Jump to content
Dogomania

*Pabianice-ONka zabija choroba skóry, tylko jaka?błagam o pomoc!!


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Mimo porastania, proponuję też sprawdzić Dakarowi poziom hormonu tarczycy. Sunia którą mamy na DT też miała głębokie, atopowe zapalenie skóry, po lekach porosła i potem znowu prawie całkiem wyłysiała - właśnie z powodu niedoczynności tarczycy.
Dla cierpliwych - polecam "nasz wątek":lol:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/tosca-ciezko-chora-prosimy-o-pomoc-116269/[/url]

Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za Przystojniaka!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Nie mam niestety czasu szukać, myślałam, że mam gdzieś bardziej na wierzchu.
Wychodzą 3 miesięczniki dla weterynarzy: Życie Weterynaryjne, Weterynaria po dyplomie i Weterynaria w Praktyce. W jednym z nich z zeszłego 2009 roku był potężny artykuł na ten temat. Wraz z powikłaniami, leczeniem, itp. Na pewno przydałaby się wizyta u dooktor Karaś_Tęczy w Multiwecie w Warszawie, ul. Gagarina tel., 22 84144 40 lub u Kuru Dembele.
Możesz też wrzucić w google hasło "Idex"- to laboratorium międzynarodowe, mają infolinię (mówią po polsku) i tam Ci powiedzą, jaki wycinek trzeba pobrać do badania.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

myślę że u Dakara w miarę ok. tzn przez pewien czas był kąpany 3 razy w tyg. w różnych specyfikach i to przynosiło na tyle efekt, ze teraz np. już wogóle go nie kąpią, tylko co jakieś 3 miesiące dostaje jakiś zastrzyk, chyba przeciwświądowy lub coś na alergie, nie pamiętam i odpukać jest w miarę ok. Tzn chudy jest nadal, ale myślę, ze ten typ tak ma. Je głównie sucha karmę. Sory że nie mam dokładnych informacji, ale to pies mojego brata, a on nigdy nie wnika co lekarz mu daje...wazne ze skutkuje. A ja jestem ciekawska i wypytuje:)

a oto i on:)
[IMG]http://img543.imageshack.us/img543/430/img1183i.jpg[/IMG] [IMG]http://img830.imageshack.us/img830/1464/img1177z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sory w nawale wszystkich wątków zapominam o psach, które sa mi najbliżej:)
byłam w weekend u Dakara i to jego choróbsko jest przedziwne. Wypytałam ich troche i to nie jest tak, że choroba zniknęła. Oczywiście rany sie zagoiły i sierść odrosła, ale pod sierścią nadal ma taką brzydką czarną "słoniowatą" skórę. Te ataki świądu wracają co jakiś miesiąc, dwa i wtedy lekarz daje mu jakiś zastrzy przeciwko grzybom i pasożytom i to podobno mu pomaga + kilka kąpieli i tak w kółko. Z nimi też się ciężko gada bo to nie są ludzie, którzy jeździli by po innych wetach i wiercili dziurę w brzuchu. Nie mniej jednak badania miał robione różne, zeskrobiny też i nic nie wykazały, a jednak takie zastrzyki mu pomagają więc dziwne to dla mnie. Najgorszy bałagan ma z uszami:( nie bolą go ale ma tam strasznyyy łupiesz, skóra mu się łuszczy i jakaś dziwna wydzielina. Muszą mu codziennie czyścić. Ale pięknie to to nie wygląda. Pod pachami i w pachwinach sierść nie odrosła ale wiadomo tam to się wyciera. Nadal jakby sie przypatrzeć skórze na brzuchu to idealnie nie jest, ale im to wystarczy że pies się nie drapie i już nic nie robią:( a przecież nie będę się wtrącała. Sami mają wiele kłopotów zdrowotnych, a i tak pielęgnacja Dakara wiele ich kosztuje.

Teraz jak tak czytam trochę o tych hodowlach i pseudo z okolic Sieradza to wszystko jest na wodzie pisane. Psy piękne, kity ci wciskają, rodziców na zdjęciach pokazują a tu masz...psa zdrowego! A płacisz jak za rasowego:( No ale człowiek sie uczy całe życie.

Szkoda tylko że psy na tym cierpią, bo w końcu Dakar ma 3lata więc całe życie przed nim:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...