Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Ja też zawsze sceptycznie patrzyłam na te łańcuszki, ale niedawno postanowiłam spróbować, parę osób przekonywało, że są wystarczająco mocne. Zresztą wiele większych i silniejszych psów widywałam nie raz na tego typu obrożach.

Jestem pewna, że nie będzie problemu z wymianą zapięcia, ale szkoda mi, bo wygodne to i  bardzo mi się podoba :(

A może dałoby radę z powrotem dogiąć i zespawać...tylko gdzie? Są jakieś usługi mini-spawalnicze?

Kurcze, nie wiedziałam, że ten mój futrzak aż taki silny :D

Link to comment
Share on other sites

Bo taki łańcuszek jest przez nich skracany do odpowiedniej długości do obroży. A przynajmniej tak robi inna znana mi firma. Tyle, że to bardzo niebezpieczne, niewiele brakuje a łańcuszek puści.

 

Odezwałabym się do nich chociażby dlatego, żeby w przyszłości zwracali bardziej uwagę na takie detale :) A może zaproponują rozwiązanie problemu bo pewnie wysyłka w jedną i drugą to prawie koszt obroży.

Link to comment
Share on other sites

Victoria świetnie szeleczki leżą :) kolorki też super :)
 
Dorzucę się do opinii o Kudłatym...jestem bardzo zadowolona z kontaktu, pani mega cierpliwa i wyrozumiała :) biorąc pod uwagę moje ostatnie zamówienie to wręcz medal za cierpliwość dostać powinna :D
Zamówiłam obrożę z łańcuszkiem (pierwsza taka nasza) i mam pytanie...wszystkie ogniwa w tym łańcuszku na łączeniach przylegają idealnie oprócz dwóch, które trzymają kółko do smyczy- te są leciutko rozchylone- czy w Waszych jest podobnie, czy mam się martwić? Używam obroży ok.2tyg. i nie zwróciłam na to uwagi, czy tak było od początku, czy w miarę używania się rozchyliły.

Mam łańcuszek, aż teraz poszłam zobaczyć po twoim poście, i u mnie są minimalne rozchylone. Wcześniej nie zwracałam uwagi tak szczerze, w każdej obroży mam to zespawane...

Pokaż całą obrożę :D
Link to comment
Share on other sites

Ja też dołączam do zachwytów nad kudłatym :D Przemiły kontakt, szybka realizacja, szeleczki cudowne :)

Tak jak chciałam - są przesłodkie i cukierkowe, idealnie pasują do mojego starego, ryżego kundla. Tak mi się okrutnie w nich podoba, po prostu pobija w nich wszelkie rekordy, nie mogę się napatrzeć xD

Nawet udało się, żeby pasowały do żółtego rogza - wg mnie świetnie to razem wygląda.

I podszycie udane - seledynowy softshell, niby ten cieńszy, ale nic mi w nim nie przeszkadza. Te grubsze są może jeszcze fajniejsze :P

Czy w warunkach wodnych się sprawdzi raczej nigdy się nie dowiem, Emil z tych niepływających ;)

Podsumowując: gorąco polecam!

 

 

[attachment=15197:DSC_0453.JPG][attachment=15198:DSC_0484.JPG]

Link to comment
Share on other sites

Bo taki łańcuszek jest przez nich skracany do odpowiedniej długości do obroży. A przynajmniej tak robi inna znana mi firma. Tyle, że to bardzo niebezpieczne, niewiele brakuje a łańcuszek puści.

 

Odezwałabym się do nich chociażby dlatego, żeby w przyszłości zwracali bardziej uwagę na takie detale :) A może zaproponują rozwiązanie problemu bo pewnie wysyłka w jedną i drugą to prawie koszt obroży.

Kudłaty ma łańcuszki na zamówienie, robione specjalnie dla nich, sami nic nie kombinują ze względów bezpieczeństwa właśnie.

 

Odpowiedx otrzymałam jak zwykle od nich błyskawicznie, z chęcią rozwiązania problemu :) aż miło robić u nich nie tylko zakupy, ale i reklamacje ;)

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że te dwa się same rozchyliły. Reszta trzyma mocno, bo nie była ruszana, te były naruszone żeby włożyć kółeczko. Mozliwe, że po rozgięciu i ponownym zgięciu troszkę się wyrobiły. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ja też dołączam do zachwytów nad kudłatym :D Przemiły kontakt, szybka realizacja, szeleczki cudowne :)
Tak jak chciałam - są przesłodkie i cukierkowe, idealnie pasują do mojego starego, ryżego kundla. Tak mi się okrutnie w nich podoba, po prostu pobija w nich wszelkie rekordy, nie mogę się napatrzeć xD
Nawet udało się, żeby pasowały do żółtego rogza - wg mnie świetnie to razem wygląda.
I podszycie udane - seledynowy softshell, niby ten cieńszy, ale nic mi w nim nie przeszkadza. Te grubsze są może jeszcze fajniejsze :P
Czy w warunkach wodnych się sprawdzi raczej nigdy się nie dowiem, Emil z tych niepływających ;)
Podsumowując: gorąco polecam!
 
 
attachicon.gifDSC_0453.JPGattachicon.gifDSC_0484.JPG

 

My też polecamy Kudłatego :) Szybka realizacja, bardzo dobry kontakt, świetne produkty :D
Link to comment
Share on other sites

Doczekałam się naszych mocno opóźnionych lupinek. Echhh śliczne są chociaż taśmy różnią się ogromnie miękkością zależnie od wzoru.

Ja również, w piątek przyszła paczka :) No i taśma ze wzorkiem Turtle Reef jest znacznie bardziej miękka od Wild West, a do tego, wydaje mi się, że jest o dosłownie parę mm szersza. Średnio mi to pasuje, ale może się przyzwyczaję ;)

Link to comment
Share on other sites

Wzięłabym hurtty, ale za drogo mi trochę :P A w dodatku nie ma takich kolorów, które by mi strasznie odpowiadały. A tak to będę mogła skomponować po swojemu hurtta stajl :D Myślę nad turkusową odblaskowa taśmą, przeszytą żółtą nitką i z żółtym/neonowym neoprenem. A hurtta ma tylko turkusowo różowe :\

Link to comment
Share on other sites

Ja bym napisała do producenta. Moja dzika tymczasówka kiedyś zerwała taki zacisk łańcuszkowy (Trixie; na szczęście miała drugą smycz podpiętą do szelek) i już nie mam zaufania do łańcuszków.

 

 

Victoria świetnie szeleczki leżą :) kolorki też super :)

 

Dorzucę się do opinii o Kudłatym...jestem bardzo zadowolona z kontaktu, pani mega cierpliwa i wyrozumiała :) biorąc pod uwagę moje ostatnie zamówienie to wręcz medal za cierpliwość dostać powinna :D

Zamówiłam obrożę z łańcuszkiem (pierwsza taka nasza) i mam pytanie...wszystkie ogniwa w tym łańcuszku na łączeniach przylegają idealnie oprócz dwóch, które trzymają kółko do smyczy- te są leciutko rozchylone- czy w Waszych jest podobnie, czy mam się martwić? Używam obroży ok.2tyg. i nie zwróciłam na to uwagi, czy tak było od początku, czy w miarę używania się rozchyliły.

 

 

Ja bym sama ścisnęła kombinerkami, ale faktycznie napisałabym do nich :)

 

 

Przyszedł kudłaty ;-) Na żywo obroże są super :)  łancuszek jest delikatny, ale wygląda na taki, który się nie zerwie :)

 

attachicon.gifIMG_9262.jpg

 

attachicon.gifIMG_9268.jpg

 

Matko jestem zakochana w tym wzorze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...