Jump to content
Dogomania

Rozmawiam z psem...


KWL

Recommended Posts

[COLOR=Blue]Zupełnie nie wiem gdzie ten temat się powinien znaleźć, dopóki więc nic lepszego nie zostanie wskazane powisi sobie tutaj.[/COLOR]
[COLOR=Black]Może się to wam zapewne wydać dziwne, ale po latach zamieszkiwania z psami, pracy z nimi, wolontariatu w schronisku i tymczasowania psiaków nabieram pewnego przekonania, opartego o pewną wiedzę (ależ nie twierdzę że zupełnie pewną :evil_lol: ) [/COLOR]zaczynam mieć przekonanie że większość psów ma największy kłopot nie z agresją, nie z lękiem, nie z brakiem socjalizacji, tylko z nami, tymi dużymi którzy nie potrafią zrozumieć tego co pies bardzo czytelnie do nas mówi. Bo spacerek to okazja do zabawy a nie obserwacji psa....bo pies ma być oczywiście taki jak chcieliśmy a nie taki który coś innego mówi...
Resume: NIKT NIGDY NIE MÓWI ŻE MACIE SŁUCHAĆ CO MÓWI PIES... A MÓWI WIELE !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KWL'][COLOR=Blue]Zupełnie nie wiem gdzie ten temat się powinien znaleźć, dopóki więc nic lepszego nie zostanie wskazane powisi sobie tutaj.[/COLOR]
[COLOR=Black]Może się to wam zapewne wydać dziwne, ale po latach zamieszkiwania z psami, pracy z nimi, wolontariatu w schronisku i tymczasowania psiaków nabieram pewnego przekonania, opartego o pewną wiedzę (ależ nie twierdzę że zupełnie pewną :evil_lol: ) [/COLOR]zaczynam mieć przekonanie że większość psów ma największy kłopot nie z agresją, nie z lękiem, nie z brakiem socjalizacji, tylko z nami, tymi dużymi którzy nie potrafią zrozumieć tego co pies bardzo czytelnie do nas mówi. Bo spacerek to okazja do zabawy a nie obserwacji psa....bo pies ma być oczywiście taki jak chcieliśmy a nie taki który coś innego mówi...
Resume: NIKT NIGDY NIE MÓWI ŻE MACIE SŁUCHAĆ CO MÓWI PIES... A MÓWI WIELE !!![/quote]

Nie chciałabym podcinać Ci skrzydeł, ale przy obecnej ilości literatury mówiącej o mowie ciała psa, nieporozumieniach wynikających z różnic w zachowaniach naczelnych i psowatych i możliwościach wykorzystania języka ciała do poprawienia relacji z psem - nie jest to bardzo odkrywcze spostrzeżenie;)

Link to comment
Share on other sites

Nie miało być odkrywcze, bo raczej jest gorzkie - że mimo tej całej wiedzy ja także nie "czytam" tego co mój własny pies mówi do mnie... Staram się, a jednak ta nasza komunikacja bywa kulawa bo wiedza nabyta nie jest wiedzą automatycznie stosowaną na co dzień... Siedzę na PwP i na dokładkę lubię niełatwe psy, z mocnym charakterem... I tak przyznaję jest to pewnego rodzaju moja hmm "abstrakcja", aczkolwiek mająca pewne podstawy w realiach i doświadczeniach. To bardzo proste, yorka czy jamnika nie musisz słuchać, możesz (niestety) go po prostu fizycznie zdominować... z kaukazem czy azjatą będzie to jednak nieco trudniejsze... A przecież nie znaczy to że jamnika nie należy słuchać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...