Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Właśnie jestem w trakcie zamawiania smyczy przepinanej od Furkidz w wersji Standart. I rozkminiam jaką szerokość wziąć. Jak myślicie, czy dla beagla 16,5 kg brać 2,5 cm z dużym karabińczykiem czy 2 cm z mniejszym karabińkiem? Wydaje mi się, że ten duży karabińczyk będzie za duży. Zna ktoś może, jego wymiary? :P

 

Ja mam dla 30kg BOSa 2cm, karabińczyk nie jest duży, ale mój pies spokojnie chodzi na smyczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Orientuje się ktoś do kiedy trwa przerwa wakacyjna Kudłatego? Obiło mi się o uszy, że do września, ale pewna nie jestem. ;) Ciekawi mnie też jak obecnie wygląda kontakt z Prodogiem... Zastanawiam się nad kupnem u nich, ale wolałabym mieć w miarę łatwy kontakt, tym bardziej, że dwie interesujące mnie rzeczy są dostępne 'na zamówienie'. :)

Link to comment
Share on other sites

i my się doczekaliśmy naszych Hurtt :P rozmiar 60 chyba ok?
6pxa9f.jpg

bhnmsz.jpg

a tutaj model taki jak hurtta y z OhMyDog :) najlepsze szelki ever <3 kolor w rzeczywistości boski dużo ładniejszy niż na zdjęciach
2e3zbk9.jpg


A mi się wydaje, że są ok. Widziałam, że większość psów szelki hurtty mają blisko pach. U nas jest podobnie, tez myślałam nad większym rozmiarem, ale w przedniej obręczy ma dużo luzu na barkach i idealnie pasują do naszej kamizelki chłodzącej a rozmiar kamizelki idealnie pasuje na mojego aussika. Ja tez bałam się, że większym rozmiarze będzie mieć dużo luzu w przedniej obręczy dlatego zostawiam te co mam. A i jeśli po jakimś czasie zauważysz czerwona skórę przy pachach wtedy wiadomo, że obcieraja ale jeśli nie pojawia się żadne zmiany to dobre są szelki. Lubię jak pies ma dużo luzu przy pachach no, ale jak dla mnie bezsensu jest znowu kolejna wymiana na szelki żeby pies miał 1-2 cm więcej luzu a te szelki u niej nie wyglądają ani za małe ani za duże są w sam raz :)
Link to comment
Share on other sites

&nbsp;

Ja mam dla 30kg BOSa 2cm, karabińczyk nie jest duży, ale mój pies spokojnie chodzi na smyczy ;)

Już właśnie zamówiłam 2 cm :P Powinno być dobre, bo do tej pory jedną smycz 2cm mamy już prawie 5 lat :D
Link to comment
Share on other sites

Właśnie zastanawiałam się nad wymianą ale po kilku dniach rowerowania nie ma żadnych obtarć ani nic ... teraz jest jeszcze wytrymowana, włosy na łapkach zniknęły i szelki wydaje mi się leżą lepiej :)
A odpowiadając na poprzednie pytanie, szele OMD odkupiłam na grupie na fb za połowę ceny :) z tego co wiem nowe kosztują coś koło 80zł ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...