Jump to content
Dogomania

Otruto psa-ratownika GOPR


coztego

Recommended Posts

[url=http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2776762.html][b]Otruli goprowcom psa[/b][/url]
Nieznany sprawca otruł psa wykorzystywanego do ratowania ludzi podczas akcji Jurajskiej Grupy GOPR. Taką informację podał naczelnik grupy Piotr Van der Coghen.

Naczelnik poinformował, że pies wieczorem poczuł się źle, dostał kroplówkę, która jednak nie pomogła. Nad razem został przewieziony do kliniki. Nie udało się go jednak odratować.

Weterynarze z Zabrza stwierdzili podczas sekcji, że psu podano bardzo silną truciznę, która wywołała zmiany krwotoczne w jamie brzusznej. Zdaniem lekarzy pies został otruty dwa dni wcześniej.

Van der Coghen powiedział Radiu Katowice, że nie jest możliwe, by pies został otruty podczas akcji w terenie, będąc stale z przewodnikiem. Naczelnik ocenia, że pies zginął przez zbytnie zaufanie do ludzi, jakiego zawsze był uczony.

To nie pierwszy przypadek wrogości wobec psów należąch do Grupy Jurajskiej GOPR. Zimą nieznany sprawca wrzucał na wybieg dla psów denka stłuczonych butelek.

Link to comment
Share on other sites

Nienawiść ludzi do wszystkiego co żywe rośnie w naszym kraju... :( Ktoś zabija młode kormorany, teraz inny psychol truje psa-ratownika. Ale co tu się dziwić, jak kilkuletnie dzieci miażdżą kamieniem żaby, a siedzący nieopodal rodzice nie reagują... :( Mówią,że przecież tyle żab jest dookoła, więc nic się nie stało, jak dzieci jedną zabiły... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Pies który ratował ludzi został przez nich otruty :evil: [/quote]

Ja tego nie pojmuję kompletnie i wstyd mi, że należę do jedynego gatunku zwierząt który, kradnie, oszukuje, zabija dla przyjemności, nie zna ceny życia zwierząt ani roślin itd... Nie wszyscy są tacy, ale jednak są. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Grupa Jurajska GOPR przez pare lat miała pokazy na wystawie w Katowicach. Poznałam osobiście ich psy i małego jeszcze wtedy Hakera. Poprostu mnie zatkało. To juz trzeci przypadek agresji w stosunku do ich psów. Pierwszy jak ukradli dwa psy. Jednego znaleziono w bardzo złym stanie a drugiego znaleziono zakatowanego na śmierć. Potem szkło a teraz to. Tym powinna sie zająć prokuratura bo to wybitnie działania celowe. I oby kiedyś ta osoba faktycznie potrzebowała pomocy ratownika-psa. Nie mam poprostu słów.

Link to comment
Share on other sites

sztuka jest sztuka, takiego psa łatwo podejść i coś mu sprezentować skoro był szkolony przez ludzi by kochał ludzi,
a może jeden kolega z drugim się założył, że zabije tego lub innego psa?
Gdybym kiedykolwiek takiego dopadła wisiałby za jaja (nie z mocy prawa broń cie, tylko z mocy mojego TZ 110 kilo żywej) albo dostałby "kanapeczkę" z wkładką, i pewnie za nim nikt by nie płakał

Link to comment
Share on other sites

jeżeli to już trzeci raz, to czy ta grupa ratownicza nie ma jakiejś konkurencji? chociaz zdaje mi się że takie grupy powinny z sobą współpracować
to naprawde okroone gdy ginie pies który był uczony ufności do ludzi.. miał im pomagać :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...