Jump to content
Dogomania

Pyza jesienna- juz prawie duża


MSMIMI

Recommended Posts

Witam wszystkich! :D

chciałabym przedstawić Wam sunię bullterriera, która mieszka z nami od tygodnia :D
suńka przyjechała z krakowskiej hodowli Rewelacja z Galicji. W piątek maleństwo skończyło 11 tygodni. :angel: :angel: :angel: :angel:
Jej mama to Inwazja Bieli Rewelacja z Galicji, tatą jest Knight of Katalonia Timar. Urodziła się i dorastała w prawdziwym babińcu :) , bo w miocie było 6 suczek :) dziewucha rzeczywiscie "suczo" podeszla do życia, gdy ja odwiedzalismy zauwazyłam, że zdecydowanie preferuje mężczyzn jako maszynki do głaskania, drapania za uszkiem i całowania. hodowczyni potwierdzila moje obawy :lol: a może to ten szczegolny tomek w sobie coś ma? :o :roll: :lol:
traktuje Tomka jak guru, ja jestem tylko od sprzątania siuśków:-? :wink: owszem, jestem fajna, ale jak Tomka nie ma i jak ja daję duzo papu.

ale musi być duuuuuużooo. :baby: :baby: :grins: a jak jest Horacy, to już nic sie poza nim nie liczy. cały świat tańczy, wszystkie bulkowe problemy jakie tylko istnieją przestają mieć znaczenie, ogon pracuje jak szalony regularnie o 17:30 gdy tomek pojawia się w domu... mają jakieś swoje tajemne sprawy, coś tam mu szczepcze po kryjomu do ucha, zwierza się pewnie ;) chyba to jej pierwsza miłość :loveu:

w domu nosi imię Pyza :) odwiedzalismy szczenieta kilkukrotnie i na którymś z ostatnich spotkań, kiedy jeszcze wahalismy sie którą sunieczkę wybrać, powiedzialam Horacemu, że Jadore wygląda właśnie jak taka Pyza - była pulchniutka i dość spora, mój pączuś w maśle. :iloveyou:

oczywiście Horacy ma swoją wersję imienia,nawiązując do rodowodowego, mówi na sunię dorka w skrajnych przypadkach dorotka :evil: :lol: :lol:

obecnie Pyzaczek jest na etapie dziwowania się. a bo to gołąbek za oknem i to taaakie niesamowite :o
a tu zabawka piszczy jak się ją przygryzie :o

a to pan chrapie :o :o :o oo jak pan chrapie to polujemy :) najpierw jest medytacja nad jego twarza, a po każdym głośniejszym 'chrap' Pyza wskakuje mu przednimi łapkami z impetem na twarz :lol: :lol:
chyba strasznie ją to bawi :)a nieistotne ze się pan budzi co chwila, że ma na rano do pracy.... zabawa musi być :D :kciuki:

już zdązyła rozbroić dwie zabawki, którymi nota bene krecik [kundelek] bawił sie od ponad roku, obgryżc nogawkę ulubionych spodni tomka, ugryźć mnie w nochal a wujkowi krecikowi nabić guza podczas szalonej zabawy :) sika do klatki, śpi w łóżku (horacy do mnie: "posuń się, bo MY chcemy spać!" :o:o:o ) cyrk na kółkach nooo :lol:

Wujek Krecik opiekuje sie małą aż jestem w szoku -liże ją gdy ta spi, dzieli się zabawkami i jest w zabawie maksymalnie delikatny. ona już nie zawsze jest delikatna ... :evilbat: :evilbat: :diabloti:
kundelek bardzo pomoze nam w wychowaniu suni. juz teraz to widzę, że potrafi też bardzo konkretnie pokazać jej kiedy dziewczyna zdecydowanie przegięła. jest bardzo przekonujący i skuteczny :) mała ma do niego respekt.

generalnie jest sunią bardzo zrównoważoną i stabilną o średnim temperamencie i to zadecydowało o wyborze. wybieraliśmy 'na charakter' a nie 'na eksterier' chociaz zalozenia byly poczatkowo inne. i tak to w zyciu jest- milosc od pierwszego wejrzenia to byla....
oto Pyza:

[img]http://i5.photobucket.com/albums/y156/paroow/kropka7.jpg[/img]

i tutaj z siostrą :
[img]http://i5.photobucket.com/albums/y156/paroow/kropka1.jpg[/img]

[url]http://i5.photobucket.com/albums/y156/paroow/kropka4.jpg[/url]
i jeszcze moje ulubione: nochale :)
[img]http://i5.photobucket.com/albums/y156/paroow/kropka6.jpg[/img]


:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaaakie to piekne!!!

Gratulacje!

A, ze chlopow woli... jak to suka...
Jak Chrum byla mala, to zakazalam dwom nadwornym kumplom, (co to sa w domu u mnie dosc czesto) wydawania jej jakichkolwiek komend i ochrzaniania psa, bo sluchala sie ich bardziej ode mnie, przy nich chodzila grzeczniutka i przymilna, a jak tylko wychodzili, to probowala mi wlezc a glowe...

Strasznie Ci zazdroszcze... :oops:

Nie tylko psa zreszta:

[quote]ogon pracuje jak szalony regularnie o 17:30 gdy tomek pojawia się w domu... [/quote]

Punktualnego chlopa tez. :wink:

Link to comment
Share on other sites

dziekujemy wszystkim za miłe słowa!! :D
być może przyjedziemy popatrzeć na dorosłych braci i siostry do ustronia 4.07
chcemy aby mala od poczatku przyzwyczajala sie do klimatu wystawowego.

hehe zle mnie zrozumiales jahu ;) absolutnie nie mialam na mysli ze mala ma slaby eksterier :), jest śliczna i jest po naprawde super rodzicach, chodzilo mi poprostu o to ze wybierajac suńkę dla siebie sposrod tych suczek mielismy jednak na uwadze przede wszystkim charakter i to bylo priorytetem. to nasz pierwszy bulik, nie chcielismy aby wlazł nam na głowe :) stad ta ostrożność i wybór spokojniejszego szczenięcia. jestesmy bardzo zadowoleni, bo bulek jest stabilny, odważny, ciekawy świata a jednoczesnie bardziej spolegliwy niz niektóre jej siostry. :)

dzis pierwszy raz zwiedzalismy ogródek :D. mała jest wszędobylska. nowosci w ogole jej nei przerażają, gdy wrocilismy do domu oczywiscie płakała ze chce jeszcze na trawkę ale kosiarka jest z niej straszna wiec musimy uwazac :)

:D

obiecuję zdjecia w tym tygodniu, jak tylko bedzie ładne słonko robimy sesję foto :)

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem czy tej [b]msmimi[/b] to mozna wierzyć na słowo :WTF: obiecała mi najlepszego fotografa do Krakowa a tu się okazuje że chłop nie jedzie !!!!!!!! :pissed:

Więc dopóki Pyzaczka :icecream: Lizaczka nie zobaczę na żywo w Ustroniu to nic nie powiem :nonono2: albo tylko tyle że fajnie że się pojawiła nowa bulinka w towarzystwie :sweetCyb: :grins:

Link to comment
Share on other sites

hej yoshiuki, powiem Ci szczerze ze od poczatku myslalam o niej, jak przyjechalam pierwszy raz do hodowli, weszłam do maluszków i ją zobaczyłam.... ojej to wystarczylo tylko jedno spojrzenie :) oczywiscie innym suniom przygladałam sie pilnie ale jadore byla pierwsza na ktora spojrzalam i cos drgnęło ... :) mialam chwilke na joujou ale to jadore podbila nasze serducha. przy kazdych odwiedzinach pchala sie horacemu na kolana... :lol: no i sobie wywalczyla swoje :lol: :lol:

do zlosnicy :
madziu przepraszam Cię bardzo ale naprawdę T. musi zostać w domu z małą. wiem ze ty bys wolala abym ja została, egoistko :evil_lol:

ale zdjecia i tak bylyby beznadziejne bo wystawa to przeciez halówka a widzialas fotki z brna i katowic- beznadzieja. za to ustron na dworze to lukierek bedzie mial znowu jakas ładna fotopamiatke :biggrina:

Link to comment
Share on other sites

a co spowodowalo ta chwile na joujou? jej charakter czy wyglad? :> latwo sie domyslic ze jednak charakterek jadore wami zawladnol :D
a w ogole przesliczne imie :D uwielbiam zycie hehe

starsznie sie ciesze ze bedziecie podbijac polskie wystawy (bo podbijac napewno bedziecie ;) )

szkoda ze do krakowa z nia nie przyjedziecie bo jak wyczytalam to sie z nia nie wybieracie... tzn nic nie wyczytalam bo nic nie wspominalas o mym pieknym kraku :cry:

hah a z ta kropeczka nad oczkiem to wspaniale bedziecie pasowac do lugerka :B-fly:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Strasznie Ci zazdroszcze...

Nie tylko psa zreszta:

[quote]
ogon pracuje jak szalony regularnie o 17:30 gdy tomek pojawia się w domu...[/quote]


Punktualnego chlopa tez. [/quote]

Daaaggg :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: teraz dopiero doczytalam, ty zbereźniku :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :wink:
owszem ja to napisalam ale ty to przeczytalas inaczej niz to napisalam :P

a mała nas puści z torbami :lol: ile toto żre :o :fadein:
ma już obóżkę ale nie lubi i sie drapie. :) za to polubila klatkę.

lebowski- spotkanie murowane.

acha- pyza przygryzła tomkowi kabel od kompa:O oczywiscie to mnie sie oberwie ;)
ale kiedy ona to zrobiła :roll: :o wydawało mi sie ze non stop ja mam na oku :o
jak z dzieckiem normalnie :) coraz bardziej w niej jestesmy zakochani :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MSMIMI'][quote]Strasznie Ci zazdroszcze...

Nie tylko psa zreszta:

[quote]
ogon pracuje jak szalony regularnie o 17:30 gdy tomek pojawia się w domu...[/quote]


Punktualnego chlopa tez. [/quote]

Daaaggg :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat: teraz dopiero doczytalam, ty zbereźniku :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :wink:
owszem ja to napisalam ale ty to przeczytalas inaczej niz to napisalam :P[/quote]

A wiesz, co jest najfajniejsze??? :lol: :lol: :lol:

Ja to przeczytalam dokladnie tak, jak to napisalas, bez zadnych skojarzen, tylko mi sie tak dziwnie cytat wszedl... :evilbat:

Wolno mysle od upalu i nawet chwilke mi zajelo wykombinowanie, czemu niby mialabym byc zbereznikiem (tym razem :wink: )

No ale widze, ze Ty czujna, i skojarzenia masz prawidlowe... 8)

Cos w tym musi byc, kochana... :lol:



[quote name='MSMIMI']acha- pyza przygryzła tomkowi kabel od kompa:O oczywiscie to mnie sie oberwie ;)
ale kiedy ona to zrobiła :roll: :o wydawało mi sie ze non stop ja mam na oku [/quote]

Bunkrowac, bunkrowac i jeszcze raz bunkrowac.

A jak sie czegos nie da zbunkrowac, to tabasco smarowac, albo innym obrzydlistwem.
Chrum tez kable zarla i tabasco pomagalo na chwile, potem wietrzalo i tak w kolko, az sie psu kable znudzily
(a dokladnie do momentu jak zezartym kablem w doope dostala, bo sie po kolejnym razie przerazilam na serio, ze mi sucz samobojstwo popelni i mnie ponioslo :oops: - dziwnym trafem, od tamtej pory kabla nie ruszyla :evilbat: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...