Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Hey, może coś mi podpowiecie :) Szykuję się do zakupu Hurtta szelki Active i mam problem z rozmiarem. Jedna z moich suk ma obwód w klacie 45 cm. Szelki mam do wyboru w rozmiarze 40-45 cm lub 45-60 cm. Nie mam bladego pojęcie które? Musiał mi się trafić pies z rozmiarem na pograniczu :P

(druga sucz ma w klacie 46, więc zakładam, że na nią te większe powinny pasować?) 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, BlackDream napisał:

Hey, może coś mi podpowiecie :) Szykuję się do zakupu Hurtta szelki Active i mam problem z rozmiarem. Jedna z moich suk ma obwód w klacie 45 cm. Szelki mam do wyboru w rozmiarze 40-45 cm lub 45-60 cm. Nie mam bladego pojęcie które? Musiał mi się trafić pies z rozmiarem na pograniczu :P

(druga sucz ma w klacie 46, więc zakładam, że na nią te większe powinny pasować?) 

Najgorzej jest właśnie, jak się ma psa pośrodku rozmiarówki :D
Też przymierzałam się do kupna tych szelek, to z tego co się dowiedziałam to nie mają aż tak dużego zapasu - chyba jeden czy dwa centymetry, tylko, już tak na siłę.
Bo z jednej strony poluzowane wyglądają nie najlepiej, ale ściśnięte na maksa jeszcze gorzej :P
Zależy, jaki to pies, ale ja celowałabym chyba w mniejszy rozmiar...

Link to comment
Share on other sites

A mniejsze nie będą wchodzić w pachy? Też miałam podobne rozkminy, jak zastanawiałam się nad dazzle, a to chyba to samo, tylko trochę inne kolory. Gi ma około 45cm w klatce piersiowej i wydaje mi się, że przedni "pasek" w tych szelkach będzie za krótki, a w rozmiarze większym obawiam się, że może być z kolei zbyt szeroki.

Link to comment
Share on other sites

Hej poszukuje dla psa obroży o szerokości min 3 cm - obwód jedna ma 42 cm druga 46 - czytam czytam to forum i nie mogę znaleźć informacji odnośnie takich obroży które mi nie zardzewieją w morzu -jesteśmy na plaży codziennie niemal i takich które będa mocne i solidne a równocześnie ładne i wygodne dla psów . Bardzo proszę o pomoc ,

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malwi186 napisał:

czy one rdzewieją ???

Mówisz o moich DogStylach?

Czy te konkretnie- to nie wiem bo jedynie w czym się kąpały to zwykła woda z płynem. Aczkolwiek latem, w jeziorku kąpał się w trzech obrożach-
WildWoof, Kudłaty i DogStyle i na żadnej z tych trzech nie zauważyłem jakiejkolwiek rdzy. Więc podejrzewam, że tym- też nic nie będzie.

Edit: Zapomniałem dodać, że tą drugą kupiłem używaną od pewnej forumowiczki. Nie wiem czy jej pies taplał się w słonej wodzie czy nie, ale obroża jest czysta.
 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, malwi186 napisał:

Hej poszukuje dla psa obroży o szerokości min 3 cm - obwód jedna ma 42 cm druga 46 - czytam czytam to forum i nie mogę znaleźć informacji odnośnie takich obroży które mi nie zardzewieją w morzu -jesteśmy na plaży codziennie niemal i takich które będa mocne i solidne a równocześnie ładne i wygodne dla psów . Bardzo proszę o pomoc ,

Również polecam superdoga, na wakacjach nad morzem Kiba latała głównie w nim, oprócz tego wiosną i latem praktycznie codziennie wodowanie i nic nam nie zardzewiało, obróżki ciągle jak nowe, a mają już dwa lata :). 

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że tak ze dwa palce od pach ale mogę się mylić. Jak są za daleko to się zsuwają do przodu i wiszą. Ja dlatego nie lubię tego typu szelek. U kudłaczy to nie będzie się rzucało w oczy a u strzyżonych czy krótkowłosych psów wygląda to niefajnie.

Mam pytanie czy ktoś ma porównanie taśm zee.doga i warsawdoga? To są podobne taśmy? Myślę nad kompletem od nich ale jakoś się nie mogę przekonać. Kuszą mnie głównie 3m smycze.

Tymczasem po świątecznych porządkach z lekka się zdziwiłam ile się tego wszystkiego nazbierało. Psy docelowo miały być dwa, ale zostanie jednak jeden.

39ff117f362a5ef7med.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, lucky23 napisał:

W jakiej odległości od pach mierzyć do szelek norweskich? 

no ja tak na oko mierzyłam jak by psu było wygodnie


teraz jeszcze se pomyślałam że obkupiłam Oxe a dla Cziki nic nie mam :I
zastanawiam się nad Lupine albo WarsawDog
z Lupine przeżywam że nie ma tych woofstok :C

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...