Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Nie mogę wrzucić zdjęcia, może później mi się uda. Ale powiem tak, wprawdzie nie mam łańcuszka przy obroży 3 cm, a 2,5, ale obie firmy mają diametralnie różne wielkości kółka, KA ma wielkie i dość ciężkie, co przy małym psie dość kiepsko się sprawdza, chociaż twój trochę z tych większych więc powinno być ok. Jak przyszedł do mnie Kudłaty byłam w szoku, że do 2,5 cm dowalili takie koło, obroża na razie mało noszona, ale jak mu bardzo będzie ciążyć to ją przejmie suka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kudłaty nie ma już łańcuszków. I bardzo dobrze, bo (przynajmniej w moim przypadku) były tandetne, bardzo szybko ogniwa się rozgięły :( teraz obroża leży nieużywana i czeka, aż wymyślę, jak to naprawić. W Kudłatym polecili mi to po prostu ponownie dogiąć... no comment

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dwa wzory Zee Dog macie też w zooplusie http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q=Zee.Dog

 

 

Czy ktoś mógłby podzielić się opinią o szelkach ZeroDC short? :)

 

Bardzo fajnie leżą na psie; na pewno wygodnie się w nich ciągnie, ale ja z powodzeniem używałam też na normalne spacery. Raczej nie dla psów o delikatnej sierści/skórze, bo podszyte są siateczką, na którą ja musiałam naszyć polar minky. Dość ciężko się z nich uwolnić, chociaż się da. Mało się przekręcają. Jeśli będziesz zamawiała, poproś o dokładne wymiary, bo np. odpowiedni dla nas rozmiar ma zbyt małą przednią obręcz i za długi pasek górny. 

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mógłby podzielić się opinią o szelkach ZeroDC short? :)

 

 

Bardzo fajnie leżą na psie; na pewno wygodnie się w nich ciągnie, ale ja z powodzeniem używałam też na normalne spacery. Raczej nie dla psów o delikatnej sierści/skórze, bo podszyte są siateczką, na którą ja musiałam naszyć polar minky. Dość ciężko się z nich uwolnić, chociaż się da. Mało się przekręcają. Jeśli będziesz zamawiała, poproś o dokładne wymiary, bo np. odpowiedni dla nas rozmiar ma zbyt małą przednią obręcz i za długi pasek górny. 

 

Ja również jestem zadowolona z tych szelek, więc polecam. Zastanawiam się jednak nad tym podszyciem. Mam rozmiar M i szelki podszyte są takim śliskim materiałem, na pewno nie jest to siateczka. Możliwe więc, że podszycie zależne jest od rozmiaru lub któraś z nas ma starszy/nowszy model.

Link to comment
Share on other sites

Szelki już wybrane (ZeroDC, kupię je po nowym roku), teraz potrzebuję rady w doborze pasu biodrowego. Myślę, że odpowiedni będzie z DogStyle, ma on jednak w ofercie dwa modele. Bez amortyzatorów, i z dwoma amortyzatorami. Na czym polega ta różnica,i jak ona wpływa na użytkowanie pasa? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...