Jump to content
Dogomania

Dog Trekking - na czym to polega


Rodan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hop do gory to raz.

2... To gadalem z organizatorem.
Cala impreze mozna nazwac duzym spacerem. wyjscie tak jak w regulaminie o 5 rano i od 45 do 50 km spacer na orientacje po plaskim terenie, las i mlodniki ( obszar po spalonym lesie kilka lat temu)bez wychodzenia do cywilizacji. "Spacer" to mniej wiecej petla wiec w sumie bierze sie zapas tylko na jeden dzien. W regulaminie bedzie ze 1,5 l na czlowieka i 1,5 l na psa wody . Mozna z wieksza iloscia psow ale kontuzja jednego psa zmusza do wycofania sie z "spaceru". Nie mozna zostawic psa poprostu.
Z sprzetu tak jak napisali wymagane jest: woda i pasza :D, mapa dostarczana prze organizatora,latarka (niekoniecznie czolowa), i pusta butelke dla psa na wode.

Ja jade.
Na pewno bedzie ciekawie i fajnie.

Kto jedzie ze mna ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

DogtrEkking ;)
Najlepiej przypinasz psa do pasa biodrowego smyczą z amorem i łazicie :) Są organizowane specjalne biegi na orientację, z mapami, na ok 20-25km, lub służsze na 50km. Ale spokojnie można uprawiać tę formę sportu po pobliskich lasach czy górach.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

myślę że powyżej 6 m-cy to dobry wiek - spróbuj dogtrekkingu - nie gryzie - każdy da radę. Ja ze swojej strony zapraszam na nocny dogtrekking 31 lipca w Inowrocławiu więcej na [url]http://dogtrekking.maszer.com.pl[/url] & [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=141245632552840[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pies musi miec skonczony rok.. ponizej tego wieku takie forsowne jakby nie było zawody mogą mu zaszkodzic...nie ma co przesadzac... to jeszcze faza wzrostu psa i zbyt wczesnie zaczete treningi i starty w zawodach moga sie dla psa skonczyc źle... o stawy tak mlodego psa trzeba dbać i nie ma co się spieszyc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogtrekking']myślę że powyżej 6 m-cy to dobry wiek - spróbuj dogtrekkingu - nie gryzie - każdy da radę. Ja ze swojej strony zapraszam na nocny dogtrekking 31 lipca w Inowrocławiu więcej na [url]http://dogtrekking.maszer.com.pl[/url] & [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=141245632552840[/url][/QUOTE]
to nie jest dobry wiek, zdecydowanie za wcześnie, i prosze Cie, nie wprowadzaj ludzi w blad....

Link to comment
Share on other sites

póki co to nie słyszałam o jakiś innych terminach i miejscach więc na Twoim miejscu nie liczyłabym na coś dodatkowego... Brenna i Olsztyn, te dwa miejsca.... brenna 28 sierpnia a Olsztyn na Jurze Krak-Czest. 25 września ...a co do terminu zgłoszeń to napewno jak zerkniesz na strone DT tydzien przed kazdymi zawodami to formularz zgłoszeniowy będzie dostępny..:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolkablaszczyk']to nie jest dobry wiek, zdecydowanie za wcześnie, i prosze Cie, nie wprowadzaj ludzi w blad....[/QUOTE]

Proszę Cię - przybliż nam skąd czerpiesz swoją wiedzę.

14.08.2010 – edycja w Włocławku
28.08.2010 - edycja w Toruniu

[url]http://dogtrekking.maszer.com.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogtrekking']Proszę Cię - przybliż nam skąd czerpiesz swoją wiedzę.

14.08.2010 – edycja w Włocławku
28.08.2010 - edycja w Toruniu

[url]http://dogtrekking.maszer.com.pl[/url][/QUOTE]

Regulamin NASZEGO DT.... czyli tego ktory jest organizowany przez Pawła Bonka... tu na ślasku

"Minimalny wiek uprawniający psa do startu to 1 rok, maksymalny wiek uprawniający do startu to 9 lat. Jeżeli pies jest starszy może brać udział w dogtrekkingu po okazaniu przed startem przez jego właściciela pisemnego zaświadczenia od lekarza weterynarii o braku przeciwwskazań do startu na określonym dystansie."

biorąc ten aspekt na chłopski rozum... szczenie w wieku 6 miesiecy po kilkudziesieciu km trasy może sobie uszkodzic stawy... to jest zbyt duże obciążenie dla tak młodego psa... pajacu....

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy też od tego co blue_bc rozumie poprzez 'zaczęcie'. Wiadomo, że psu w tym wieku nie można fundować długich tras, ale można mieć już psa nauczonego chodzić w szelkach, lince itd., oraz nauczonego w ogóle chodzić na smyczy. Jest wiele rzeczy wokoło samego dogtrekkingu m.in. posłuszeństwo, które należy kształtować w tym wieku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina & Hera']Wszystko zależy też od tego co blue_bc rozumie poprzez 'zaczęcie'. Wiadomo, że psu w tym wieku nie można fundować długich tras, ale można mieć już psa nauczonego chodzić w szelkach, lince itd., oraz nauczonego w ogóle chodzić na smyczy. Jest wiele rzeczy wokoło samego dogtrekkingu m.in. posłuszeństwo, które należy kształtować w tym wieku...[/QUOTE]
to tak samo jest z tym ze DogTrekking mozna uprawiac samemu ze swoim psem i nie trzeba jeździc na zawody.... ja tu opisuje ZAWODY a tam przejście przez psa conajmniej 20-30 km w tym wieku jest niewskazane na zbyt młody kościec.... [B]zaczecie zawodow[/B] moze sie odbywac po ukończeniu przez psa 1 roku... oczywiscie ze mozna a nawet trzeba psa uczyc wczesniej chodzenia w szelkach, komend ułatwiajacych poruszanie sie z nim w określonym kierunku itp.... ale sam start w śląskim DT jest niewskazany.. byl ost śmiałek na DT na Górze Św. Anny, co "wystartował" z 6 miesiecznym malamutem na dystansie 25 km (poza konkurencja i bez klasyfikacji, ot tak z nami nie będąc zawodnikiem) pies po jakims czasie na trasie zemdlał z wyczerpania i przegrzania....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogtrekking']Ja pajacem ty Pinokiem. Widzę że wiedzę nt. fizjologi zwierząt czerpiesz z regulaminu.[/QUOTE]


po pierwsze regulamin widaocznie wymyslali mądrzejsi od Ciebie.... ja w DT startuje od dwoch lat wiec tez juz mam pojecie jak wiek i kondycja psa ma sie do tych zawodow... wiec sory, ale z doswiadczenia wiem ze 6 miesieczny szczeniak jest nieprzygotowany na przynajmniej te nasze śląskie DT 6 miesieczny szczeniak moze miec teraz wydluzane spacery do kilku godzin z coraz mniejsza iloscia odpoczynkow i tepem zwiekszanym rowniez stopniowo, czasem mozna z psem podbiegac zeby zaczac wyrabiac mu kondycje, ale powtarzam start nawet na midzie jest nie wskazany w tak mlodym wieku, u nas sa kontrolowane ksiazeczki zdrowia i wiek psa, mlodszy pies nie zostanie dopuszczony do startu, ale jesli mimo to wystartuje nie bedac klasyfikowanym to juz na "nieodpowiedzialnosc" wlasciciela....

Link to comment
Share on other sites

wiem że włożę kij w mrowisko ;) ale dla mnie również 6miesięczna dzidzia nie powinna brać udziału w DT na dystansie pow. 10km. no chyba że drugie 10km właściciel weźmie dzidzie na ręce ;)
nie dajmy się zwariować, sport to zdrowie, a nie katowanie i do wszystkiego należy podchodzić z dystansem. szczególnie że na DT zalecane są szelki i co... taki maluch ma ciągnąć właściciela przez tyle km? padnie jak nic... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blue_bc']a od jakiego wieku można zacząć mój psiak ma 6mis. -jest w typie Border Collie[/QUOTE]


Blue_bc pytał/a od jakiego wieku można [B]zacząć[/B] więc mam nadzieję, że nie przymierza się do startu w zawodach.

Regulamin wskazuje jasno na wiek psa, a start w zawodach...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...