Jump to content
Dogomania
Maupa4

Obroże, szelki, smycze vol. 2

Recommended Posts

LSD jest super :) Czekam na foty na gordonach. :)

Zastanawiam się, czy chcę samą obrożę z warsaw doga czy też smycz do tego. Korzystam z gumowanej smyczy juliusa, wcześniej miałam z furkidz z taśmą rurową, która jest strasznie śliska, więc mnie bardzo denerwuje. Jakie są te taśmy w warsaw dogu?

O 15.02.2016o13:53, marta_gp napisał:

LSD jest super :) Czekam na foty na gordonach. :)

Zastanawiam się, czy chcę samą obrożę z warsaw doga czy też smycz do tego. Korzystam z gumowanej smyczy juliusa, wcześniej miałam z furkidz z taśmą rurową, która jest strasznie śliska, więc mnie bardzo denerwuje. Jakie są te taśmy w warsaw dogu?

Śliskie, ale mnie to akurat pasuje :) Dla mojego czarnego podpalanego wzięłam Shine in Apricot - pasuje idealnie :)

4 godziny temu, Ermilka1 napisał:

Śliskie, ale mnie to akurat pasuje :) Dla mojego czarnego podpalanego wzięłam Shine in Apricot - pasuje idealnie :)

dzięki :) Pytałam się też WarsawDoga. Z tego co się dowiedziałam to są śliskie, ale nie tak jak taśma rurowa. Chyba i tak się zdecyduję - kolorowe karabińczyki są super :D

Potrzebuję pomocy w wyborze obroży dla tego Pana:

29ur1ih.jpg

Jaki kolor wg Was by do niego pasował? I jakie są fajne, nie za drogie obroże dla większych psów? Zawsze kupowałam małe i nie przejmowałam się wytrzymałością obroży, więc teraz pojawił się problem. Odpadają bawełniane :)

Teraz przyszedł mi do głowy Superdog, ale sama nie wiem :P

3 godziny temu, Abietis napisał:

29ur1ih.jpg

Jaki kolor wg Was by do niego pasował? I jakie są fajne, nie za drogie obroże dla większych psów? Zawsze kupowałam małe i nie przejmowałam się wytrzymałością obroży, więc teraz pojawił się problem. Odpadają bawełniane :)

Fiolet? 

Nenya- jaka to szerokosc? :D

Cudne sa :D

3 godziny temu, nenya napisał:

A ja mimo niedawnej współpracy z White Fox, zakochałam się w kolejnych obrożach od nich :P No i w efekcie, oziki teraz się noszą na królewsko:

hc.jpg

Ładnie mu w tym kolorze!
I szerokości, przynajmniej teraz coś dobrze na nim widzę :D

7 godzin temu, Abietis napisał:

29ur1ih.jpg

Może Kudłaty Art ? Jest raczej tanio, w porównaniu z np. stacjonarnymi zoologami, gdzie za "zwykłą" obrożę dla dużego psa trzeba dać czasem więcej, a w Kudłatym można samemu sobie zaprojektować cudo ^^

4 godziny temu, nenya napisał:

A ja mimo niedawnej współpracy z White Fox, zakochałam się w kolejnych obrożach od nich :P No i w efekcie, oziki teraz się noszą na królewsko:

_MG_0028hc.jpghc.jpg

Wyraz twarzy Ru mnie rozbroił ;D "no ewentualnie może być..."

Nenya, ty cały czas masz jakieś nowe cuda, nie wiem, czy zazdrościć, czy się cieszyć, że mam długowłosego psiaka i mi taka obróżkomania nie grozi ;)

PS Obydwa oziki mają różnokolorowe tęczówki ? Teraz dobiero zauważyłam, że Balu ma :00

9 godzin temu, Mary&Shena napisał:

Może Kudłaty Art ? Jest raczej tanio, w porównaniu z np. stacjonarnymi zoologami, gdzie za "zwykłą" obrożę dla dużego psa trzeba dać czasem więcej, a w Kudłatym można samemu sobie zaprojektować cudo ^^

Wyraz twarzy Ru mnie rozbroił ;D "no ewentualnie może być..."

Nenya, ty cały czas masz jakieś nowe cuda, nie wiem, czy zazdrościć, czy się cieszyć, że mam długowłosego psiaka i mi taka obróżkomania nie grozi ;)

PS Obydwa oziki mają różnokolorowe tęczówki ? Teraz dobiero zauważyłam, że Balu ma :00

Haha widzisz, że z długowłosymi też się da :D Oba maja, owszem :D

9 godzin temu, nenya napisał:

Haha widzisz, że z długowłosymi też się da :D Oba maja, owszem :D

Tylko moje takie mocniej ofutrzone... Collie z typowo kolakową kryzą, więc z obrożą wygląda jak wciśnięta w kołnierz ;))

Ostatnio po Internecie krąży sporo opinii, żeby zastępować szelki na te typu "guard" ze względu na fakt, że nie blokują one łopatek, nie ocierają pach i chronią serce. Czy ktoś mi mógłby wytłumaczyć dlaczego inne szelki mogą wypływać na pracę serca? No i ciekawa jestem stwierdzenia, dlaczego nie blokują łopatek-przecież wszystkie guardy przebiegają przez sam środek łopatek, w przeciwieństwie np do norwegów.

Bardzo proszę o konkretne opinie, skąd wziął się taki pogląd i czy faktycznie w w/w stwierdzeniu jest prawda. 

Chyba chodzi o rezygnacje z szelek typu step in. Nie mam pojęcia o co chodzi z pracą serca i wątpię żeby szelki znacząco na to wpływały. Step-iny mogą obcierać pachy albo powodować, że pies będzie chodził z łokciami na zewnątrz, bo będzie mu niewygodnie. Poza tym wydaje mi się, że norwegi i guardy lepiej rozkładają ciężar ciała kiedy pies ciągnie i nie wbijają się wtedy w pachy(może wtedy faktycznie ograniczają ruch łopatek). Guardy(środkowy pasek) leżą na grzbiecie psa, nie wiem jakby miały tam coś ograniczać.