Jump to content
Dogomania

posiłki u briarda


Recommended Posts

dorosły pies ma jeść 2 razy na dzień.Jak zje to tak jak pisze DCP przynajmniej pół godziny pauzy a nawet więcej.Jeżeli chodzi o twoje pytanie odnośnie zjadania nieczystości to można kawałek mięsa zostawic na 2 dni aż trochę zaśmierdzi się i potem dać psu może brakowac jej odpowiedniej flory bakteryjnej w żołądku albo stare jajko-tzw zbuka.

Link to comment
Share on other sites

Nasz czasem nie je cały dzień, taki post sobie robi. A jak to jest z tym skrętem żołądka, rzeczywiście briardy są bardziej narażone? Hodowca tak mnie uprzedzał, że trzeba uważać: posiłek 2 razy dziennie, zero ruchu po żarełeku itd. Tak właściwie, to nie znam przypadku skrętu żołądka u jakiegokolwiek psa.

Link to comment
Share on other sites

A ja znam, niestety.
Swojego karmie 2 razy dziennie, a;e to jak na briarda, podobno, przystalo to nie - jadek. Wiec sam dbajac o linie odpuszcza sobie co kilka dni sniadanko. Woli jesc na noc (okolo 20.000, stad posilki dajemy w dawkach - 1/3 na 2/3.

Link to comment
Share on other sites

To juz zalezy od indywidualnych cech kazdego psa - na suchym moj nie jadl zalecanych dawek - niejadek i tyle. Musisz sama zorientowac sie, ile psina je - tak, by nie byla glodna.
Jedni polecaja dawac rano wieksza porcje, bo wybiera i spali kalorie za dnia. Inni znow na wieczor, dla nabrania masy - a zatem jest roznie.

Link to comment
Share on other sites

no widzisz sota36 i co ja mam robić? :-? przeciez jak bedzie tak wcinać wszystko to za miesiąc nie będzie się mogła ruszyć...a wczoraj np. jak byłam z nią na spacerze to pobiegała troche i już chciała wracać do domu :-? jeszcze tydzien temu z tej samej łąki najchętniej by nie wyłaziła, a wczoraj mnie po prostu zabiła :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='Dogo07']Nasz psiak jadłby cały dzień - jak skończy swoje jedzonko to zaraz idzie patrzyć na nasze, naprawdę nie wiem czy to dobrze dla niego ?[/quote]
nie wiem, czy zauwazylas, ale mysle , ze tak, ze ow topic jest sprzed ...3 lat, choc - wiadomo- wkarmieniu psa takowe tematy sa aktualne. Ale! Moze cos napiszez o swoim birardziku?Chce, i nie tylko ja, go poznac:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...