Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Uroczo! My tą samą tasiemkę zamówimy chyba na czarnej taśmie bazowej i żółtej siateczce.  :) Tylko mam pewne 'obawy', bo Kudłaty zacisk łańcuszkowy robi dopiero od 2.5cm szerokości, nasza z podszyciem będzie mieć pewnie nieco mniej... Z kolei 2.5cm to może być za dużo na szyję Młodego.

 

 

Nie powinno być za dużo, MELISSA nosi 2,5 centymetrówki i wygląda bardzo OK a ma nieco mniej masywną szyję od niego. Teraz jestem na etapie wyszukiwania jakiegoś nowego wzorku, ale wszędzie albo oklepane wzory albo niekoniecznie do niej pasujące :(. Chyba wymyślę własny nadruk i zlecę gażeciakom :D.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie o taką :D


Co prawda robi z lonży, ale z tego co widzę na zdjęciach jest to ten twardszy typ taśm.... :/

Co do rogzów miękkie i lekkie - w prawdzie są przyjemne dotyku, ale dość cienkie. Szukam czegoś z grubszej taśmy.. Ale muszę zastanowić się jeszcze nad tym alpinist, bo z tego co widzę to jest z podwójnej taśmy (?) :D Jest miekka tak jak rogz m&l?
Ewentualnie wie ktoś gdzie można kupić taśmy właśnie takie jak do lonży?


Ja mam linke 4m z takiej lonzy DS i jak dla mnie jest całkiem miekka, a malo jej uzywam, jakby sie wyrobila pewnie bylaby jeszcze miekksza


Vailet na fera.pl jest takie coś: http://fera.pl/trixie-smycz-premium-regulowana-x-s-podwojna-2-cm-10-mm-niebieska.html
Może po prostu zdjęcie nie pasuje do opisu, bo jest też taka podpisana jako jasnoniebieska z tym samym zdjęciem http://fera.pl/trixie-smycz-premium-adjustable-lead-double-xs-2-m-10-mm-jasnoniebieski.html

Linki niestety nie działają. Tak wiem ze podpisuja inne kolory niz były na zdjeciach, patrzylam na opisy ;) ale jak mowilam niestety przegladanie tej strony nie bylo zbyt komfortowe wiec moglam cos przeoczyc
Link to comment
Share on other sites

Hill, taśmy które mam na myśli są grube, bawełniane i bardzo mięciutkie :D http://d262tw5qdxp86a.cloudfront.net/22538/photos/big/40750980.jpg

Chyba pokuszę się o kopienie lonży i przeróbkę ją sobie na smycz :P

Dobrze o nich wiedzieć, może kiedyś się przyda :) Chociaż taka taśma pewnie jest mniej trwała niż ta, którą ma DS.

To chyba najlepsze wyjście. Co tam do przerabiania? Karabińczyk? 

Swoją drogą, cudne te kolory

http://equiroza.pl/api-lonza-nieparzaca-granatowoniebieska-p-4194.html

http://equiroza.pl/api-lonza-nieparzaca-granatowolimonkowa-p-4285.html

Tylko nigdzie nie ma informacji o długości i szerokości. Taka lonża to pewnie więcej niż 10m nie ma?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze o nich wiedzieć, może kiedyś się przyda :) Chociaż taka taśma pewnie jest mniej trwała niż ta, którą ma DS.

To chyba najlepsze wyjście. Co tam do przerabiania? Karabińczyk? 

 

Takie taśmy są genialne. U nas w stajni mają już wiele lat i po praniu wyglądają jak nowe. A koń to jednak trochę większe zwierzę od psa i lonżujemy na tym nie tylko grzeczne, ułożone koniki, ale też młode dzikusy. Ja uwielbiam te lonże bo nie tną rąk, są miękkie i lekkie. Jedyny minus co do zastosowania u psa to mają pewien stopień elastyczności. Chociaż nie wiem czy to minus :D Dodatkowy minus to nadają się raczej dla średnich i większych psów bo są tylko jednej szerokości

Link to comment
Share on other sites

Takie taśmy są genialne. U nas w stajni mają już wiele lat i po praniu wyglądają jak nowe. A koń to jednak trochę większe zwierzę od psa i lonżujemy na tym nie tylko grzeczne, ułożone koniki, ale też młode dzikusy.

Tylko mi nie chodzi o wytrzymałość na szarpnięcia, tylko to, jak materiał będzie wyglądał po ciąganiu po ziemi. Tutaj też jest tak dobrze? 

 

Dodatkowy minus to nadają się raczej dla średnich i większych psów bo są tylko jednej szerokości

Czyli jakiej? ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko mi nie chodzi o wytrzymałość na szarpnięcia, tylko to, jak materiał będzie wyglądał po ciąganiu po ziemi. Tutaj też jest tak dobrze? 

 

Czyli jakiej? ;)

 

U mnie te lonże też żyją x lat ale nie zgodzę się, że nie palą w ręce - tzn. nie palą w stosunku do normalnej taśmy ale jak koń naprawdę chamsko szarpnie i będzie się chciał wyrwać to już przez taką lonżę zostałam uszkodzona :P (i nauczyłam się zakładać rękawiczki do lonżowania. Zawsze.) sądzę jednak, że pies z taką siłą nie działa :)

 

po ciąganiu po ziemi też będzie taka lonża dobrze wyglądać :) ale jak jest mokro to zrobi się obrzydliwa dość :P

Link to comment
Share on other sites

Ja czekam na dwie obroze i smycz od CRAZYDOG, swoją drogą bardzo mily kontakt przez fb i expresowa odpowiedź nawet do późnych godzin, jestem bardzo pozytywnie nastawiona, mam nadzieje ze obrozki będą równie fajne :)

Link to comment
Share on other sites

Doszła nasza smycz od pako-dog :D na początku przeraziłam się lekko grubością linki :P ale po pierwszym spacerze jest oki - bardzo wygodna. A ten kolor - no po prostu bomba! idealnie pasuje do szelek hurtty :D

W weekend postaram się strzelić jakieś fotki to wstawię ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze o nich wiedzieć, może kiedyś się przyda :) Chociaż taka taśma pewnie jest mniej trwała niż ta, którą ma DS.

To chyba najlepsze wyjście. Co tam do przerabiania? Karabińczyk? 

Swoją drogą, cudne te kolory

http://equiroza.pl/api-lonza-nieparzaca-granatowoniebieska-p-4194.html

http://equiroza.pl/api-lonza-nieparzaca-granatowolimonkowa-p-4285.html

Tylko nigdzie nie ma informacji o długości i szerokości. Taka lonża to pewnie więcej niż 10m nie ma?

No na karabińczyk mniejszy to na pewno. Szerokość ok 2,5cm, długość 7-9m. Więc tak jak ktoś już tu pisał - raczej dla większych psów..

Link to comment
Share on other sites

Mogę prosić ładnie kogoś o zmierzenie długości przedniego paska i maksymalnego obwodu w norwegach Trixie Fusion S-M? :) I ew. interesuje mnie też długość przedniego paska w rozmiarze M-L.

Moje norwegi S-M po skróceniu mają 35 cm, a przed miały jakieś 40 cm.

 

A właśnie, skróciłam Xenie szelki, lepiej?

159bf6c97b5780a2gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

lucky23 Dzięki :) Lepiej teraz!
Ja za to zamiast na fusion zdecydowałam się trochę przerobić Hurtty 70 (skrócić przód), bo Ghan niestety jest pomiędzy rozmiarami. Zdjęcia oczywiście z kalkulatora, jak ogolę psa to zrobię lepsze :P

11241208_845371672178033_1059990716_o.jp

 

11210375_845371652178035_1747479590_n.jp

 

11215368_845371435511390_1142216103_o.jp
 

Link to comment
Share on other sites

lucky23 Dzięki :) Lepiej teraz!
Ja za to zamiast na fusion zdecydowałam się trochę przerobić Hurtty 70 (skrócić przód), bo Ghan niestety jest pomiędzy rozmiarami. Zdjęcia oczywiście z kalkulatora, jak ogolę psa to zrobię lepsze :P

11241208_845371672178033_1059990716_o.jp

 

11210375_845371652178035_1747479590_n.jp

 

11215368_845371435511390_1142216103_o.jp
 

 

WOW zacnie ! :)

 

A ja czekam i czekam na przesyłkę od KARUSEK - kurde w środę zamówiłam, przelałam pieniądze natychmiast do tej pory cisza o wysłaniu zamówienia. Jestem bardzo niezadowolona i raczej tam nie wrócę :/

Link to comment
Share on other sites

Rozprułam, odcięłam i wszystko wróciło na swoje miejsce ;) Szwy tak samo jak były oryginalnie, w tych samych miejscach i nitki pod kolor. Od wewnątrz widać, że przerabiane ;)

Aaa, ja rozcięłam z boku, i zszyłam szwem zakładkowym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...