Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

No wlasnie chodzi o to zeby sie nie przekrecaly, dzieki za odp :)

Ja biegam z dwoma psami, wcześniej w Julkach siodełkowych, obecnie w pasowych i jestem mega zadowolona. Próbowałam też w szelkach Trixie (te podróbki "Y"), ale się przekręcały.
Czasami zdarza się nam biegać w obrożach i ponieważ moje psy mają również biec obok bez naprężenia smyczy to obroże też się sprawdzają :).
Link to comment
Share on other sites

Przy takim bieganiu rodzaj szelek jest właściwie bez znaczenia bo pies i tak nie przyjmuje na siebie żadnego ciężaru (zakładam, że pies umie biegać - tzn. że będzie w tym czasie skupiony na biegnięciu, a nie na wąchaniu, szukaniu patyczków itd. - jesli ma biec na smyczy, w opcji pies nie trzyma tempa tylko ma "szybszy spacerek" to co ma na sobie w ogóle nie ma większego znaczenia, o ile jest przez psa akceptowane i bezpieczne). Jeśli już szelki, a osoba biegająca z psem na smyczy biega szybko (lub pies jest zbyt mały) to nie norwegi, bo ograniczają ruchomość przednich łap, co będzie uciążliwe zwłaszcza gdy pies ma poruszać się wyciągniętym kłusem. Generalnie to ja bym się skłaniała, jeśli w ogóle, to do guardów, według mnie są to najbardziej uniwersalne szelki, a dobrze dopasowane nie powinny się przekręcać (a poruszać minimalnie).

Link to comment
Share on other sites

Szelki nie dlamnie, ja biegam z psem na obrozy bo on wie ze jak biegniemy to biegniemy bez udziwnien. Mam poprostu klienta, ktory ma duze wymagania :) nie chce zeby szelki krepowaly ruchy i zeby sie przekrecaly, nie chce tez mega zabudwanych ale pewnie te zostana jak guardy albo norwegi sie nie sprawdza :)

 

Ps. sprawa inna ze moj pies biegnac w jakichkolwiek szelkach ma je wiecznie przekrecone (zawsze na jedna strone) sa dobrze uregulowane, nie ma dopietej smyczy, podobnie z plecakiem psim- pytanie czemu?

Link to comment
Share on other sites

Niech to będą guardy z regulacją przedniej obręczy, lub takie, gdzie ta obręcz nieregulowana naprawdę będzie na styk i nic nie powinno się kręcić. 

 

Z pytaniem o to czemu się przekęcają szelki i plecak na jedną stronę - czy pies przekracza idąc? Tzn. czy ma większy wykrok tylnych nóg niż przednich i chodzi jakby skosem? To może być przyczyną (podobnie jak konsekwencje z tego wynikające), albo też - złe wyregulowanie przedniej obręczy (zbyt luźna, a jeśli jest regulowana w dwóch miejscach - to wyregulowana krzywo), w niektórych szelkach miejsce łączenia tylnej obręczy i paska na plecach jest zbyt luźne i w konsekwencji nawet przy dość ciasno zapiętych szelkach, pasek na plecach będzie jeździł, gdy pies się rusza... Powodów może być dużo tak naprawdę ;) .

 

A te X-TRM, no jak dla mnie to raczej do ciągnięcia to one się nie nadają.

Link to comment
Share on other sites

Niech to będą guardy z regulacją przedniej obręczy, lub takie, gdzie ta obręcz nieregulowana naprawdę będzie na styk i nic nie powinno się kręcić. 

 

Z pytaniem o to czemu się przekęcają szelki i plecak na jedną stronę - czy pies przekracza idąc? Tzn. czy ma większy wykrok tylnych nóg niż przednich i chodzi jakby skosem? To może być przyczyną (podobnie jak konsekwencje z tego wynikające), albo też - złe wyregulowanie przedniej obręczy (zbyt luźna, a jeśli jest regulowana w dwóch miejscach - to wyregulowana krzywo), w niektórych szelkach miejsce łączenia tylnej obręczy i paska na plecach jest zbyt luźne i w konsekwencji nawet przy dość ciasno zapiętych szelkach, pasek na plecach będzie jeździł, gdy pies się rusza... Powodów może być dużo tak naprawdę ;) .

 

A te X-TRM, no jak dla mnie to raczej do ciągnięcia to one się nie nadają.

 

 

A no pies skosuje sobie to fakt, ale sadzilam ze przy stępie nie powinny sie przerecac

Link to comment
Share on other sites

Duffel w nowych Hurttach ;) Nie wiem, czy dobrze leżą... To rozmiar 80, w 90 by się chyba utopił z przodu, są bardzo obszerne. Regulacja tyłu też większa niż podaje producent. Ogólnie to leżą dość daleko od łap, po prostu on ma tam mnóstwo sierści i na zdjęciu wygląda to zawsze trochę inaczej.

 

 

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...