Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Obróżki przyszły do nas już dość dawno, ale zapomniałam się pochwalić. Jakichś specjalnych zdjęć na modelu nie ma, musicie uwierzyć na słowo, że świetnie się w nich prezentuje.  :P

akhoc3.jpg

 

Generalnie ja 'czaję się' na jakieś szelki, najlepiej guardy... I podoba mi się tyle, że prawdopodobnie skończy się na tym, iż nie wybiorę żadnych.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Dioranne, łańcuszki są chyba twoim ulubionym typem obróż? :P
Ja przymierzam się do zakupu smyczy z Lupine (no może jeszcze nie teraz, bo zima i nigdzie nie jeździmy), bo mamy w 'planach' wybrać się do W-wy i przyda nam się jakaś porządna smycz. Jak to jest z tą wyściółką na rączce? Z czego ona jest?
Link to comment
Share on other sites

Rączka jest z takiego grubego materiału wypełnionego... chyba gąbką? Ogólnie trzymanie tej smyczy za rączkę jest wygodne, ale jak chcesz skrócić smycz i złapać za taśmę to już nie polecam. Taśma jest bardzo sztywna, długo nawet zajmuje jej prostowanie zagięć po rozpakowaniu. 
Jak już polecam tą krótszą, bo trzymanie taśmy to nic przyjemnego. 

Link to comment
Share on other sites

Orientuje się ktoś, czy w standardowych smyczach z Furkidz istnieje możliwość podczycia?

Tak. Pytałam ich o to niedawno. Wystarczy przy zamawianiu wziąć tak jakby smycz z obszyciem, bo wtedy cena się będzie zgadzać i w nazwie wzoru wpisać, że chodzi o podszycie rączki polarkiem :)

Edit.

No chyba, że zamawiasz smyczkę obszytą jakimś materiałem + jeszcze polarkowa rączka, to koszt podszycia to  +5zł do ceny smyczy ze strony (taką informację dostałam od nich w mailu ;))

Link to comment
Share on other sites

Rączka jest z takiego grubego materiału wypełnionego... chyba gąbką? Ogólnie trzymanie tej smyczy za rączkę jest wygodne, ale jak chcesz skrócić smycz i złapać za taśmę to już nie polecam. Taśma jest bardzo sztywna, długo nawet zajmuje jej prostowanie zagięć po rozpakowaniu. 
Jak już polecam tą krótszą, bo trzymanie taśmy to nic przyjemnego. 

120 cm to troszkę krótko, więc brałabym 180cm, ale jak napisałaś, że nie za fajnie się trzyma, to nie wiem.. Bo smycz lupinkowa kosztuje 35 zł plus przesyłka, a jak ma być niewygodna.. A jak uszyję sama to zapłacę niecałe 10 zł.. Przekonywała mnie ta rączka, ale ja mówisz, że taśma nie za fajna, to chyba zrezygnuję.. Dzięki za odp ;)
Link to comment
Share on other sites

Tak. Pytałam ich o to niedawno. Wystarczy przy zamawianiu wziąć tak jakby smycz z obszyciem, bo wtedy cena się będzie zgadzać i w nazwie wzoru wpisać, że chodzi o podszycie rączki polarkiem :)

Edit.

No chyba, że zamawiasz smyczkę obszytą jakimś materiałem + jeszcze polarkowa rączka, to koszt podszycia to  +5zł do ceny smyczy ze strony (taką informację dostałam od nich w mailu ;))

 

Super! Dzięki za informację.

Link to comment
Share on other sites

Dioranne, łańcuszki są chyba twoim ulubionym typem obróż? :P
Ja przymierzam się do zakupu smyczy z Lupine (no może jeszcze nie teraz, bo zima i nigdzie nie jeździmy), bo mamy w 'planach' wybrać się do W-wy i przyda nam się jakaś porządna smycz. Jak to jest z tą wyściółką na rączce? Z czego ona jest?

Mam 9 smyczy Lupine i tylko za jedną niespecjalnie przepadam (Woofstock 2,5cm stara seria z twardą taśmą, do tego 120cm). Reszta to wzorzyste 1,8cm lub jednokolorowe 1,8cm/1cm. Nie trzymam ich prawie nigdy za rączkę, taśmy (te wzorzyste też) są miękkie i wygodne. Taśmy jednokolorowe są już w ogóle super, bardzo miękkie i dobrze się je trzyma.

Link to comment
Share on other sites

XdamianX właśnie twisty są jednymi z tych, które mi się podobają... I podejrzewam, że ostatecznie na nich się skończy, może smycz do kompletu...  :D

 

lucky23, bo przy Młodym zacisk łańcuszkowy spisuje się najlepiej. Jeszcze długo nie wrócimy do zwykłej obroży, szelki też raczej sporadycznie będzie miał ubierane.  ;) U nas łańcuszki to był po prostu strzał w 10.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny kolor, aż się chce mieć suke :)

Czasem to jedyna zaleta suk... :lol:

 

mam pytanie do tych co mają hurtty Y. Czy ogólnie szelki pasują na psa, ale ten górny pasek to przylega do psa czy jest luz? bo te nasze nie odstają, a ja ciągle nie wiem, czy nie są ciut za duże... znowu te mają 76cm ten przedni pasek, a 90 mają 64cm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...