cały bus ryczał ze śmiechu, koleś w budce zwątpił chyba w naszą poczytalność umysłową. Popukał się w głowę i puścił chyba bez płacenia, w każdym razie ubawił nas do łez.
Tylko ten numer przy kasie wystawy nie przejdzie....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...