Jump to content
Dogomania

tarczyca


Kenduś

Recommended Posts

spotkaliście się może z chorobą tego narządu? ja niestety tak i nie wiem co robić? weci długo nie widzieli objawów niedoczynności tarczycy, czego efektem jest wyłysiały ogonek i na linii kręgosłupa dominuje podszerstek. Kenduś bierze od 3 tyg. Euthyrox. Efektów nie widzę :roll:
może jakiś dogomaniakowy psiaczek chorował i już jest wyleczony?

Link to comment
Share on other sites

dzięki [b]coztego[/b] naczytałam się i nie wiem co otym sądzić, bo Kent ma dopiero rok i ma już takie objawy jak: łysienie (ogon, paszki), ciągle śpi, rano w ogóle nie myśli o jedzeniu... śerściuch ma zmieniony...i to już trwa od 5miesięcy...

Link to comment
Share on other sites

Nie miał w ogóle robionych badań i jest leczony na niedoczynność tarczycy ?! Pani doktor stawia "strase diagnose"-i to na SGGW !
W glowie się nie mieści.
Najpierw diagnostyka-potem leczenie.
Doniesienia amerykańskie podają związek nasilenia niedoczynności tarczycy w ciągu ostatnich lat z ogromną ilością szczepień u psów-niedoczynność tarczycy o podłożu autoimmunologicznym czyli produkcja przeciwciał przeciw komórkom własnego organizmu. Obecnie w USA wprowadzono nowe protokoły szczepień i nie zaleca się szczepień corocznych.
Co robić ? Zmienić znachora na lekarza.

Link to comment
Share on other sites

Kenduś to bardzo dziwne :x choroby tarczycy latwo wykryć-jest kilka hormonów które wytwarza tarczyca a na początek wystarczy zbadać jeden -TSH,ono sie znacznie podwyższa przy niedoczynności i na podstawie tego hormonu dostosowywuje sie dawke Euthyroxu :x
Przy dobrze dobranej dawce poziom hormonów praktycznie już w tydzień jest ok,ale trzeba podawać cały czas,a tak na oko to raczej nie za bardzo-zobacz jakie to jest niebezpieczne-hormony tarczycy podawane niepotrzebnie rozwalają serducho-zobacz ulotke od lekarstw

Link to comment
Share on other sites

Kenduś, a skąd jesteś? Poszukaj w topiku o polecanych wetach jakiegoś dobrego weta w Twojej okolicy. Jak tam nie znajdziesz, to dopisz się z pytaniem, ewentualnie zacznij nowy topik ("Szukam dobrego weta w Ostrzykach Dolnych"). Ale zgadzam się z przedmówcami, że niedoczynności tarczycy nie leczy się "na oko". Należy zrobić badania, zacząć podawać lek, po czym powtórzyć badania, żeby się upewnić, że podajemy odpowiednią dawkę. A potem jeszcze okresowe badania, żeby sprawdzać, czy dawka nadal odpowiednia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenduś']aha i daję mu pół tabletki...[/quote]
to nie wiele mówi,bo są 20,50 i 100
I nie martw sie-objawy faktycznie pasują idealnie do niedoczynności-znajdz tylko weta który zrobi badanie poziomu hormonow tarczycy,odpowiednio dobierze dawke i zobaczysz,wszystko szybko wróci do normy :wink:

Link to comment
Share on other sites

koniecznie badania krwi - to niejest takie drogie i prawie każdy wet Ci zrobi jak poprosisz - mój Boluś też ma niedoczynność tarczycy - od przyszego tyg zaczynamy leczenie - psiak ma 11 lat i jest niemal całkiem łysy na grzbiecie - ma tylko taki delikatny rzadki włos, który wychodzi bardzo latwo :roll: ale pisałaś, że leczycie się dopiero 3 tygodnie - na efekty takiego leczenia trzeba czekać dość długo - czytałam gdzieś, że włosy mogą zacząć odrastać nawet dopiero po 2 miesiącach

Link to comment
Share on other sites

zawsze możesz jej powiedzieć, że chcesz aby te badania zostały zrobione - płacisz=wymagasz :wink:

łysienie może być objawem różnych chorób - m.in. Zespołu Cushinga - poczytaj [url=http://216.239.59.104/search?q=cache:dA2FmG-90t0J:hortus.ar.lublin.pl/users/pomorski/DH.htm+zesp%C3%B3%C5%82+cushinga+ps%C3%B3w&hl=pl&client=firefox-a]tutaj[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

i jak badania? były? Boluś miał powtarzane i wyszło mu T4 0,40 - czyli spora niedoczynność, a do tego doszedł cholersterol 705 - kosmicznie za dużo :( to jest powiązane z niedoczynności tarczycy - Boluś dostaje kilo leków dziennie i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej :roll:

Link to comment
Share on other sites

...ach, Kobiety drogie... można wyjść z siebie i pomalować się na niebiesko... kolejny lekarz twierdzi, że to może tarczyca, a może testosteron... z pewnością hormony...
więc teraz odstawiamy :roll: Euthyrox, czekamy 3 tygodnie i robimy kompleksowe badanie krwi... :o
teraz bierzemy kropelki Kerabol i mix siemienia lnianego z wiesiołkiem...
...do opadniętych rąk dołączam więc i głowę, może weci zlitują się nade mną i oszczędzą moje pozostałe członki... 0X

Link to comment
Share on other sites

Kenduś, no cóż... 8)

Jeżeli ta łysina jest jedynym objawem, to rzeczywiście może być spowodowana nadmiarem testosteronu - nawet jak czytałam Twój post o tym myślałam, powinnam była coś napisac, to bym wyszła na jasnowidza... :wink: Moja Misia ma taką łysinkę na ogonie - na szczęście u niej jest nie cały czas, raczej pojawia się w okresie cieczki. Choć normalnie ten problem jest częściej spotykany u samców, u Misi jest właśnie tym spowodowany. Jest to bardzo drobny problem - mechanizm ten sam, jak ten powodujący łysinę u mężczyzn - więc go nie leczymy.

Link to comment
Share on other sites

sama łysinka, gdyby była mała (a niestety objęła całą górną część ogonka i utrzymuje się cały czas i to dość długo... :( ) nie byłaby problemem... ale są również zachowania i objawy charakterystyczne dla niestabilnej tarczycy...
no cóż, poczekamy, zobaczymy, byle byłoby coraz lepiej...
czego wszystkim naszym psiakom życzę!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...