Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

4 godziny temu, cube napisał:

Czy ktoś ma, używa i może podzielic się opinią o obrożach z pik pik? Gdzieś mi śmignęło na forum zdjęcie psiaka w tej obróżce, ale teraz nie mogę znaleźc :(

ja mam obroze w jednorozce i jest super, bo jest w jednorozce^^

jesli jednak komus nie zalezy na konkretnym wzorze to lepiej kupic superdoga - to tez obroza z takiej sztywnej, latwo spieralnej tkaniny, a duzo lepiej zrobiona. ale jednorozcow nie maja:)

18f2wx.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Pepper-oni napisał:

Super wyglądają. Jamnik s a maltańczyk xs ma? Mojego też lubię w tej obroży.

Tak. Nie wiem czy dobrze widać, ale jedna jest niebieska, druga zielona. Ta zieleń jest taka jakby morska. Ładna.  Wybór  był żaden, braliśmy co było. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, cube napisał:

Czy ktoś ma, używa i może podzielic się opinią o obrożach z pik pik? Gdzieś mi śmignęło na forum zdjęcie psiaka w tej obróżce, ale teraz nie mogę znaleźc :(

Ja mam pik pik 3cm i jest w porzadku. Jest w miare miekka, normalnie sie pierze. Po pierwszym kontakcie z woda zafarbowala, ale po praniu wszystko ladnie zeszlo i teraz nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

Do posiadaczy szelek Ruffwear rozmiar L/XL moglibyście mi powiedzieć ile wynosi obwód na maxymalnie zmniejszonych szelkach? Czy dla psa w klacie ok 63cm brać M czy L/XL bo czytałam wiele opinii, i na psach o podobnym obwodzie lepiej leżą L/XL

Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, DomixX napisał:

Do posiadaczy szelek Ruffwear rozmiar L/XL moglibyście mi powiedzieć ile wynosi obwód na maxymalnie zmniejszonych szelkach? Czy dla psa w klacie ok 63cm brać M czy L/XL bo czytałam wiele opinii, i na psach o podobnym obwodzie lepiej leżą L/XL

Jak myślicie?

Ja mam Mki na psa 68 cm w klacie i leżą bdb, wypadają mi mniej więcej w połowie regulacji. Z tym, że mój pies nie jest kudłaty mocno. 

Link to comment
Share on other sites

Hejka ludzie ;)

Chciałam prosić o poradę. A w sumie dwie.

Pierwsze: Poszukuję obroży dla swojego psa, pies mocno kudłaty plus ogromna ilość skóry na szyi stanowi dla mnie problem w wyborze obroży. Mamy co prawda szelki ale alternatywa zawsze się przyda. Toteż szukam obroży, która nie ścierałaby nadmiernie włosa, była stosunkowo cienka co by tej sierści nie gniotła i nie "rozdzielała" mi psa na pół ;)  Nie potrzebuję, żeby byłą ładna :P Obwód szyi przy samej głowie za uszami to 68cm. Trochę gorzej ma się sprawa zmierzenia obwodu w centralnej części, bo zależnie jak głowę trzyma, to inny wynik wychodzi.

Myślę nad czymś takim... http://www.p1es.pl/obroza-treningowa-12-mm-40-45-50-55-60-65-70-75-80-cm-p-271.html

 

No i drugie. Smycz. Posiadam smycz typu sznur przepinaną, ale strasznie się brudzi, prać w pralce nie można, po moczeniu strasznie długo schnie. Dlatego czy ktoś może spotkał się ze smyczami kauczukowymi? Oczywiście potrzebuję smyczy przepinanej. I jak wygląda sprawa jeśli smycz nie ma rączki, czy można jakoś oddzielnie zamówić takową i doczepić? Może samemu zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam coś takiego ale ciężko mi stwierdzić jak to do końca wygląda po tym zdjęciu.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=20843

Tutaj szerokość 2,5cm, niestety nie piszą do jakiej wagi...

http://www.tukan24.pl/obroza-polzaciskowa-z-lancuszkiem-dla-psa-3.html

A spotkał się ktoś z tą firmą? 

http://mysmo.pl/azteckie-wzory-polzacisk.html

 

Wcześniej chodziliśmy na kolczatce, ponieważ ze zwykłej obroży uciekał, a jak mu zapięłam idealnie to bywało że się podduszał jak inaczej się fałdy ułożyły

Link to comment
Share on other sites

Mała Nika, a może coś z miękkim podszyciem polarem Minky ? Chyba nie powinien wycierać sierści, a jeśli nie to może coś z atłasem. Obiło mi się o uszy, że sprawdza się przy długowłosych psach ;)

Link to comment
Share on other sites

Mała Nika chyba każda z firm szyjących na indywidualne zamówienie spełniłaby Twoje potrzeby obrożowe. Nie wspominając o wzorach/ kolorach/ haftach, mają zazwyczaj duży wybór podszyć i zapięć. Wystarczy opisać sprzedawcy, czego potrzebujesz i jakie masz wymagania, na pewno pomogą i doradzą :)

W tym dziale jest "spis firm handmade"- przejrzyj, co Ci się podoba. Ja osobiście polecam Dog Style, Superdog i Kudłaty Art :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...