Jump to content
Dogomania

Dzwine odchody u szczeniaka.


kasiej

Recommended Posts

Hejka, jak wiecie od niedawna jestem włascicielką Gizmo, niestety zauwazyłam, że jego kupy bardziej przypominają konsystencją ptasią kupę i strasznie mnie to niepokoi, ostatnio dostał rozwolnienia, ale mu szybko przeszło. Ma apetyt i pije wode oraz jest bardzo żywy i aktywny. Znajomy zalecił mu podawanie samego suchego (Gizmo ma niecałe 3 miesiące) i pomogło juz po jednym dniu ma jakby twardszą kupę, ale slyszałam, ze szczeniaki muszą jeść mokre, bo wątroba może nie wytrzymać. Nie wiem co zrobic, a nie chce panikować, bo wiadomo zmiana miejsca, inna woda inni ludzie stres mogło to wyszsytko wywołać, a weterynarz nic nie pomoże, a wiadomo, że jak pójde to cos mu dadzą, a nie chce truc psa. Prosze doradzcie mi czy mam szybko lecieć do weta czy narazie mu dawać suche. Mokre je Animonde, a suche acane pomieszaną z royalem. Dziekuję za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Mój Niki od samego początku jadł suchą i nic mu nie było. I kupki twarde były. A jak został za dużo mokrego jedzonka, to rzeczywiście jego kupki nie miały już takiej spójnej konsystencji. Więc chyba przejdź na suchą... A jeszcze jedno, nie miesza się karm, bo każda ma odpowiednio dobranie składniki.

Link to comment
Share on other sites

Myślę tak samo jak Roselilius, chyba najgorsze jest mieszanie karm i ich zmienianie, zwłaszcza u maluszka. Jeszcze nie zdąży przyzwyczaić się do jednego jedzonka a tu już coś innego. Podobno u psiaków w żaołądku wytwarza się flora bakteryjna odpowiednia do spożywanego pokarmu. Może z czasem przyzwyczai się do tego, że jest małym śmietniczkiem , ale chyba bała bym się tak eksperymentować. Więc myślę, że powinnaś zdecydować się jednak na jeden rodzaj karmy, jak Gizmo poje ją kilka dni powinno wszystko się unormować. Moje urwisy od początku jedzą suche i nie ma problemu. Powodzenia i wytrwałości.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki juz od paru dni jest na samej suchej i jest oki. Zmieniałam mu karme bardzo pomalu, nie ma żadnych niepokojących zmian, woli Royalka od Acany. Na acane zbytnio sie nie cieszyl na royalka jak szalony. Pani mi dała acane, bo royal sie skończył więc jadł tez royalka. Piesek teraz ładnie sie załawtai i to na dworzu :) regularne a kupy sa twarde i ładne :) poradzilam sie kilku osób i doszłam do tego co i jak :) Ale dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...