Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

 

Nasze były dobrze wyregulowane a i tak się przekręcały ;) a mój pies na ich widok uciekał :P wiec widocznie zalezy od psa... Ja w każdym razie nie widzę w juliusach nic nadzwyczajnego, są fajniejsze szelki za taką cenę ;) ale jesli u was się sprawdzają to tylko się cieszyć :)

 
No fakt :) W naszym przypadku to był akurat strzał w 10 i nie żal by mi było po raz drugi wydać tyle kasy;) Wygląda na to, że jak z większością akcesoriów, trzeba samemu na własnym psie przetestować.
Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie czy znacie sklep petkarma.pl? Fajne ceny obroży mają jednak ślą z Czech. Nie wiem czy bez problemu zrobię u nich zakupy.

Kupowałam u nich 4 obroże red dingo nie było najmniejszego problemu z dostawą . 

Link to comment
Share on other sites

To ja chyba sobie odpuszczę te Zerodc...
Polecam bardzo szelki Ruffwear Front Rage, są naprawdę świetne i dla goldena rozmiar L/XL jest idealny. Bardzo wygodne, lekkie, nie przekręcają się, nie obcierają, szybko schną.

 

Nie mogę się doczekać, aż będę mogła mojej kupić :D :D :D zdecydowanie bardziej do mnie przemawiają. W ogóle przestały mi się podobać ZeroDC. Wcześniej chciałam chciałam ale chyba ich "nie czuję" :p

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie czy znacie sklep petkarma.pl? Fajne ceny obroży mają jednak ślą z Czech. Nie wiem czy bez problemu zrobię u nich zakupy.

też zamawiałam, nie ma problemu. Ale jak chcesz coś czego nie mają w sklepie to już jest ciężko z dogadywaniem się :P Ja właśnie próbuję, może mi się udało… xD

Link to comment
Share on other sites

U Was chyba nie odstaje tak wkurzająco ta góra przy podnoszeniu szyi? One to na moim leżą ładnie jak idzie z głową na wysokości tułowia/troszkę nad lub niżej. Ale o podduszaniu raczej mowy nie ma, bo ciągnie w nich bardzo chętnie. Równie chętnie je zakłada, a nie do wszystkich szelek tak podchodzi.

Wrzucałam tylko takie, na których nie widać za dobrze boku, te są pod tym względem lepsze, plus jedno od dołu (na nim widać, że przy wyciągnięciu łap nawet nie dotyka pachami):

 

O, rzeczywiście leżą bardzo podobnie, tylko Janka ma chyba głębszą klatę, bo mam wrażenie, że przy szyi ma ciut wyżej, przez co na brzuchu, dolny pasek przesuwa jej się do przodu.

Chyba jednak zostawię te szelki, już nie chce mi się o tym myśleć :P

Od ZeroDC nadal nie dostałam wymiarów większego rozmiaru, za to napisali, że naciągnięte szelki wyglądają jak by były okej ;)

Link to comment
Share on other sites

 

O, rzeczywiście leżą bardzo podobnie, tylko Janka ma chyba głębszą klatę, bo mam wrażenie, że przy szyi ma ciut wyżej, przez co na brzuchu, dolny pasek przesuwa jej się do przodu.

Chyba jednak zostawię te szelki, już nie chce mi się o tym myśleć  :P

Od ZeroDC nadal nie dostałam wymiarów większego rozmiaru, za to napisali, że naciągnięte szelki wyglądają jak by były okej  ;)

Wyszłam z podobnego założenia. Z większymi i tak coś by było nie tak, szkoda nerwów jak jest akceptowalnie :P

Link to comment
Share on other sites

Mam pilną potrzebę zakupienia linki biothan i nie mogę się zdecydować (jak zwykle z resztą). Pomóżcie proszę, którą brać. Może ktoś miał okazję widzieć obie ?

 

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/heim/linki_ringowki/195486

 

http://www.ipo-sklep.pl/p1305,biothane-linka-do-pracy-kod-sch-204490.html

 

Potrzeba wyniknęła z tego, że Fryta zaatakowała kota i muszę mieć nad nią większą kontrolę. Frytę było bardzo ciężko odciągnąć, jest średnim psem, ale  bardzo zwinnym.

Trochę się obawiam tego łączenia karabińczyka na nity w tej żółtej z zooplusa. Ta pomarańczowa jest szyta, co jest  bardziej bezpieczne, jednak niepotrzebna jest taka szerokość- 19 mm dla 12 kg psa, więc sama nie wiem.

 

Cena kosmos, jednak życie kota bezcenne i leczenie też kosztuje niemało... Musi być biothan, bo tam gdzie ją puszczam są kupy, więc nie zdzierżę taśmowej linki.  

Link to comment
Share on other sites

fedb261dd749.jpg

Strasznie jestem ciekawa czy pojawia się w tej kolorystyce obroże i szelki:=) jesli tak... To już czuję że portfel może tego nie przetrwać :D

 

 

Ten drugi taki se, ale jeżynowy...towarzyszka Puczi wyglądałaby wyśmienicie! <3

Link to comment
Share on other sites

Mam pilną potrzebę zakupienia linki biothan i nie mogę się zdecydować (jak zwykle z resztą). Pomóżcie proszę, którą brać. Może ktoś miał okazję widzieć obie ?

 

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/heim/linki_ringowki/195486

 

http://www.ipo-sklep.pl/p1305,biothane-linka-do-pracy-kod-sch-204490.html

 

Potrzeba wyniknęła z tego, że Fryta zaatakowała kota i muszę mieć nad nią większą kontrolę. Frytę było bardzo ciężko odciągnąć, jest średnim psem, ale  bardzo zwinnym.

Trochę się obawiam tego łączenia karabińczyka na nity w tej żółtej z zooplusa. Ta pomarańczowa jest szyta, co jest  bardziej bezpieczne, jednak niepotrzebna jest taka szerokość- 19 mm dla 12 kg psa, więc sama nie wiem.

 

Cena kosmos, jednak życie kota bezcenne i leczenie też kosztuje niemało... Musi być biothan, bo tam gdzie ją puszczam są kupy, więc nie zdzierżę taśmowej linki.  

 

Ja macałam i używałam jedynie tej żółtej z zooplusa i tak jak do tropienia jest dla nas za ciężka, tak przy normalnym spacerze spisała się wyśmienicie. Mój pies waży 12 kg., linkę miała podpiętą do obroży, robiła mnóstwo zrywów i nawet ten wielki karabińczyk nam nie przeszkadzał :P

Linka ta praktycznie się nie plącze, tzn. łatwo się w nią samemu zaplątać (raz leżałam...) ale nie ma takiej tendencji do zaciskania jak zwykła taśma. Sama rozważam jej zakup na spacery w miejsca, gdzie pies musi być na lince.

Link to comment
Share on other sites

e87210902b6b.jpg

 

1b3f9b8ade52.jpg

 

d20dd88a860f.jpg

 

Dotarły julki pasowe w pięknym czerwonym kolorze, pierwsze wrażenia pozytywne, po założeniu jakby ciut onieśmieliło psa. Jakościowo, wyglądowo, super, troszkę sztywne, pewnie się ułożą w noszeniu. Bardzo ładnie przylegają po dopasowaniu i w odpowiednich miejscach. Zobaczymy jak sprawdzą się na spacerach.

Na pierwszym zdjęciu, stare szelki siodłowe, wygodne w noszeniu, nie obcierają, jedyny minus to za duża powierzchnia przylegająca do sierści psa w okresie letnim stąd pomysł o czymś lżejszym. Cały czas po głowie kołaczą mi się polecane ruffweary, trzeba zbierać kaskę :)

Link to comment
Share on other sites

Jak na 10-te to zasłużony, głaski dla solenizanta, wygląda pięknie :)

 

Marta_Ares, cudownie mu w tym kolorze :)
I najlepszego :)

dcz, nie za wysoko te szele?

Dziękujemy :) :)

 

 

Czy to rozmiar S :D

tak, rozmiar S :D zamawiałam w sklepie outdoor24.

 

Dla Setki będę chciała w przyszłości M, a dla Bolsa będę miała dylemat, najpierw przymierzę mu Mke 

 

Ares ma już 10 lat !? Sto lat i miliona piłeczek!

Pięknie mu w tym kolorze! 

czas strasznie szybko leci....  dziękujemy :) :)

 

Owsiki w ZeroDC

DSC03412_zpskfzqoexk.jpg

 

DSC03436_zpsncdslopg.jpg

 

DSC03440_zpsx4nj1pwo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...