Jump to content
Dogomania

BERNEŃSKI PIES PASTERSKI - Szuka domu.


Jagoodkaxd

Recommended Posts

[SIZE=5][COLOR=Black]Tina- BERNEŃSKI PIES PASTERSKI
[SIZE=3][URL=http://img118.imageshack.us/i/img0727.jpg/][IMG]http://img118.imageshack.us/img118/6700/img0727.jpg[/IMG][/URL][/SIZE]

[SIZE=3]Tina jest psem wspaniałym , wesołym , strasznie lubi się przytulać ,
Dosłownie PIES - IDEAŁ . Ale... no więc właśnie jest jedno ALE .
Tina była bita. :shake: Raz za to ,że uciekła na spacerze i czekała pod uliczką przed domem, drugi raz - zagryza kurę. Dostała bardzo porządnie i dlatego teraz boi się ludzi ...... Jeśli już kogoś pozna zaufa mu bezgranicznie .Nam wystarczyło pół dnia , nawet nie i już mogłam ją puścić na spacerze . Na smyczy chodzi ładnie . Puszczona na spacerze świetnie wraca. Ma czasami coś takiego ,że jak ją coś zainteresuje ,to biegnie w tamtym kierunku ,ale po chwili wołania zaraz wraca . Oto dowód::loveu::loveu: [/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=5][COLOR=Black][SIZE=3][URL=http://img2.imageshack.us/i/img0729dv.jpg/][IMG]http://img2.imageshack.us/img2/8010/img0729dv.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Tina całe życie spędziła na wsi , śpi w budzie.Na pewno nie będzie jej dobrze w centrum miasta. Nie jest wybredna jeśli chodzi o jedzenie . Jest psem młodym , ma zaledwie 2 lata.
Obecnie ma właścicieli, była kupiona do pseudohodowali ,ale ze względu na to, że jest zastraszona nie może zajść w ciąże, była chyba trzy razy kryta. Jest naprawdę wspaniałym psem , który potrzebuję odrobinkę miłości a zwłaszcza spacerków, za co odda się bezgranicznie.

Obecnie przebywa u mnie w Śremie. Nie mam pojęcia jak długo , chciałabym , żeby została a zawsze ,ale to jest niemożliwe. Jej właściciele powiedzieli ,że jeśli znowu ją dopuszczą i nie będzie małych , to [B]Tina zostanie uśpiona ,albo ją wygnają . [/B]
[SIZE=5][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=5]Może znajdzie się człowiek , który spojrzy przerażone oczy i coś go chwyci za serce. [/SIZE]

________________________________________________________

Nie jestem dobra w pisaniu takich tekstów.
Proszę o banerek i ogłaszanie Tiny na innych forach.
[/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a czy tina wykazuje jakąś agresję? mieszkam zaledwie 15 km od ciebie na wsi:)nie chce obiecywać itp, robić nadziei, ale pytam bo ja zawsze marzyłam o Berneńczyku i owczarku niemieckim..lub onkowatej podobiźnie.Juz udzielałam się w innym temacie .., tylko nie mogłam zaadoptowac psa z tego powodu ze mieszkam jeszcze u teściowej.
Nie można dopuścić do tego by miała małe! z psudo do pseudo..masakra jakaś.Co ci ludzie na punkcie kasy powariowali!! szok!Mogłabys na PM dać mi swój nr tel?

Link to comment
Share on other sites

Tak świetnie dogaduje się z innymi psami.Jak są razem na podwórku z moim psem to sobie biegają itd. ale jeśli ja się pojawię to mój pies zaczyna na nią warczeć. Nie ma w niej cienia agresji. Potrzebuje trochę pracy , trzeba ją z socjalizować z ludźmi .Tina boi się różnego typu odgłosów , które są w mieście. Ale skoro mieszkasz na wsi to nie będzie jako tako problemu. Zaraz Ci wyślę PW .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd'][SIZE=5][COLOR=Black][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=Red][B]Obecnie przebywa u mnie w Śremie.[/B][/COLOR] Nie mam pojęcia jak długo , chciałabym , żeby została a zawsze ,ale to jest niemożliwe. [COLOR=Red]Jej właściciele powiedzieli ,że jeśli znowu ją dopuszczą i nie będzie małych ,[/COLOR] to [B]Tina zostanie uśpiona ,albo ją wygnają . [/B]
[SIZE=5][COLOR=Black][SIZE=3][SIZE=5][/SIZE]
[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/quote]

to gdzie ona jest - u ciebie czy u właścicieli, którzy będą decydować o tym, czy ją dopuszczą czy nie i kiedy? czy suka jest do wydania? czy ci właściciele oddadzą ją? bo jakoś w to nie wierzę...

jeśli jest do oddania poinformuję kogo trzeba - ale to musi być pewność

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']to gdzie ona jest - u ciebie czy u właścicieli, którzy będą decydować o tym, czy ją dopuszczą czy nie i kiedy? czy suka jest do wydania? czy ci właściciele oddadzą ją? bo jakoś w to nie wierzę...

jeśli jest do oddania poinformuję kogo trzeba - ale to musi być pewność[/quote]

Tina obecnie przebywa u mnie . Tym właścicielom nie zalezy na niej , bo nie może miec małych. I w dodatku boi się ludzi! Oprócz niej mają jeszcze dwie suki na rozród.;/ Właściciele podejmują ostateczną decyzję , więć postanowiła sprawdzić , jakie będzie nią zainteresowanie. Nie chcę , aby ona tam spowrotem wróciła.


Zdjęcia porobie jutra na spacerku , jeśli nie będzie padać.

Link to comment
Share on other sites

Jagoodka - prosiłam dziewczynę z berneńczyków, zeby zajrzała na watek. Dobrze by było ogłosić go na forum tych psiaków - wtedy osoby z forum na pewno sprawią, ze mała trafi do dobrego domku. A czy oni ją wydadzą bez kasy? czy coś za nia chcą?

czyli tak - ona jest u ciebie, szukany jest ds i...kto będzie decyzyjny? ty czy ci "właściciele"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka']Jagoodka ma 15lat, prosilam o kontakt do rodzicow-brak odpowiedzi. jestem na forum bernenczykow-mozemy ja zabrac nawet jutro ale potrzebna jest informacja skad. To jest kolejna pseudohodowla, face ma rowniez astki:placz::placz::placz:[/quote]


to fatalnie:shake: nawet jak ma i inne rasy...jeśli nie są w skandalicznych warunkach to nic nikomu do tego, ze sobie je rozmnaża:angryy: szlag by to:angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

A więc tak ... Tina nie potrzebuje Dt i nie moze być nigdzie zabrana. Musi zostać u mnie jak na razie. Jej właściciele nie podjeli ostatecznej decyzji , co z nią dalej. Tina jest u mnie ,aby ją trochę z socjalizować ze światem. Nie jest potrzebny już odrazu DS . Wątek założyłam ,aby się zorietować jakie będzie zainteresowanie suczką . Bo nie powiem im ,ze znajde jej dom , a się okaże inaczej. Wiem na pewno ,że ją nie uśpią , jeśli będą wiedzieli ,ze mogę jej poszukać jakiś domek.

Nie miałam pojęcia ,ze aż tak zadziałacie w sprawie Tiny.

Oni mają też dwie suczki , obydwie sa dopuszczane. Tzn chyba już astki nie będą dopuszczali po kompilakcjach ostatniej ciąży. Zresztą ona ma już chyba z 7 lat.
Moze wam się wydawać ,ze coś kręcę itd. Chciałabym , aby do nich dotarło to co się dzieje z psami w schroniskach itd. o r=r , ale chciałabym ,zeby to się odbyło anonimowa. Pisałam na wątku o podatkach dla pseudo ale nikt mi nic nie odpisał. Chodzi o to ,aby ich trochę postraszyć jakimiś konsekwencjami itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd']A więc tak ... Tina nie potrzebuje Dt i nie moze być nigdzie zabrana. Musi zostać u mnie jak na razie. Jej właściciele nie podjeli ostatecznej decyzji , co z nią dalej. Tina jest u mnie ,aby ją trochę z socjalizować ze światem. Nie jest potrzebny już odrazu DS . Wątek założyłam ,aby się zorietować jakie będzie zainteresowanie suczką . Bo nie powiem im ,ze znajde jej dom , a się okaże inaczej. Wiem na pewno ,że ją nie uśpią , jeśli będą wiedzieli ,ze mogę jej poszukać jakiś domek.

Nie miałam pojęcia ,ze aż tak zadziałacie w sprawie Tiny.

Oni mają też dwie suczki , obydwie sa dopuszczane. Tzn chyba już astki nie będą dopuszczali po kompilakcjach ostatniej ciąży. Zresztą ona ma już chyba z 7 lat.
Moze wam się wydawać ,ze coś kręcę itd. Chciałabym , aby do nich dotarło to co się dzieje z psami w schroniskach itd. o r=r , ale chciałabym ,zeby to się odbyło anonimowa. Pisałam na wątku o podatkach dla pseudo ale nikt mi nic nie odpisał. Chodzi o to ,aby ich trochę postraszyć jakimiś konsekwencjami itd.[/QUOTE]

Wyrzucam watek z obserwowanych, szkoda moich nerwów.
[B]Mam wrażenie, że tu bardziej pomaga się temu pseudo niż psu.[/B]

Rozmnażaczy nie wystraszysz niczym, zajrzyj na inne fora (w tym szwajcary)- temat wałkowany jest ciągle i ...nic z tego nie wynika.

Prawo jest niedoskonałe i na razie nie ma przesłanek by sądzić , że zmieni się to w najbliższej przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

W ten sposób się nie postępuje moja panno.Stawiasz na nogi kupę ludzi,uruchamiasz różne inicjatywy, tylko po to aby sprawdzić co by było gdyby:shake: a w tym czasie inne sprawy nie są załatwiane.postępując tak lekkomyślnie narażasz inne psy,ponieważ następnym razem możesz zostać potraktowana niepoważnie.

Link to comment
Share on other sites

hmmm ogólnie dziwna sytuacja, pies u Ciebie, decydują za nią pseudo.
Sprawiasz, że suka będzie mniej bać się ludzi, oni zobaczą że jednak coś z niej będzie i będą ja kryć.

Nie wiem czy jakiś pseudo oddaje tak sobie psy sąsiadom żeby podreperowac ich psychikę :crazyeye:
Wszystko to jakieś pokręcone

Może wytłumaczysz na jakich zasadach ta suka przebywa u Ciebie?
Masz jej książeczkę zdrowia?

Link to comment
Share on other sites

Jagoodka - to czego ty chcesz? bo jak widac ani dt ani stały nie jest suce potrzebny:shake:

Snuszka - masz rację - ja nie znam przypadku pseudo, zeby oddawali swojego psa do sąsiadów:roll:

Reszta tez ma rację...nie rozumiem wiec po co ten wątek...bo chyba nie po to, zeby suce znaleźć dom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...