Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Haha mnie też, bo nie musiałam z niczego rezygnować :P

Aaa nie, akurat idziemy pod prąd bo wybrałam pomarańczowy ;)

 

Też bym brała pomarańczowe :D

 

Czekam na zdjęcia ZeroDC, bo jestem ogromnie ciekawa czy udało Ci się je dopasować, ja mam już chyba rozmiar dobrany, ale z zamówieniem czekam na przypływ niepotrzebnej gotówki... :P

Link to comment
Share on other sites

ZeroDC dopiero będą przechodzić testy. ;) Muszę je jeszcze raz dobrze założyć i obczaić czy aby na pewno dobrze lezą, bo już jak wyciągnęłam wydawały mi się mega wielkie, a na psie muszę przyznać, że też zdecydowanie inaczej niż nasze manmaty, na plus na pewno materiał, bardzo lekkie nie spodziewałam się :)

Oj, MM a one to całkiem inna sprawa. U mnie takie porównanie wypada na korzyść ZeroDC, sam pies je chętniej ubiera.

To też czekam na zdjęcia :)

Link to comment
Share on other sites

Przyszła obroża rogz comic i bardzo nam się podoba, śliczny turkusik :). Podpowiedzcie czy smycz brać M czy L dla psa 8,5kg . Mamy M-ki z innych wzorów rogza i dla mnie są jednak trochę niewygodne bo za wąskie. Problem jest taki że L -ki z tego co widzę mają spore karabińczyki, chyba większe nawet od hurttowych. I nie mam pojęcia czy ryzykować. Najbardziej lubię smycze o szerokości 2cm, lupine 1,8 też może być.

Link to comment
Share on other sites

Przyszła obroża rogz comic i bardzo nam się podoba, śliczny turkusik :). Podpowiedzcie czy smycz brać M czy L dla psa 8,5kg . Mamy M-ki z innych wzorów rogza i dla mnie są jednak trochę niewygodne bo za wąskie. Problem jest taki że L -ki z tego co widzę mają spore karabińczyki, chyba większe nawet od hurttowych. I nie mam pojęcia czy ryzykować. Najbardziej lubię smycze o szerokości 2cm, lupine 1,8 też może być.


Mam smycz Rogza L przepinaną z serii z nitką odblaskową i jest ona dosyć ciężka, moim zdaniem moze byc za masywna dla takiego psa. Dla mojego goldena jest idealna, a widziałam, że i silniejsze psy ludzie prowadzają na tych L-kach. Chyba, że wersja nieprzepinana, na pewno bedzie lżejsza, ale karabinczyk tez dosc spory ma.
Link to comment
Share on other sites

Na rogzie L nie przepinanym śmigał mój 5-6 kg pudelek , fakt karabińczyk dość spory ale według mnie smycz nie jest ciężka .

Kwestia tego karabińczyka czy ktoś potrafi się przyzywaczić .

Za to regulowana była już bardzo gruba(była podwójna), cieżka i na niej chodziła moja 17 kg suka .

Link to comment
Share on other sites

Użytkownicy Super Dogów, powiedzcie mi czy te obroże serio są takie niezniszczalne? Mam slicznego superdoga dla suki i nie wiem czy mogę go przeznaczyć jako obrożę do noszenia 24/7 dla szczeniaka i mieć pewność, że nic jej się nie stanie przez kilka/kilkanaście tygodni takiego użytkowania, czy lepiej zainwestować w jakąś taniość z zoologa? Nie ukrywam, że jest bardzo wygodny i lubie go na szczeniaku, ale jednak jest jest to Nany obroża powiedziałabym, że nawet odświętna, więc dobrze by było nie narażać jej niepotrzebnie na zniszczenie :P

Link to comment
Share on other sites

Też bym brała pomarańczowe :D

 

Czekam na zdjęcia ZeroDC, bo jestem ogromnie ciekawa czy udało Ci się je dopasować, ja mam już chyba rozmiar dobrany, ale z zamówieniem czekam na przypływ niepotrzebnej gotówki... :P

 

Wzięłam rozmiar wg tabeli, chociaż czytałam, że lepiej brać mniejszy.. Z początku był szok, ale dopasowałam, przespałam się z tym :P i teraz widzę, że wszystko leży idealnie. Da się sporo wyregulować, także nie jest źle.

 

Oj, MM a one to całkiem inna sprawa. U mnie takie porównanie wypada na korzyść ZeroDC, sam pies je chętniej ubiera.

To też czekam na zdjęcia :)

 

Teraz to widzę, bardziej mi już nasze MM przypominają ruffweary, podobnie opinają psa. 

A zdjęć ZeroDC na razie nie zobaczycie.. pozorant się dzisiaj na nas wypiął..także nie brałam.

Przyszły za to ruffweary zatem podrzucam zdj z kalkulatora.

 

24330843292027898317.jpg

 

Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu.. ojojoj to chyba XXS :P

Faktycznie nie zabudowują psa, są lekkie, nadają się na lato :)

 

Pierwszy spacer za nami. Nie wiem czemu pies mi postanowił na nich ciągnąć. Faktycznie opina go tak jak nasze manmaty do dogtrekkingu, więc może to dlatego, ale przynajmniej sprawdziłam czy te okucia w ogóle dają radę. Ktoś pytał też, czy ten "cycek" z przodu będzie działał tak jak easywalki - postanowiłam przypiąć i sprawdzić - i szczerze nie widzę tego w ogóle.. jakoś nie stopuje to w żaden sposób psa, szelki na plecach zjeżdżają wtedy na bok, a przód też nie jest na swoim miejscu. Takie było przeznaczenie tego zaczepu?

Link to comment
Share on other sites

Wzięłam rozmiar wg tabeli, chociaż czytałam, że lepiej brać mniejszy.. Z początku był szok, ale dopasowałam, przespałam się z tym :P i teraz widzę, że wszystko leży idealnie. Da się sporo wyregulować, także nie jest źle.

 

 

Teraz to widzę, bardziej mi już nasze MM przypominają ruffweary, podobnie opinają psa. 

A zdjęć ZeroDC na razie nie zobaczycie.. pozorant się dzisiaj na nas wypiął..także nie brałam.

Przyszły za to ruffweary zatem podrzucam zdj z kalkulatora.

 

 

 

Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu.. ojojoj to chyba XXS :P

Faktycznie nie zabudowują psa, są lekkie, nadają się na lato :)

 

Pierwszy spacer za nami. Nie wiem czemu pies mi postanowił na nich ciągnąć. Faktycznie opina go tak jak nasze manmaty do dogtrekkingu, więc może to dlatego, ale przynajmniej sprawdziłam czy te okucia w ogóle dają radę. Ktoś pytał też, czy ten "cycek" z przodu będzie działał tak jak easywalki - postanowiłam przypiąć i sprawdzić - i szczerze nie widzę tego w ogóle.. jakoś nie stopuje to w żaden sposób psa, szelki na plecach zjeżdżają wtedy na bok, a przód też nie jest na swoim miejscu. Takie było przeznaczenie tego zaczepu?

Super jest ten pomarańczowy kolor, świetnie pasuje do psa :) 

Link to comment
Share on other sites

Na rogzie L nie przepinanym śmigał mój 5-6 kg pudelek , fakt karabińczyk dość spory ale według mnie smycz nie jest ciężka .

Kwestia tego karabińczyka czy ktoś potrafi się przyzywaczić .

Za to regulowana była już bardzo gruba(była podwójna), cieżka i na niej chodziła moja 17 kg suka .

Dzięki. Podkradłam mamie L-kę rogza i przetestowałam na Pepperze. Komfort używania dla mnie nieporównywalny z wąską M-ką, a karabińczyk duży ale do przeżycia. Chyba się skuszę na tą L-kę turkusową. W sumie nasza ukochana hurttowa przepinana 2,5m smyczka ma podobny karabińczyk. Tyle że czarny i wygląda na mniejszy.

Dogha ty kiedyś pisałaś że te sznurowe 8mm hurtty nawet na twoje maluchy były by ok. Wstawiła byś mi zdjęcie z przypiętą tą smyczą do szelek lub obroży na shetlandzie?

Link to comment
Share on other sites

Kurcze to ja Mki używam przy 19kg ciągnika i jak dla mnie jest idealna, bo mieści mi się do kieszeni :P

 

Nie wiem czy dobrze robię - http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Superhero dla Muffina i http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Love-Raccoons dla Figi.  Czy coś innego dla czarno-podpalanej suki? Musi pasować do pomarańczowej smyczki, chciałam różową ale nic mi się nie podoba :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kurcze to ja Mki używam przy 19kg ciągnika i jak dla mnie jest idealna, bo mieści mi się do kieszeni :P

Nie wiem czy dobrze robię - http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Superhero dla Muffina i http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Love-Raccoons dla Figi. Czy coś innego dla czarno-podpalanej suki? Musi pasować do pomarańczowej smyczki, chciałam różową ale nic mi się nie podoba :(

bardzo dobrze ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Nie wiem czy dobrze robię - http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Superhero dla Muffina i http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Love-Raccoons dla Figi.  Czy coś innego dla czarno-podpalanej suki? Musi pasować do pomarańczowej smyczki, chciałam różową ale nic mi się nie podoba :(

Pomarańczowa smycz będzie też pasowała do  http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-Man-in-Firealbo http://furkidz.eu/Obroza-dla-psa-KaBOOOM

Link to comment
Share on other sites

Kurcze to ja Mki używam przy 19kg ciągnika i jak dla mnie jest idealna, bo mieści mi się do kieszeni :P

 

Nieźle :). Dla Peppera rozmiarowo to M na pewno najlepsza. Mi tylko niewygodnie z taką smyczą co jej nie czuję w dłoni.

 

Dogha dziękuje i czekam na zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...