Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

14 minut temu, marta1624 napisał:

No na samca może być mało niestety :/ W tym hurtta zawaliła- pasek w większych rozmiarach mógłby być dłuższy. Ale nie ma tego złego- jaka oszczędność :P

Te 14cm to ma w guardach suczka GP moich dziadków - 55cm w kłębie, 25kg :P Ale fakt, oszczędność jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak brałam 55 a stare mam 60. Po obejrzeniu innych psów w tych szelkach chyba jednak je zostawię. Jakoś tak daleko od łap mi się wydaje pasek ale ja do takiego kroju nie przyzwyczajona jestem. Mogły by być zdziebko mniejsze. Stare Y to  jednak mój ulubiony krój, szkoda że już ich nie szyją.

Link to comment
Share on other sites

Ja czekam na 2 pary starych y rozmiar 60, jedne 70 i jedne 80... Wzięłam jamnikowi na zapas bo je lubię na nim, a spanielowi 2 pary bo nie wiem które lepiej będą leżeć. Jak żadne to wezmę mu ten nowy krój, aczkolwiek wolałabym ten starszy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poleca ktoś starą Hurttową wersję y? Podobno pod pachami przeszkadza, ale jak tak oglądam niektóre pieski to leży ładnie. Czy lepiej zainwestować w neonowe norwegi? :P Miałam je kiedyś, ale sprzedałam, bo.. brzydki kolorek! :P Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o szelki do zwykłych spacerów, ale żeby i przy okazji nie sprawiały psu dyskomfortu

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, lackyija napisał:

Poleca ktoś starą Hurttową wersję y? Podobno pod pachami przeszkadza, ale jak tak oglądam niektóre pieski to leży ładnie. Czy lepiej zainwestować w neonowe norwegi? :P Miałam je kiedyś, ale sprzedałam, bo.. brzydki kolorek! :P Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o szelki do zwykłych spacerów, ale żeby i przy okazji nie sprawiały psu dyskomfortu

Dla nas najlepszy krój szelek to właśnie stara wersja Y hurtty. W nowych jesteśmy między rozmiarami tak jak i w norwegach od nich.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

O 5.05.2016 o 21:08, marta1624 napisał:

Tak wygląda na mojej, 35kg suce :) Większe podejrzewam że wisiałyby z przodu, bo pasek górny ma tyle samo a przednia obręcz znacznie większa... Chociaż może kiedyś zaryzykuję :) 

 

 

13179387_977624362352924_3427197414909243890_n.jpg

13139350_977624399019587_881777983918852243_n.jpg

13177757_977624545686239_2195660072832740198_n.jpg

Gdzie kupiłaś? Czaje się od dłuższego czasu na ten kolor szelek i nie potrafię nigdzie znaleźć :(

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Marmag napisał:

Hej co lepiej szzeniakowi yorka kupic - obrozke, czy szelki? To i to ma plusy i minusy, ale chyba bardzij przekonuja mnie szelki tylko jakie? guardy? szorki? co polecacie? moze jakies wkleicie konkretne?

Pies będzie wystawiany czy będziesz go strzygła? 

Link to comment
Share on other sites

wystawiany, no i tu wlasnie tez spawa siersci sie klania, ale mimo wszystko sklaniam sie ku szelkom z racji bezpieczenstwa (toc to takie delikatne), a planuje z psem duzo spacerowac, mieszkam w centrum miasta, wiec ruch, itp itd, maly moze sie wystaszyc, wyjsc z obrozy, szelki chhba bardziej pewne przynajmniej az mala nauczy sie chodzenia na smyczy. co radzicie, dobrze mysle? 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Marmag napisał:

Hej co lepiej szzeniakowi yorka kupic - obrozke, czy szelki? To i to ma plusy i minusy, ale chyba bardzij przekonuja mnie szelki tylko jakie? guardy? szorki? co polecacie? moze jakies wkleicie konkretne?

 

2 godziny temu, Marmag napisał:

wystawiany, no i tu wlasnie tez spawa siersci sie klania, ale mimo wszystko sklaniam sie ku szelkom z racji bezpieczenstwa (toc to takie delikatne), a planuje z psem duzo spacerowac, mieszkam w centrum miasta, wiec ruch, itp itd, maly moze sie wystaszyc, wyjsc z obrozy, szelki chhba bardziej pewne przynajmniej az mala nauczy sie chodzenia na smyczy. co radzicie, dobrze mysle? 

Ja bym wzięła szelki - szczeniak nie ma aż tak długiej sierści co dorosły pies, więc nie powinno być problemu z jakimś odgniataniem itp., a będziesz mieć pewność, że psu jest wygodnie i się przypadkiem nie oswobodzi ;) W ZooPlusie są takie miękkie szelki z siateczki, powinny się sprawdzić :) W innych sklepach są też szelki tego typu w komplecie ze smyczką i w innych wersjach kolorystycznych.

zooplus-miekkie-szelki-dla-psa-czarne-ro   trixie-szelki-za-smycza-dla-psa-tx-15568

Jak szczeniak trochę podrośnie to wtedy zamień na obróżkę, ewentualnie na szelki z wąskiej taśmy i jakimś nieobcierającym podszyciem.

Link to comment
Share on other sites

Może zapytaj ludzi od jorków. Mam znajomego co wystawia shih tzu i chodzą w obroży, ale one nie są takie malutkie. 
Jeśli chodzi o szelki to trzeba wybrać delikatne no i myślę, że raczej z taśmy niż mocno zabudowane. Może rogz lekkie i miękkie? 

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś mi podpowie - jak dobrać rozmiar łańcuszka zaciskowego? Moja suka ma 36cm za uszami(najwęższe miejsce), wąską głowę, szyja się raczej mocno rozszerza ku podstawie. Marzy mi się fioletowy łańcuszek z Platinum Pets.

Link to comment
Share on other sites

O 12.06.2016 o 14:19, Talia napisał:

Może zapytaj ludzi od jorków. Mam znajomego co wystawia shih tzu i chodzą w obroży, ale one nie są takie malutkie. 
Jeśli chodzi o szelki to trzeba wybrać delikatne no i myślę, że raczej z taśmy niż mocno zabudowane. Może rogz lekkie i miękkie? 

A gdzie najde szelki lekkie i miekkie z rogza? Nie umiem nigdzie wyszukac, tak jak by zdecydowanie zmniejszyli asortyment....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...