Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Dziewczyny, potrzebuję pomocy :<

Po miesiącu czekania na nowe szelki straciłam cierpliwość i będę się bić o zwrot kasy. Ale zostałam bez szelek, mamy Hurtty norwegi, które obcierają suczę pod pachami i potrzebuję czegoś na zmianę. Chciałabym guardy lub coś guardo-podobnego, mogą być mocniej zabudowane, z normalną rozmiarówką (ok. 55cm w klacie i najlepiej 2,5cm szerokości) i w rozsądnej cenie (w okolicach stówy). Odpada Hurtta, Lupine, ManMat. Może coś doradzicie, jakąś firmę? Najlepiej z gotowców, bo naprawdę potrzebuję tych szelek na już...

Link to comment
Share on other sites

Można by spróbować ZeroDC short? Choć brak regulacji z przodu przeszkadza nieco... Ale finansowo bardzo wypadają równo z kładzionymi wymaganiami.

 

Juljusze przecierają równo https://bohunpies.wordpress.com/2015/03/05/recenzja-uprzezy-ruffwear-front-range/ (wiem że recenzja RW, ale właściciele tego psa poprzednio używali właśnie pasowych Juliusów) Co do tych szelek z allegro z ami play mam osobiście bardzo złe doświadczenia, a jakość jest niska (szwy niemal wypadały w oczach)

Link to comment
Share on other sites

Więc to chyba zależy od psa, natomiast mnie ten test trochę zniechęcił.

 

No i produkcja w Azji, przez jakiegoś producenta z Ali express. Nie oszukujmy się julki to trixie, a trixie to masowa produkcja. http://www.aliexpress.com/item/LOVABLEDOG-X-pet-dog-training-harness-out-harness-big-dogs-have-a-Tactic-golden-retriever/32273119842.html Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie 3. Niebieskie szelki z sakwami. Czy to przypadek że wszystkie szelki albo mają napis "police" lub "lovable dog" podczas gdy na jednych zaczyna się napis na: Juli... Nie mówiąc o tym że konstrukcja jest identyczna.

 

Ale skoro komuś się podobają, jest z nich zadowolony, niech takim zostanie, dla mnie te 2 fakty zupełnie je dyskwalifikują.

Link to comment
Share on other sites

Pasowe Juliusy odpadają, bo ta taśma jest bardzo sztywna i niespecjalnie je lubię (mam dla ONka). No i nie chcę już norwegów.

Póki co odkupiłam używane z Kudłatego, zobaczymy jak się sprawdzą :) Dzięki za pomysł z tym ZeroDC, będę musiała im się przyjrzeć :D Natomiast AmiPlaya lubię, ale musiałabym je przymierzyć na miejscu, bo rozmiar chyba byłby na styk dobry z przodu.

Link to comment
Share on other sites

Może tu mi koś podpowie . 

Potrzebuje na już obroży 4 lub 5 cm ALE na klips lub zacisk (mocny i to bardzo mocny) , obroża ma być zakłada i ściagana w sekunde a zarazem trwała bo będzie używana codziennie .

Miałam kiedyś furkidza 4 cm zaciskowe i zacisk bardzo szybko się zniszczył to samo się stało w Kudłatym .

Może są jakieś "gotowe" obroże które spełniają te warunki ? 

Link to comment
Share on other sites

gops, może rogz?

Rogza xxl mam i niestety ale włożenie klipsu przez "kółko" jest dość trudne i nie zajmuje sekundy ,a tu chodzi o szybkie założenie i zdjęcie .

Myślę o El Perro pół zaciskowym, może ktoś ma ? trochę mnie razi ilość metalowych okuć na jednej obroży .

Link to comment
Share on other sites

Może tu mi koś podpowie . 
Potrzebuje na już obroży 4 lub 5 cm ALE na klips lub zacisk (mocny i to bardzo mocny) , obroża ma być zakłada i ściagana w sekunde a zarazem trwała bo będzie używana codziennie .
Miałam kiedyś furkidza 4 cm zaciskowe i zacisk bardzo szybko się zniszczył to samo się stało w Kudłatym .
Może są jakieś "gotowe" obroże które spełniają te warunki ?


Może dogstore? http://dog-store.pl/obroza-odblaskowa-regulowana-40-mm,id51.html

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o Super Dogu zacisk martingale ? Myślicie że taki zacisk jest mocniejszy niż zwykły ? trochę się boję że zwykły będzie sie przecierał przy tak intensywnym używaniu .

Chodzi tez o to że to musi być pewniak ta obroża, ja nie moge myślę czy mi się to zerwie dzisiaj, jutro czy za tydzień bo w obroży z psem będzie wychodzić głównie moja mama która w razie czego sobie nie poradzi .

Mama ma problem z zapinaniem klamry w obroży i dlatego potrzebuje czegoś z innym zapięciem .

Link to comment
Share on other sites

Może tu mi koś podpowie . 

Potrzebuje na już obroży 4 lub 5 cm ALE na klips lub zacisk (mocny i to bardzo mocny) , obroża ma być zakłada i ściagana w sekunde a zarazem trwała bo będzie używana codziennie .

Miałam kiedyś furkidza 4 cm zaciskowe i zacisk bardzo szybko się zniszczył to samo się stało w Kudłatym .

Może są jakieś "gotowe" obroże które spełniają te warunki ? 

 Superdog?

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o Super Dogu zacisk martingale ? Myślicie że taki zacisk jest mocniejszy niż zwykły ? trochę się boję że zwykły będzie sie przecierał przy tak intensywnym używaniu .
Chodzi tez o to że to musi być pewniak ta obroża, ja nie moge myślę czy mi się to zerwie dzisiaj, jutro czy za tydzień bo w obroży z psem będzie wychodzić głównie moja mama która w razie czego sobie nie poradzi .
Mama ma problem z zapinaniem klamry w obroży i dlatego potrzebuje czegoś z innym zapięciem .


Według mnie to chyba najlepsza opcja...
Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o Super Dogu zacisk martingale ? Myślicie że taki zacisk jest mocniejszy niż zwykły ? trochę się boję że zwykły będzie sie przecierał przy tak intensywnym używaniu .

Chodzi tez o to że to musi być pewniak ta obroża, ja nie moge myślę czy mi się to zerwie dzisiaj, jutro czy za tydzień bo w obroży z psem będzie wychodzić głównie moja mama która w razie czego sobie nie poradzi .

Mama ma problem z zapinaniem klamry w obroży i dlatego potrzebuje czegoś z innym zapięciem .

Ja używam tylko martingale i to moje ulubione obroże. Moja przyjaciółka też używa tego typu obroży i tych obroży z łańcuszkem przy 70 kg nowofundlandzie więc staffik ci jej na pewno nie zerwie ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...