Jump to content
Dogomania

Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...


kosu32

Recommended Posts

Roleczko

Ja cały czas o tym pamiętam by podpytac o Miszkę w schronisku, ale jak już tam dotrę to ciągle jest coś do roboty, a później jak chwilę odsapnę to już człowieka nie mogę namierzyć który by mi coś opowiedział o Jej przeszłości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Roleczko[/B] ja też bardzo chciałam poznać przeszłość Szansy. Niestety nie było mi dane i już pewnie nie będzie. Cały czas się zastanawiam kto wyrządził jej tyle zła i chętnie bym się z nim spotkała :angryy:
Wystarczy spojrzeć tu
[URL="http://img697.imageshack.us/i/szansunia.jpg/"][IMG]http://img697.imageshack.us/img697/8649/szansunia.jpg[/IMG][/URL]
i się scyzoryk w kieszeni otwiera (przynajmniej mnie) ale życie już takie jest i musisz się z tym pogodzić że być może nie dowiesz się niczego o Miszce...No...chyba że [B]Kosu[/B] swoim ciosem karate odświeży pamięć pracownikowi :oops: mnie by na pewno odświeżyła :diabloti:
Nie zastanawiaj się nad tym. Żyj spokojnie i ciesz się tym że Miszka z Wami jest. Widać że dajecie jej tyle szczęścia i miłości.
[B]Niema to jak pies ze schroniska.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Agmarku,nie mysle o tym jakos obsesyjnie ale czasem, mnie nachodzi, zwłaszcza że wszyscy mówia że Miszka może mieć spokojnie , nie 3 , a 5 latek. Wiadomo że ważniejsza jest przyszłośc, choć licze jeszcze na to Kosowe karate... Teraz robie z Miszką daj łape, ale to jakoś trudniejsze niz siad. Bardzo ostatnio znormalniała, mięliśmy pod opieka sunie sasiadów , a teraz też mamy małego pieska i w Miszce kiełkują normalne psie zachowania, nikt by jej już nie poznał sprzed 5 miesięcy.Jest naprawde cudowna. Twoja sunia tez wygladała na nieźle zmarnowaną, ale pamietam też fotki z kanapy z ogonem napuszonym , to szcun!

Link to comment
Share on other sites

Tak , Kochana, mamy w gośćiach małego pieska, a wcześniej mięlismy bardzo dużego pieska, więc jest taki kontrast że sąsiedzi jak nas widzą to mają taki moment wachania, czy aby z nimi wszystko wporządku i nie maja zwidów. albo czy z naszymi psami wszystko wporządku... albo z mami, na dodatek duży był czarny cały , a mały jest biały cały. Miszka teraz zadowolona, bo małego traktuje z wyższoscią, ale tej dużej suni sie troche obawiała, choc wiele się od niej nauczyła , to z duża ulga przyjęła jej powrót do domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No Kochana, to ja sie pytam? Byłas w tym schronie i co??? Tylko mi nie mów że znowu próżnowałaś ......?
No w każdym razie Miszka lnieje na potegę, i takich zwałów kłaków nie widziałam przez 13 lat zycia z goldenem. Nawet mnie to troche niepokoi bo , rozumiem że wiosna, ale ilosciowo jest to niedoopisania. Co ona chce łysa chodzic w lecie? Poza tym wszystko dobrze, jest ulubienicą i osiedlową księżniczką. Teraz juz jesteśmy sami ,wszystkie pieski wróciły do swoich domków a Miszka wygląda jakby jej ulzyło, teraz ma obie kanapy do swojej tylko dyspozycji.zauważyłam tez że nie przepada za psimi wizytami u nas w domu, nie jest zbyt gościnna i ani wylewna, przybiera pozę niedostępnej pani domu i nie raz zęby swe mizerne pokazała. Chodzimy z nią po osiedlu juz bez smyczy i bardzo się pilnuje, nie odchodzi nigdy zbyt daleko, choc raz jak ja cos spłoszyło, odeszła szybkim krokiem prosto pod dom. Wogóle mam wrażenie że bardziej jest przywiazana do domu, w sensie miejsca , niz do nas , do ludzi.Ubóstwia byc w domu i najchetniej by z niego nie wychodziła nigdy, chociaż fajny spacerek tez może być.

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się Roleczko. Moja Szansa jak w zeszłym roku zaczęła linieć, to ze strachu wezwałam weterynarza, bo myślałam że na coś zachorowała :roll: a teraz wyczesuje, wyskubuje i w raz po całej chałupie kłaki rude latają :eviltong:
Jeśli zaś chodzi o wizyty obcych czworonogów, to moja sunia też za nimi nie przepada. Swoje toleruje, na łące z obcym psem chętnie się bawi, ale jak przychodzi do nas ktoś z psem, to też potrafi pokazać marne uzębienie ;) tak sobie myślę że może w schronie miała dość psiego towarzystwa...
Co do spacerów to kiedyś mój TZ poszedł 5 metrów dalej niż chodziłam z nią ja na co Szansa się obejrzała i w nogi. TZ za nią. Wołał, krzyczał, a kiedy przyszedł pod dom przekonany że ja go zaraz :mad: zobaczył Lalunie pod bramą.
Kiedyś znowu ja poszłam z nią na spacer, a ona mnie nie posłuchała więc się jej schowałam za krzakiem. Usiadła, popiszczała, a potem pomknęła do domu. Teraz jak się chowam to mnie szuka, ale to jest teraz. Po prawie półtorarocznym pobycie u nas :roll:
Długa jeszcze droga przed Wami Kochana :lol:

Link to comment
Share on other sites

Linienie przejdzie, niech wyjdzie to co ma wyjść. Moja Teresa w te mrozy w lutym pozbyła się prawie wszystkich włosów, białe widoczne wszędzie, koszmar, liniała jak szalona. Jak straciła portki, już nie miało co wychodzić. I w ciągu paru dni, parunastu, zaczęła obrastać, w dodatku przybrała inne barwy, po paru dniach znowu zmieniła kolorystykę. Dla mnie to nowość, zawsze miałam czarne krótkowłose psy. Raz do roku przeżyję. Oby nie częściej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']Linienie przejdzie, niech wyjdzie to co ma wyjść. Moja Teresa w te mrozy w lutym pozbyła się prawie wszystkich włosów, białe widoczne wszędzie, koszmar, liniała jak szalona. Jak straciła portki, już nie miało co wychodzić. I w ciągu paru dni, parunastu, zaczęła obrastać, w dodatku przybrała inne barwy, po paru dniach znowu zmieniła kolorystykę. Dla mnie to nowość, zawsze miałam czarne krótkowłose psy. Raz do roku przeżyję. Oby nie częściej.[/QUOTE]

Jak to raz do roku?? To dlaczego moja ruda małpa linieje dwa razy w roku?? :placz: Muszę z nią o tym porozmawiać :mad:
Ja raczej miałam czarne długowłose psy i za każdym razem obiecywałam sobie że to już ostatni raz! I co? Teraz mam rudą sucz. Długowłosą :roll: ech...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, moja Teresa jest od lipca dopiero i liniała w lutym, więc podejrzewam, że ta przyjemność tylko raz do roku. Teraz jak ciepło, ona puchata bardziej niz na zimę była:-) Ale może to kwestia lepszego żywienia niż za czasów schroniska i przedschroniska.
Moja staruszka[*] na okrągło gubiła, a okresowo parę razy w roku więcej. A Fredzia jak to pinczer,włosów ledwo ledwo to i mało wypada.
A rude takie dłuigie wszędzie i wszędzie będą:-)

Link to comment
Share on other sites

[B]Roleczko[/B]

Byłam w schronisku i uwierz mi, nie próżnowałam (NiJaSe i Asia mogą być swiadkami).
Tam jest tyle psich nieszczęść, że nie wiadomo w co ręce włożyć. Pamiętam by porozmawiać o przeszłości Waszej Miszeńki. Tym razem nie miałam takiej możliwośći gdyż personel schroniska był podczas karmienia psiaków, a poza tym usuwali awarię spowodowaną topniejącym śniegiem...

Pojechałyśmy zobaczyć [B]Borysa [/B]w realu i przy okazji obfocić jeszcze kilka innych psiaków.
Coś mnie tak dziwnie łamie w kościach, że już wkrótce kolejny celestynowiak będzie miał szansę na dom - chyba wpadł komus w oko ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NiJaSe']a przy okazji mala Fifi trafi do domku :)
wlasnie Kosu dalabys rade sie dowiedziec co tam ze strylka suni ? Pani do mnie dzwoni i sie dopytuje , juz na zakupy poleciala wyposazenie robic i sie doczekac nie moze[/QUOTE]

[B]NiJaSe[/B]

Zadzwoń do mnie jutro i mi się przypomnij. Przedzwonię do Pani Izy i zapytam czy uda sie ją wysterylizować, tak byśmy dwie bidy jednego dnia zabrały ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za OFFa
Pilnie potrzebna każda pomoc i deklaracje na hotelik... Psiaki gasną w schronisku [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/182235-POTRZEBNA-POMOC-Kamel-i-Fax-BEZDOMNI-OD-8-LAT-ZbierajAE-na-hotelik"]http://www.dogomania.pl/threads/182235-550zA-cena-przyjaA-ni-i-A-ycia-Dogomanio-nie-daj-im-zginAE-AE[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...