Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mam pytanie (tak, wiem, wiem, zadaję za dużo pytań), czy seria odblaskowa z ROGZa jest w wersji półzaciskowej?

Wiele z was poleciło mi półzacisk dla Xeny, więc postanowiłam iść w tym kierunku i pierwsze co mi wpadło w oczy to Dayglow Yellow z ROGZa, tyle, że nie wiem czy jest wersja z półzaciskiem. Orientuje się ktoś?

I wiecie gdzie szukać rogzów z nitką w przywoitej cenie?
 

Link to comment
Share on other sites

BBeta i faktycznie się te wymiary różnią?

 

Moje 80 Lifeguard są większe, więc wygląda na to, że niestety tak ;)

 

Wywalam, bo nie chodzilo o te kupione w tk maxx :P

 

Nie chodziło, ale możesz podać z ciekawości wymiary TK Maxx'owych osiemdziesiątek :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu celowała w zacisk z łańcuszkiem (taki jaki ma pinczer Dorianne w banerku), dźwięk łańcuszka czasem działa wychowawczo. Tu masz tego ROGZa http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Rogz-obroza-HC11-H-Dayglow-Yellow/5735albo taniej http://allegro.pl/obroza-z-serii-twist-eko-skorka-piekne-kolory-i4953602017.htmlTakie małe kolie z pełnego łańcucha http://image.ceneo.pl/data/products/3344207/f-trixie-kolia-metalowa-trzyrzedowa-dla-psa-50-x-2-5-cm.jpgsą też do kupienia w zwykłych zoologach typu Kakadu za grosze.

No i obroża to tylko mały procent całości. Najważniejsza jest praca i konsekwencja. Kolorek taśmy to już w ogóle rzecz najmniej istotna. Równie dobrze na zwykłej obroży ciasno zapiętej za uszami mogłabyś ćwiczyć. Pytanie czy tu chodzi o kolejna śłitaśną obróżkę do kolekcji czy faktycznie o chęć pracy z psem?

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę. Różnica w Y sprawia że neonowe będą prawdopodobnie dla nas za duże. Zaś jeśli jest również różnica w norwegach to dla nas było by na plus (w wersji pro 60 są przymałe a 70 przyduże) i stąd pytanie. Ciekawi mnie różnica w obrębie danego rozmiaru szelek Y czy jest to 2 czy 6cm wówczas mogę się odnieść do tego czy w ogóle ryzykować zakup Y neonowych (60 oczywiście ;)). Wiem że pora późna ale zapewniam że wiem o co pytam ;).

Link to comment
Share on other sites

Ma ktoś może norwegi w rozmiarze 80 lub 90 ewentualnie szelki Y w rozmiarze 70 lub 80 z serii Pro (koniecznie nie kupione w TK Maxx) i mógłby zmierzyć długość przedniego paska / przedniej obręczy? :) Chciałabym porównać czy seria Pro i Lifeguad ma rzeczywiście inną rozmiarówkę ;)

 

80 z TK Maxx:

pasek obręczy przedniej - 30 cm

pasek dolny - 24 cm (mierzony od wew.)

 

Trochę  bez sensu bo 1 wymiar mniejszy a drugi większy.

Link to comment
Share on other sites

Duża ta różnica?

 

Około 3cm ;)
 

80 z TK Maxx:
pasek obręczy przedniej - 30 cm
pasek dolny - 24 cm (mierzony od wew.)
 
Trochę  bez sensu bo 1 wymiar mniejszy a drugi większy.

 

Pasek obręczy krótszy, ale dolny identyczny :P


Znalazłam długość przedniego paska w norwegach 90 z serii Pro i jest taki sam jak w moich 90 z serii Lifeguard, na szczęście, bo jeżeli jeszcze kiedyś skuszę się na Hurtty to będą to raczej norwegi, Y są fajne, ale nie tak fajne jak myślałam :P

Link to comment
Share on other sites

Agata, seria pro ma napisy tylko na tym pasku z przodu, co go na żadnych fotach prodoga nie widać ;)

Kesjaaaaa foty :P tak rozprawiacie nad tymi szelkami, że ja już naprawdę nie wiem jakie brać....

Wrócę dzisiaj ze szkoły to biorę aparat i coś cykne, ale na czarnej suczy kolor cherry wygląda uroczo <3
Link to comment
Share on other sites

Czytam o tych neonowych szelkach Y Hurtta, a im więcej czytam, tym mniej wiem.

Dylemat mam podobny, jaki rozmiar wziąć - suczka 20 kg, 49 cm w kłębie i jakieś 65-67 w klacie. Boję się, że 70-tka będzie za mała, a 80-tka zdecydowanie za duża.

Posiadacze tych dwóch rozmiarów, doradźcie proszę.

Link to comment
Share on other sites

Czyli inni kłamali pisząc że z Tk Maxxa mają zupełnie inne wymiary :p Ha!

 

Ja też na pewno kolejne kupię norwegi chociażby dlatego, że łatwo złapać za szelki i ew przeprowadzić obok człowieka/psa/innego stworzenia ;) I wiem, że na moją 90tki z serii pro są idealne, bo dobór norwegów jest cięęęężki ;)

Link to comment
Share on other sites

neonowe Y da wieksze niz seria pro.

 

Dzisiaj do nas doszly i chyba beda troche za duze na Froda, a 50tki na bank beda za male. Kuzwa.

Za to 60tki za dobre na Bluesa ale leb mu nie przechodzi tak latwo, no ale on ma leb jak wiadro. A tak ogolnie to nie wiem jak leza bo sa wygniecione i musze poczekac az sie rozprostuja ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli inni kłamali pisząc że z Tk Maxxa mają zupełnie inne wymiary :P Ha!

 

Ja też na pewno kolejne kupię norwegi chociażby dlatego, że łatwo złapać za szelki i ew przeprowadzić obok człowieka/psa/innego stworzenia ;) I wiem, że na moją 90tki z serii pro są idealne, bo dobór norwegów jest cięęęężki ;)

 

Ja mam porównanie jedynie do norwegów 90 z TkMaxa (mam 80 neonową). Neonowe mają dłuższy pasek od tych z TkMaxa o ok 3cm

 

Dzisiaj doszły  90 Y z serii Pro i również dobrze leżą na Bolsie, ma trochę luzu na przedniej obręczy, ale nie przeszkadza to w niczym

Link to comment
Share on other sites

Oooh, cudnie!

 

Dzięki! 

 

Genialne, super jej pasują, strasznie mi się podoba ten kolor ale chyba nie mogę Muffinowi tego zrobić :D

 

Fajne są, nawet bardzo, ale myślę, że mocno skrzywdziłabyś Muffina tym różem :D

 

 

To jest jedyny słuszny kolor! Uwielbiam go!

:D cukierkowe :D

Link to comment
Share on other sites

Amber, dziękuję za odpowiedź, łańcuszki podobają mi się, ale czy nie będą Xenie wycierały sierści na szyi? Poszukuję półzaciskowej obroży, bo ze zwykłej nie raz mi wyszła, ponieważ ma lęk przed przechodzeniem obok bram, gdzie są duże psy, bo kiedyś przez nieodpowiedzialność właścicieli chciały psy ją zjeść i pogryść, i niestety mamy z tym problem, a z półzaciska jest mniejsza szansa, że mi wylezie.. 

 

Chcę zacząć z nią na poważnie pracować, bo mamy plany na odwiedzenie psich pikników, a nie fajnie będzie to wyglądało jak będzie taki maluch się ciągnął.. :/

 

Jeżeli chodzi o półzacisk to zastanawiałam się jeszcze nad Matis-Pet Polska, ich akcesoria są tańsze niż ROGZa, a ponoć równie wytrzymałe, oraz nad Furkidz'em, tyle, że obróżka z odblaskową nitką bardziej by nam się przydała, niż kolejna z bawełnianym obszyciem, nie, że coś mam do obróżek z tkaniną, są świetne, ale jeśli obróżka ma być do pływania, biegania, i spacerów, to wydaje mi się, że lepsza będzie z samej taśmy..

 

A co wy o tym myślicie? Ma ktoś z Was półzacisk od Matisa?

Link to comment
Share on other sites

 

Fajne są, nawet bardzo, ale myślę, że mocno skrzywdziłabyś Muffina tym różem :D

Mocno to chyba nie, z resztą jednego psa już w różu mam http://i526.photobucket.com/albums/cc345/Agata_Roki/zdjecie63-20090724.jpg i jest najbardziej męskim samcem jakiego widziałam :D

Z resztą kurcze, to wiśnia, a nie róż, nad czym się zastanawiać :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...