Jump to content
Dogomania

Perro de presa canario (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


sułtan

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kupowałam MP przez sześć lat, a PP od pierwszego numeru gdy gazeta powstała- przestałam po drugim artykule w PP i pierwszym w MP na temat Filetów, po prostu szkoda słów, jedna wielka brednia- najlepszy był jednak MP który cytował fragmenty książki Evy Mari Kromer pisanej przez nią przez 10 lat, tyle że cytował to bez cudzysłowia i podania tytułu książki :o :evil: . I na tych fragmentach kończyła się wiedza autorki :evil: A co do zdjęć- w przypadku Fila, musiał je robić naprawdę wybitny fotograf, (zdjęcia pochodzą z orginalnego wydania francuskiego), szkoda że psy bardziej przypominały masą i umaszczeniem mastify angielski niż fila, w MP opublikowano zdjęcia psów z największej wytwórni molosów w kraju, więc o eksterierze tych psów, nie ma sensu w tym przypadku wogóle mówić, tak więc ani obiektywizmu, ani nawet "zdrowej tendencji" w obu gazetach nie znalazłam, a biorąc pod uwagę moją 6-letnią wierność poczułam się trochę oszukana. Na szczęście są jeszcze gazety kynologiczne, w których czasami tendencyjnie- ale jednak prawdziwie przedstawiane są poszczególne rasy.

Jeżeli chodzi o socjalizację psa: ja socjalizacją zajmowałam się najintensywniej w pierwszych sześciu miesiącach życia psa, o kontakty z psami nie musiałam specjalnie zabiegać i dbać bo w naszej dzielnicy jest park przez który przewijają się codziennie tłumy psiarzy, a w około też niemało sąsiadów którzy trzymają psy i chętnie do nas wpadają, natomiast często zabierałam psa do centrum, na giełdy, targi, spotkania rodzinne, do autobusów itp. a także na wieś, gdzie spotykał np. konie, bo właśnie z końmi był problem w przypadku pierwszego psa, Etien miał natomiast spotkanie oko w oko z ogromnym bykiem... Obecnie socjalizacja opiera się na codziennych spacerach po parku, szkoleniu, wizytach psów sąsiadów... no i oczywiście Mrówki :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dostałam zgłoszenie, jedziemy na wystawę do Szczecina, no chyba że Lunka będzie niedysponowana.

Więc tak Lunka to Pero de Pressa Canario(to przykre że szczecinski oddział nazwy rasy poprawnie nie umie napisać)

A stawka wyglądać ma tak:

Psy

-pośrednia 2

-otwarta 6(w tym Akbar Medok)

Suki

-szczenięta tylko Lunka

-młodzież 2

-pośrednia 3

-otwarta 3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...