Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Pytanie do właścicieli niskopodłogowców. Jakie macie szele dla swoich jamników. Norwegi odpadają,Na razie mamy spacerówki i się sprawdzają, ale chciałabym coś innego.


Ja mam norwegi, guardy i Y z hurtty. Wcześniej miałam step-iny- które nota bene obtarły mi psa. Najlepsze wg mnie Y- pewnie dlatego że się mało przekręcają a rozmiar mam dla niego idealnie dobrany. Na drugim miejscu guardy, też są spoko, tylko lubią się przekręcać. Norwegi używam rzadko, jakoś do jamnika mi nie za bardzo pasują i niefajnie leżą (w przeciwieństwie do onka, tu tylko norwegi używamy) :)
Link to comment
Share on other sites

Typowego jamnika nie mam, ale mam coś niskopodłogowego. My mamy norwegi, guardy i step-iny i muszę przyznać, że najlepiej sprawdzają się step iny :D Ale fajne są też guardy :D Czemu wykluczasz norwegi?

Norwegi mieliśmy i poszły do sprzedania. Na bosiowej małej i spadzistej?! klatce piersiowej opadaly i zauważylam,że turbo parówa przestała biegać. Najpierw wystraszyłam się o stawy i krègosłup bo to adopciak i miał pod górke, ale koniec konców odnalazłam przyczynę. Teraz jestesmy na obrożach ale myślę że zdecyduje się na cienkie guardy lyb hurtta y.
Link to comment
Share on other sites

Ja mam norwegi, guardy i Y z hurtty. Wcześniej miałam step-iny- które nota bene obtarły mi psa. Najlepsze wg mnie Y- pewnie dlatego że się mało przekręcają a rozmiar mam dla niego idealnie dobrany. Na drugim miejscu guardy, też są spoko, tylko lubią się przekręcać. Norwegi używam rzadko, jakoś do jamnika mi nie za bardzo pasują i niefajnie leżą (w przeciwieństwie do onka, tu tylko norwegi używamy) :)

Jaki masz rozmiar hurtty? Tak się nad nimi zastanawiam, albo cienkie guardy. Step-in są fajne ale mamy je szerokie-3 cm i nadają się tylko na jesien lub zimę,ponieważ za bardzo się rozgrzewają.
Link to comment
Share on other sites

Jaki masz rozmiar hurtty? Tak się nad nimi zastanawiam, albo cienkie guardy. Step-in są fajne ale mamy je szerokie-3 cm i nadają się tylko na jesien lub zimę,ponieważ za bardzo się rozgrzewają.


Hurtty 60, jamnik 10kg ale drobny (mam wrażenie że to kości mu ważą, bo to takie małe i chude :p).
Link to comment
Share on other sites

Mam komlet zielony neon z odblaskiem i chodzi mi po glowie zeby zamiast odblasku byl.jakis kolorek. Mam już dosc zielonych i czarnych rzeczy. Te same kolory dla obydwóch psów. :D
Macie jakis fajny pomysł na zieleń neon i inny kolor niż czerń?
Suka podpalana, Pies szarak

Link to comment
Share on other sites

Ile czasu załatwialiście reklamację z Lupine? Minęły 2 tygodnie od wysłania do nich maila (według ich regulaminu do 14 dni kalendarzowych rozpatrują reklamację), wczoraj mieli powiedzieć, jak rozwiążą problem (mimo, że pisali w jaki sposób to zrobią 2 tygodnie wcześniej na facebooku) i cisza :/.

Link to comment
Share on other sites

I moje akcesoria z Dogstyle dotarły, są boskie :) Pianka świetna, zobaczymy jak będzie się spisywać w użytkowaniu. Kolory super, lepsze niż na zdjęciach. Jutro wyreguluję szelki i pójdziemy na zdjęcia (pewnie deszczowe ;)). I jak zwykle nie narzekam na kontakt/czas- wszystko szybko, sprawnie, mimo mojego wybrzydzania, domawiania, zmieniania :)

Link to comment
Share on other sites

A propos- właściciele spanielków- zauważyłam że zazwyczaj macie szelki guardy lub Y hurtty,mało kiedy norwegi. Są jakieś powody tego specyficzne (jak np ja dla jamnika nie biorę bo niskie łapy i niezbyt mi pasują,ale spaniel takie dłuższe ma) czy tak po prostu? Bo niedługo darmowa wysyłka i miałam brać norwegi, ale tak właśnie szukając inspiracji zauważyłam że mało kto je ma dla spaniela :)

Link to comment
Share on other sites

Witam! Mam malenki "problem" wink.png Planuje zakupic obroze dla mojego Psiaka.-(West White Terrier, 1rok) I tutatj pojawia sie milion pytan :/ Jak szerokosc? 2.5, czy 3 cm? I najwazniejsze, nie wiem na jakie zapiecie sie zdecydowac. Zastanwaiam sie nad polzaciskowym( Maly troche ciagnie na smyczy-szczegolnie jak zobaczy cos interesujacego.)

tak jak na tej stronie : allegro.pl/piekna-obroza-z-serii-cottonk...ory-i5770108812.html

Polzacisk tasmowy? z materialu? z lancuszka?

Link to comment
Share on other sites

3 cm będzie za szerokie, niby mamy 3 cm ale rzadko uzywam ;)
2,5 cm powinno pasowac :D
Polazcisk zalezy od ciebie. Ja moją kwestie głównie prowadzę na zwyklym polzacisku.

 czyli wezmiemy 2.5:)   czyli polzacisk z materialu wezme ,zobaczymy:) A jak sciagam wymiary z Psiaka, mam mu mierzyc na luzno czy ciasno?

Link to comment
Share on other sites

A propos- właściciele spanielków- zauważyłam że zazwyczaj macie szelki guardy lub Y hurtty,mało kiedy norwegi. Są jakieś powody tego specyficzne (jak np ja dla jamnika nie biorę bo niskie łapy i niezbyt mi pasują,ale spaniel takie dłuższe ma) czy tak po prostu? Bo niedługo darmowa wysyłka i miałam brać norwegi, ale tak właśnie szukając inspiracji zauważyłam że mało kto je ma dla spaniela :)

Ja dla swojego miałam norwegi z Hurtty, ale klata się rozrosła i zaczęły włazić w pachy więc zmieniłam na Y.
Ogólnie Y są wygodniejsze niż norwegi - może dlatego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...