Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

Pożyjemy,zobaczymy,ale mnie to jakoś nie przekonuje. Małe psy to nie problem. Ja podałam przykład kolosa,który
może wyrządzić krzywdę nawet niechcący ze względu na swoje gabaryty a co dopiero jak poczuje cieczkującą sukę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lotty']Masz rację, Asiaczku.Na wystawach poza Polską już dawno wprowadzono ten zakaz... tylko co z tego,skoro się go nie przestrzega.[/QUOTE]

[quote name='Lotty']Pożyjemy,zobaczymy,ale mnie to jakoś nie przekonuje. Małe psy to nie problem. Ja podałam przykład kolosa,który
może wyrządzić krzywdę nawet niechcący ze względu na swoje gabaryty a co dopier jak poczuje cieczkującą sukę.[/QUOTE]skoro jeździsz za granicę to pewnie zauważyłaś, że problemu z cieczkami nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']za granicą można wystawiać suki cieczkowe i jakoś to działa - samam mam psy-reproduktory (już kryjące), które wystawiam też przy sukach z cieczką i jakoś problemu nie mam[/QUOTE]
to prawda, ale są ale jak zawsze...
ja mam i sukę i psa reproduktora i rozumiem i jedną stronę i drugą... Tyle, że jak tylko się wyjdzie na ring z sunią cieczkującą i zaraz po ocenia się ją schowa to ok, ale znam z autopsji przyklad, ze Lwowa, czyli zagranica, jak wlaściciel suki w rui co właśnie zeszli z ringu podstawial ją wszystkim samcom pod nos.... Być może szukal narzeczonego dla suki, ale czemu tak? Mój pies jest do opanaowania, choć to duży samiec i silny, ale inne - może być różnie.
I jedynie co uważam za nawet nakaz stosowania kosmetykow, to jakieś sucze perfumy maskujące choć trochę zapach cieczki....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to prawda, ale są ale jak zawsze...
ja mam i sukę i psa reproduktora i rozumiem i jedną stronę i drugą... Tyle, że jak tylko się wyjdzie na ring z sunią cieczkującą i zaraz po ocenia się ją schowa to ok, ale znam z autopsji przyklad, ze Lwowa, czyli zagranica, jak wlaściciel suki w rui co właśnie zeszli z ringu podstawial ją wszystkim samcom pod nos.... Być może szukal narzeczonego dla suki, ale czemu tak? Mój pies jest do opanaowania, choć to duży samiec i silny, ale inne - może być różnie.
I jedynie co uważam za nawet nakaz stosowania kosmetykow, to jakieś sucze perfumy maskujące choć trochę zapach cieczki....[/QUOTE]

A tak - niekiedy ludzie są beznadziejni ....

pierwsza wystawa już za niecały miesiąc - zobaczymy co będzie :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się marzą zmiany dotyczące wycofania się z wystawy przy zmianie organizacji wystawy np. przy zmianie sędziego. Uważam, że decydując się na pokazanie mojego psa na danej wystawie akceptuję jej wszystkie warunki własnoręcznym podpisem na formularzu zgłoszeniowym. Jeżeli następuje zmiana np. sędziego (obojętnie z jakiej i czyjej winy) to i ja powinienem sam zadecydować czy akceptuję te nowe zmiany i czy chce w niej uczestniczyć. Teraz to wyglada tak, że dokonują często zmiany Sędziego na dwa tygodnie przed wystawą a ja mogę jedynie zadecydować, ze nie jadę [B][COLOR=Black]ale zapłacić to już muszę.[/COLOR] [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']Mnie się marzą zmiany dotyczące wycofania się z wystawy przy zmianie organizacji wystawy np. przy zmianie sędziego. Uważam, że decydując się na pokazanie mojego psa na danej wystawie akceptuję jej wszystkie warunki własnoręcznym podpisem na formularzu zgłoszeniowym. Jeżeli następuje zmiana np. sędziego (obojętnie z jakiej i czyjej winy) to i ja powinienem sam zadecydować czy akceptuję te nowe zmiany i czy chce w niej uczestniczyć. Teraz to wyglada tak, że dokonują często zmiany Sędziego na dwa tygodnie przed wystawą a ja mogę jedynie zadecydować, ze nie jadę [B][COLOR=Black]ale zapłacić to już muszę.[/COLOR] [/B][/QUOTE]

Mnie też,ale obawiam się,że to marzenie ściętej głowy.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Czy ja nie doczytałam czy w nowym regulaminie nie ma wzmianki o psach niewystawianych wprowadzanych na wystawę?
Jest tylko, że pies nieskontrolowany przez weta nie może być na wystawę wpuszczony.
Szczególnie mnie to interesuje, bo mam dwie suki chi + psa doga niemieckiego, Desi (sunia chi) jest niewystawowa, ale jeżdżąc na drugi koniec Polski nie zostawię jej przecież w domu, albo w samochodzie ;/)..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']W regulaminie co prawda nie ma, ale np. Łódź podała że od 3 do 6 miesięcy jest klasa baby.[/QUOTE]
tak jest w innych krajach do ktorych jeździlam, to jest norma. Pewnie i u nas jest tak samo, tylko wkradł się chochlik edytorski do tekstu regulaminu. Ja nie mam teraz bejbików, ale pamiętam jak pilnowałam z kalendarzem wieku psa. Czy już można do tej a nie innej klasy zglaszać. I wiem że dla części z nas jest to bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

Ale to liczy się jako tytuł tak jak zwycięzca klubu? (nie wydaje mi się ^^) Bo ktoś tak pisał na legawcach, i w końcu nie wiem czy tak było, jest, czy to po prostu źle zrozumiałam. btw. Tytus rok temu wziął bob na wystwawie championów i nic takiego mu nie wpisali jak "Zwycięzca Champion of Champions i rok" :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Tez mnie to bardzo ciekawi, bo ktoś to mówi, ze dla międzynarodówkę obowiązkowa, a bodajże w Opolu nie ma...[/QUOTE]

Nowy regulamin ukazał się 23-12,a obowiązuje od 1-01-2010.
Wg mnie klasa baby jest obowiązkowa-od 6 m-cy.Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma dolnej granicy wieku określonej,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']W Opolu JEST klasa baby, figuruje w formularzu zgłoszeniowym.[/QUOTE]
Przepraszam, chodziło o Katowice.

[QUOTE][CENTER][B]Według regulaminu FCI psa można zgłosić do jednej z klas:[/B]
[/CENTER]
Szczeniąt 6-9 miesięcy
Młodzieży 9-18 miesięcy
Pośredniej 15-24 miesięcy
Otwartej od 15 miesięcy
Użytkowej od 15 miesięcy (z certyfikatem użytkowości)
Championów od 15 miesięcy (wymagany dyplom Championa)
Weteranów powyżej 8 lat
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...