Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Wiesz co... wieczorem Ci je zmierzę, ale wg mnie S mogą być na niego za małe. Są na styk na mojego Froda, a manchestery sa odrobine większe i mają szerszą klatę.

EDIT/ Zmierzyłam, moje Ski na maksa powiększone (nooo może na siłe jeszcze z 1 cm by się udało) mają 57 cm w klacie, więc na Twojego będą za małe

Ponad 10cm różnicy wobec tego co podają...

M to pewnie będzie na niego za duże pod względem tych zabudowanych fragmentów; wyglądałby jak w kapoku. Chyba pozostaje mi napisać do sklepu, żeby mi dokładnie tę Mkę wymierzyli.

Dzięki za zmierzenie, wygląda na to, że nie sposób kupić bez konsultacji z kimś, kto je już ma.

Link to comment
Share on other sites

Ponad 10cm różnicy wobec tego co podają...

M to pewnie będzie na niego za duże pod względem tych zabudowanych fragmentów; wyglądałby jak w kapoku. Chyba pozostaje mi napisać do sklepu, żeby mi dokładnie tę Mkę wymierzyli.

Dzięki za zmierzenie, wygląda na to, że nie sposób kupić bez konsultacji z kimś, kto je już ma.

Prawie identyczny model ma jeszcze EZY DOG może warto spojrzeć , mają nieco inne wymiary :)

 

Edit: Tfu! miałam napisać HURTTA .

Link to comment
Share on other sites

aż sprawdziłam maila i co - dostałam 30% rabatu, bo jakieś obroże kisiły się w koszyku, nawet nie pamiętam kiedy je tam wrzuciłam :D

 

Dokładnie! :) Skubani, ale, no chcąc nie chcąc się skusiłam ( 2 półzaciski Tail Feathers, Water Paint, Plum Blossom :P).

 

To szkoda że się wczoraj z zamówieniem śpieszyłam :(.

 

A ja miałam nie zamawiać! :)

 

Te srebne są cudne ;)

 

Cieszę się, że się podobają, bo mają zdecydowanie mniej zwolenników :)

Link to comment
Share on other sites

Ponad 10cm różnicy wobec tego co podają...

M to pewnie będzie na niego za duże pod względem tych zabudowanych fragmentów; wyglądałby jak w kapoku. Chyba pozostaje mi napisać do sklepu, żeby mi dokładnie tę Mkę wymierzyli.

Dzięki za zmierzenie, wygląda na to, że nie sposób kupić bez konsultacji z kimś, kto je już ma.

 

łooooo... a ja dla swojej zamówiłam M-kę i jak będzie taka różnica to moja ledwo się w to zmieści ?? :> no ale przecież jej L/XL nie zamówię ^^ lol 

Link to comment
Share on other sites

Prawie identyczny model ma jeszcze EZY DOG może warto spojrzeć , mają nieco inne wymiary :)

 

Edit: Tfu! miałam napisać HURTTA .

Hurtta niestety przegrywa w kwestii koloru, podszycia i kroju. W dodatku mój pies jest na granicy rozmiarów, a do dziś nie otrzymałam ze sklepu wiadomości z rzeczywistymi, więc już sobie z nimi dałam spokój.

___________________________________________________________

 

Dostałam od pani ze sklepu Lupo wymiary Ski - mierzone przez nią po moim mailu:

Obwód - min. 51 cm, max 68-69 cm 

Długość części na plecach :13 cm
Długość części  mostkowej: 25,5 cm
Szerokość paska na mostku: 6 cm 
 
Już nic nie wiem... wysiadam.
Link to comment
Share on other sites

Ja się chyba mimo wszystko po wakacjach (jak odetchnę z kasą po zawodach) skuszę na Mki pomarańczowe .

Zawsze jest możliwość odesłania i zwrotu pieniędzy więc można zaryzykować , jeśli Mki będą kiepsko leżeć spróbuje je wymienić na model z hurtty .

Link to comment
Share on other sites

Ja się chyba mimo wszystko po wakacjach (jak odetchnę z kasą po zawodach) skuszę na Mki pomarańczowe .

Zawsze jest możliwość odesłania i zwrotu pieniędzy więc można zaryzykować , jeśli Mki będą kiepsko leżeć spróbuje je wymienić na model z hurtty .

Ja już nie wiem, ale chyba też zamówię. Najwyżej zwrócę, chociaż nie znoszę takiego odsyłania. 

Najgorsza ta długość paska mostkowego i szerokość - oba wymiary o 1-2cm za duże. Gdyby nie to, to bym nie miała wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

a na nim leża idealnie, bo ten pasek przedni jest idealnie 'złożony' na pół, tylko na klacie wyregulowałam.
Zamówiłam czerwone z napisem FBI dla Froda, chociaż zobaczę jak przyjdą w którym kolorze któremu będzie bardziej do pyska ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko, czy w Furkidzu materiał jest lepszej jakości niż był ? jakoś bardzo kuszą kolorami ale z jakością u nich to chyba różnie bywa....

 

a tym czasem, Kejtusia w słonikach Dambo od DogStyle :3

 

10478434_1006003296091344_37692224417964

 

11249321_1005986976092976_33592309718265

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko, czy w Furkidzu materiał jest lepszej jakości niż był ? jakoś bardzo kuszą kolorami ale z jakością u nich to chyba różnie bywa....

[...]

Xena co prawda nie chodzi w furkidz cały czas, ale u nas materiał pomimo wielu prań jest wciąż ten sam, nic się nie przeciera, wszystkko jest okej, jedynie przy d-ringu się troszkę zabrudził, ale to chyba norma, bo w innych obrózkach też tak mamy.

My furkidz polecamy, materiał jest super.

Obróżkę kupowałam w zeszły kwiecień :)

Link to comment
Share on other sites

 Jakość materiałów Furkidz'a zależy od konkretnego wzoru- jedne są słabsze, inne bardziej trwałe. Ja miałam obrożę ponad rok (niedostępne już potworki) i nie było z nią problemów.

Dużo zależy też od intensywności użytkowania- mój pies praktycznie nie niszczy obróż; wprawdzie po krzakach często biega, ale np.nie tarza się praktycznie wcale.

Należy pamiętać, że naszycie jest bawełniane, więc na super trwałość bym nie liczyła. Furkidz ma też linię produktów WorkOut- zamiast bawełny jest tkanina poliestrowa, co znacznie zwiększa ich żywotność.

Link to comment
Share on other sites

doszła do mnie obroża i komplet od CRAZYDOG, wszystko jest super, już planuje następne zamówienie :P niestety przez moje gapiostwo zamówiłam trochę przyduże obroże i zapinam na pierwszą/drugą dziurkę więc musiałam coś wykombinować żeby ta końcówka nie odstawała.

 

5_zpsre9km5eo.jpg

 

15_zpsej9hkinb.jpg

 

14_zpsxephzjiz.jpg

 

PS te taśmy w smyczach moro (pierwsze zdjęcie) są mega fajne, rurowe, ale nie takie śliskie jak te jednolite, dla mnie jest bardzo wygodna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...