Jump to content
Dogomania

O koniu, który szuka domu...


KONICZYNKA 47

Recommended Posts

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do krwi. Koń dostał pierwszą dawkę szczepionki przeciw tężcowi kilka dni po tym jak go przejełam. Teraz powinnam dać dawkę przypominającą. Chociaż jestem laikiem to jednak słyszałam o tym że jak koń zachoruje na tężec to umiera w męczarniach. Ja zresztę też się zaszczepiłam. Na wszelki wypadek bo jakby mi się coś stało, to nie wiem kto będzie oporządzał konia. Więc wolałam "dmuchać na zimne".

Link to comment
Share on other sites

Poszukja na allegro, można utrafić za grosze. W sklepach jeździeckich też jest duża rozpiętość cen.

Ja ostatnio potrzebowałam na szybko bata, więc do kija od mopa przywiązałam dwa sznurki od snopowiązałki.
Ładnie strzelał, sprawdził się ;)

A tak serio, to sznurek od snopowiązałki jest chyba lepszy, niż rzemień. Możesz go przymocować do lekkiego kija, albo jakiegoś wędziska. Pięknie to nie będzie wyglądało, ale spełni swoją rolę. Może być też inny rodzaj sznurka z którego da się strzelać.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by było pojechać na targ koński. Takowe podobno są w Kartuzach i Starogardzie Gdańskim. Tylko nie wiem kiedy, gospodarz też dokładnych terminów nie zna wspominał coś o wtorkach (ale nie we wszystkie). Gospodarz teraz bydło sprzedaje z domu nigdzie nie jeździ. Poza tym internet i Allegro już zawitało pod strzechy...
Wolę tam nie jechać bo jeszcze zamiast bata zobaczę jakąś końską bidę i co wtedy? Nie wezmę przecież i będę miała wyrzuty sumienia. Wolę nie oglądać.

Link to comment
Share on other sites

[B]Visenna[/B]

W Gdańsku nie ma takich sklepów. Jest Arpav, był dział jeździecki w Galerii Madison, podobno w Gdańsku Osowej jest sklep Kopytkowo ale tam nie byłam, sopocki hipodrom ma sklep. Ale to drogie sklepy z markowymi (co nie znaczy solidnymi) drogimi artykułami. Najlepiej jeżdzić do Miszewa do sklepu u Pana Pudlisa, słyszałam dużo dobrego ale nie byłam bo tam trzeba PKSem. Niby blisko Gdańska ale jednak nie po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Koniczynko, ale widzę ze macie go sport na stronie tego sklepu...jakies Centrum handlowe Osowa? Jest też napisane ze mają tam dział jezdziecki : "jeździectwo (tekstylia, obuwie,; akcesoria jeździeckie (kaski, czapsy, rękawiczki, baty) i sprzęt dla konia (siodła, wodze, derki, ochraniacze, środki pielęgnacyjne, odżywki)." Nie żebym Cie wysyłała na siłe, ale sama też byłam przerażona cenami batów do lonżowania w sklepach jezdzieckich - od 60 do 100 zł kosztowały, no masakra. I wtedy odwiedziłam pierwszy raz go sport..mam stamtąd kilka rzeczy, m.in. siodło i nie narzekam na jakość , ceny bez porównania niższe. Oczywiscie są rzeczy których bym nie kupiła, np bryczesy, ale wiekszosć moim zdaniem jest ok, np mam czaprak, żel pod siodło, bat do lonżowania, ochraniacze..a już ubranka jezdzieckie Fouganzy (firma którą sprzedają głownie w Decathlonie) to bajka, jakie to ładne jest ( no ale to juz inny temat ;) )

Link to comment
Share on other sites

Jeden z tych facetów dziś został wypisany ze szpitala. Ma złamaną nogę w gipsie a drugą ugryzioną (za noge koń go ściągnął z siebie zębami). Oczywiście pełen żalu i pretensji do mnie, konia i całego świata. Wymyślił sobie 100tys odszkodowania. Widać mimo bolącej nogi ma całkiem niezłe poczucie humoru skoro zbiera mu się na dowcipy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KONICZYNKA 47']A masz link do tego sklepu?
.[/QUOTE]

tylko taki:
[url]http://www.go-sport.pl/default1.asp?nodeid=564[/url]

Niestety Go sport nie wprowadził czegoś takiego jak Decathlon, że mozna sobie w internecie sprawdzic co w danym sklepie jest dostępne :(

Link to comment
Share on other sites

Tak zrobie.
Czy koniom oprócz regularnego rozczyszczania kopyt trzeba też tarnikować bądź czyścić zęby? Ja mu w zęby raz zajrzałam i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Oczywiście koniś nie był tym zachwycony - wyraźnie nie lubi jak mu się w pysku grzebie. Szukam w internecie fotek szczęk konia by porównać. Tym niemniej do dentysty bym go wysłała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KONICZYNKA 47']Czy koniom oprócz regularnego rozczyszczania kopyt trzeba też tarnikować bądź czyścić zęby?[/quote]

Zależy. Jeśli ma wadę zgryzu trzeba tarnikować. Starszym koniom też zwykle trzeba. Najlepiej, żeby wet obejrzał jego zęby.


[quote name='KONICZYNKA 47'] Ja mu w zęby raz zajrzałam i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia.[/QUOTE]

Ma kamień na zębach? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...