Jump to content
Dogomania

Przebarwienia pod oczami


Guest magdawch

Recommended Posts

Guest magdawch

Próbuje się uporać z przebarwieniami pod czami moich psiaków i zastanawiam się nad kupnem jednego z poniższych preparatów, może ktoś już ich używał, proszę napiszcie co o nich sądzicie.
A może są inne sposoby?
preparaty:
-Satin Free - firmy Bio-Groom,
-super whitening gel - firmy 1 all system,
-ultra light silve clean lotion - Ives Saint Barnard

pozdrawiam

Magda

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przyczyną przebarwień są problemy z kanalikami łzowymi psiaków... są rasy, które mają z tym problem (np. maltańczyki), dlatego powinno się codziennie przemywać oczka pieska wodą (lub solą fizjologiczną - ale co do niej, to nie wiem jaka powinna być częstotliwość). Jeśli problem już jest (czyli przebarwienia są dość widoczne, to powinno się kupić odpowiedni środek - najlepiej poradź się weta)

Link to comment
Share on other sites

Magda >> należałoby usunąć przyczynę :wink: bo przebarwienia to juz skutek .
Ale doraźnie możesz przemywać jak wyżej napisano wodą lub solą fizjologiczną. Obok oczu nie powinno się działać żadnymi chemicznymi substancjami bo to obszar bardzo wrażliwy i jeszcze pogorszysz sprawę :( No i należałoby bardzo dokładnie pielęgnować skórę pod włoskami ( nawilżać)
Zasięgnij naprawdę porady lekarza -- z tego co mi wiadomo jest specjalny preparat nawilżający u vetów.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela_1986'] (lub solą fizjologiczną - ale co do niej, to nie wiem jaka powinna być częstotliwość). [/quote]
Broń Boże nie solą bo wytracają się kryształkisoli i to podrażnia oczka.
Najlepsza jes do płukania oczek AQUA PRO INIEKCJONE-nie jestem pewna czy dobrze nazwę napisałam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ja kupiłam mydełko diamentowe JSB dla mojej suczki shih tzu ponieważ miała kilka przebarwionych wąsów na pyszczku po użyciu rezultat był taki że przebarwienia znikneły ale zato cały pyszczek zrobił się rdzawo-różowy
wściekłam się jak cholera ale muszę przyznać po każdorazowym myciu przebarwienie się zmniejsza potrzeba na to czasu
mydełko nie powoduje odbarwienia ciemnych włosów (moja ma czarny łepek z białą maską)

no i oczywiście trzeba usunąć przyczynę przebarwień a w naszym przypadku było to picie wody z miski a nie poidełka

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze najpierw usunełam przyczyne zacieków i przebarwien:) Wymaz wykazał bakterie, po leczeniu antybiotykiem bakterii nie ma ale paskudne zacieki pozostały. Wyzej wspomniany przeze mnie plyn chyba jeszcze zaróżowił i pogłębił brąz tych zacieków:) Dziwne bo czytałam o nim badzo dobre opinie...zoabczę jak bedzie z Iv St. Bernard

Link to comment
Share on other sites

Joss tylko nie oczekuj jak to mi powiedziano cudu bo to nie ace

ja myślałam że dwa trzy "prania" i kłopot będzie z głowy a tu niestety nie
kilka osób które próbowały mydełka JSB powiedziało mi że nawet do kilku miesięcy mogą jeszcze być przebarwienia ale z czasem zejdą

Link to comment
Share on other sites

Ja tez czesto mam taki problem, ze u bialej boksi [B]POD[/B] oczami siersc zabarwia sie na rudo-czerwono-rdzawo-brazowo i dosyc systematycznie, w zaleznosci od potrzeby przmywam te miejsca (siersc) woda utleniona. stosowana regularnie odbarwia wlos prawie do bialego. a poza tym swoja droga zakrapiamy oczka sola fizjologiczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black@with']witam
mam ten sam problem ze swoim psem ,ale od dwóch tyg. przemywam zacieki GEL SOIN DES YEUX firmy HERY LABORATOIRES i są już efekty-coraz jaśniejsze przebarwienia
acha piesek ma i jasną i ciemną sierść i to wcale nie przeszkadza

pozdrawiam[/quote]
Super muszę wypróbować (to jest Jean Piera Hery ??), do codziennej pielęgnacji używam ich szamponów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...