Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Przy dopasowywaniu Grizzly na psie kombinujcie z tym troczkiem wokół szyi, ciaśniej zapięty podciąga za długą derkę z tyłka i odwrotnie, poluzowany pozwala zakryć zad dłuższemu psu. W ten sposób zakładałam jedną derkę dwóm psom różnej wielkości na zmianę, jak nie mogłam drugiemu nic pasującego znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ley napisał:

Kurcze, mój  6,5kg więc pewnie jest " drobniejszy",ale jak go mierze to też mi wychodzi ok 37-38 cm. Lucky,a Twoja sunia ile warzy?

Ogarniecie ubranka dla psa jest chyba dla mnie zbyt trudne... ;/

Xena waży jakieś 6,8kg. 

Link to comment
Share on other sites

Dogha, Agata, no właśnie coś takiego by mi się przydało, tylko nijak mi ten pomarańcz do blondyny nie pasuje :/ Żałuję bardzo, że przegapiłam poprzednią wersję kolorystyczną (brąz + turkus w kratkę). Może znów zmienią kolory?

Mam niebieski softshell, ale nie ma osłony na podwozie, a to w przypadku gołego od dołu psa poważny mankament.

Link to comment
Share on other sites

Jak juz tak piszecie o tym ubraniach grizzly, to może ktoś podpowie jaki rozmiar na spaniela. No i jak ktoś ma ubranko w tym rozmiarze na sprzedaż to chętnie odkupie.  

 My też nie mieliśmy się ubierać,  ale tłuszcz i kupa futra nic jednak nie dają i pies nie może spacerować przy minutowej temperaturze,  bo zaraz jest chory. 

Link to comment
Share on other sites

Grizzly jest świetne, jak za taką cenę to jakość jest fenomenalna. U nas w tym roku się super sprawdziło. Też miałam koszmarny problem z dobraniem rozmiaru, bo sucza jest długa i szczupła, ale wymiary na stronie są dokładnie takie jak w rzeczywistości. Moja ma 50cm długości, 58cm w klacie i waży ok. 14,5kg a rozmiar wzięłam 55. Jak go mocno pościągałam (chociaż na pasku jeszcze jest regulacji sporo) to jest super, nie przesuwa się na boki ani na ogon, a dzięki rozmiarowi sięga daleko na brzuchu i zakrywa udka. Mniejszego bym raczej nie wzięła, bo jakby się miała z wiekiem spaść to będzie ideolo ;)

Na fotce jeszcze nie całkiem wyregulowane, teraz zapięcie jest za żebrami i brzuch zasłonięty.

039.JPG

Link to comment
Share on other sites

Doszły mi dzisiaj rzeczy trixie,  smycz i obroza super,  ale szelki są dużo za duze :/ A to najmniejszy rozmiar. Troche smiesznie,  bo seria z polarem ma male rozmiary,  a szerokość 5-6cm, co wygląda śmiesznie na małym psie,  a fusion z neoprenem wąsko naszytym nie ma malych rozmoarow :p

 

901rw3.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Vailet napisał:

Doszły mi dzisiaj rzeczy trixie,  smycz i obroza super,  ale szelki są dużo za duze :/ A to najmniejszy rozmiar. Troche smiesznie,  bo seria z polarem ma male rozmiary,  a szerokość 5-6cm, co wygląda śmiesznie na małym psie,  a fusion z neoprenem wąsko naszytym nie ma malych rozmoarow :p

 

http://i66.tinypic.com/901rw3.jpg

Gdzie dorwałaś przepinkę z fusion? 

Link to comment
Share on other sites

Ok, jestem chyba najbardziej pechowym człowiekiem, jeżeli chodzi o kupowanie szelek. Minęło pół roku a młoda nadal chodzi w styranych podróbach juliusa, nie mówiąc o tym ile razy byłam na poczcie odsyłając kolejne szelki. A to za małe, za duże, w końcu szyte na miarę, a znowu za małe. Kiedy już była nadzieja, że w końcu będę mieć odpowiednie szelki to okazało się, że nie ma tego podszycia co bym chciała, a na inne nie potrafię się zdecydować. A wcale nie jestem wybrednym człowiekiem :P

Także rozkładam ręcę i kupuję juliusy (z nadzieją, że w końcu będzie ok). Chcę dla mojej czekolady koloru żółtego tylko jest taka sprawa, że Zayra jest na granicy 2 rozmiarów (mini i 0), i proszę o poradę. W klacie ma obwód 60cm, "0" niby są od 58...

Waży 15,5kg, "0" teoretycznie są od 14 wg producenta

Wolałabym "0" bo mają fajniejszy ten pasek piersiowy, ale czy nie będą za duże?

Od razu mówię, że nie mam pojęcia jaki jest rozmiar moich podrób, one są jakoś tak pomiędzy mini i 0 ;)

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Clavia napisał:

Ok, jestem chyba najbardziej pechowym człowiekiem, jeżeli chodzi o kupowanie szelek. Minęło pół roku a młoda nadal chodzi w styranych podróbach juliusa, nie mówiąc o tym ile razy byłam na poczcie odsyłając kolejne szelki. A to za małe, za duże, w końcu szyte na miarę, a znowu za małe. Kiedy już była nadzieja, że w końcu będę mieć odpowiednie szelki to okazało się, że nie ma tego podszycia co bym chciała, a na inne nie potrafię się zdecydować. A wcale nie jestem wybrednym człowiekiem :P

Także rozkładam ręcę i kupuję juliusy (z nadzieją, że w końcu będzie ok). Chcę dla mojej czekolady koloru żółtego tylko jest taka sprawa, że Zayra jest na granicy 2 rozmiarów (mini i 0), i proszę o poradę. W klacie ma obwód 60cm, "0" niby są od 58...

Waży 15,5kg, "0" teoretycznie są od 14 wg producenta

Wolałabym "0" bo mają fajniejszy ten pasek piersiowy, ale czy nie będą za duże?

Od razu mówię, że nie mam pojęcia jaki jest rozmiar moich podrób, one są jakoś tak pomiędzy mini i 0 ;)

 

Nie wiem na ile to pomoże, ale wstawiam zdjęcia dla porównania :)

kundelek 14kg, (ok 40cm wzrostu), obwód 58cm, rozmiar Mini

australijczyk, 20kg, (ok 53cm wzrotsu), obwód 65cm, rozmiar 0

DSC00052.JPG

DSC00200.JPG

DSC00342.JPG

DSC00489.JPG

Link to comment
Share on other sites

Uwaga, uwaga! Poszukuję inspiracji na obrożę dla tej Pani:
Zrzut%20ekranu%202016-01-27%20o%2014.51.

Chcę coś z Kudłatego (ze względu na haft i podszycie) no i w sumie jedyne co wiem to to, że podszyciem ma być różowa pianka :P
Może być materiał, może być tasiemka (ale 22mm, żeby zakrywała prawie całą taśmę). Podoba mi się np. różowa mozaika, azteckie wzorki, boho, z tkaninek kwiatuszki la petite, trójkąciki, kwiaty fioletowe, pozłacane drzewka i meksykański folklor. No i jestem w kropce, bo nie wiem co wybrać :P

Angi zaraz Cię zamorduję za to "wziąść" xD
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...