Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

A ja mam bardzo ważne pytanie...

znowu zmieniłam pomysł, co do obroży Owczarów i szukam, szukam i znaleźć nie mogę...

czy jest jakaś firma, która szyje obroże, w szczególności dedykowane TTB, jak pako-dog, CRAZY DOG, czy inne to czy któraś z tych firm szyje obroże półzaciskowe... chodzi mi o to, aby były takie jak klamrowe, ino półzaciski.

Zakochałam się w takich obrożach, w szczególności różowej, ale sierść owczarów, zwłaszcza długowłosych i taka obroża, ciasno zapięta, no wg mnie nie pasuje... a może firmy, które szyją delikatniejsze mają coś podobnego w ofercie?

Głównie zależy mi na obroży półzaciskowej, koniecznie różowej. Dość trwałej, niekoniecznie z wzorkami, bez bajerów, byle z dobrze działającym półzacisku, czyli niezacinającym się. Ja nie mam bladego pojęcia, gdzie i czy to jest, dlatego proszę o pomoc...

Link to comment
Share on other sites

A Elperro by nie zrobiło zacisku? Oni chyba mają opcję podwójnego zapięcia, czyli klamra + półzacisk, albo mi się coś pokićkało, ale może zrobią na zamówienie sam zacisk. Jak dla mnie jakość nie do zdarcia a i kolorki mają ciekawe. 

Link to comment
Share on other sites

Cała kolekcja chłopców :D Ostatnio bardzo zredukowana, z czego jestem dumna xD
P1014381.jpg

 

P1014384.jpg

 

P1014385.jpg

 

Imponująca kolekcja...cholerka u nas chyba jest podobnie...jedynie mniej smyczy :P

 

A ja mam bardzo ważne pytanie...

znowu zmieniłam pomysł, co do obroży Owczarów i szukam, szukam i znaleźć nie mogę...

czy jest jakaś firma, która szyje obroże, w szczególności dedykowane TTB, jak pako-dog, CRAZY DOG, czy inne to czy któraś z tych firm szyje obroże półzaciskowe... chodzi mi o to, aby były takie jak klamrowe, ino półzaciski.

Zakochałam się w takich obrożach, w szczególności różowej, ale sierść owczarów, zwłaszcza długowłosych i taka obroża, ciasno zapięta, no wg mnie nie pasuje... a może firmy, które szyją delikatniejsze mają coś podobnego w ofercie?

Głównie zależy mi na obroży półzaciskowej, koniecznie różowej. Dość trwałej, niekoniecznie z wzorkami, bez bajerów, byle z dobrze działającym półzacisku, czyli niezacinającym się. Ja nie mam bladego pojęcia, gdzie i czy to jest, dlatego proszę o pomoc...

 

 

A w Super Dog? Widziałam kilka bullków w ich produktach i wyglądają fajnie i dość trwale.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

kalyna Takie coś? http://martis.sklep.pl/pl/p/Obroza-Basic-4cm/89
Można zamówić półzacisk

o właśnie takie coś, dzięki ;)

 

A Elperro by nie zrobiło zacisku? Oni chyba mają opcję podwójnego zapięcia, czyli klamra + półzacisk, albo mi się coś pokićkało, ale może zrobią na zamówienie sam zacisk. Jak dla mnie jakość nie do zdarcia a i kolorki mają ciekawe. 

oni mają półzacisk razem z klamrą.

Jak martis mi nie podpasuje to wtedy będę pisać ;)

 

A w Super Dog? Widziałam kilka bullków w ich produktach i wyglądają fajnie i dość trwale.

Ciut za kolorowe :D

 

kalyna, sprawdź może jeszcze w Prestige

sprawdziłam i nie mają w ofercie półzacisków.

Link to comment
Share on other sites

Jakie szelki byście polecili dla kudłacza, w typie border collie. Teraz używamy norweskich, ale w miejscu gdzie jest rączka i kółko do zapięcia smyczy okropnie wyciera mu się sierść, dlatego szukam jakiś innych. 

Jakie modele byście polecili?

Link to comment
Share on other sites

Jakie szelki byście polecili dla kudłacza, w typie border collie. Teraz używamy norweskich, ale w miejscu gdzie jest rączka i kółko do zapięcia smyczy okropnie wyciera mu się sierść, dlatego szukam jakiś innych. 
Jakie modele byście polecili?


Może Y?
Link to comment
Share on other sites

Te Y wyglądają spoko, a guardy boję się jednak, że będą się przekręcać i przez to gdzieś obcierać. A te Y to Y-harness, czy jakieś inne są nazwy? 

 

edycja

kurcze, a guardy to też Y? Ja to jednak obrazkowo chyba muszę mieć pokazane :)

 

A buźki to tylko u mnie nie działają, czy coś nie tak na forum? :/

Link to comment
Share on other sites

Przecież rączka z kółkiem w norwegach nie dotyka bezpośrednio sierści, inne typy szelek nie będą robiły tego samego? :P

 

Nie wiem, dlatego szukam takich, które nie będą obcierać i pytam tutaj o radę.

 

Gdy pies jest zapięty na smyczy, kółko i zapięcie od smyczy dotyka bezpośrednio sierści. Myślę, że to dlatego, że ta rączka jest tak duża, gdyby kółko było bezpośrednio przy szelkach może nie byłoby tego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...