Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

marta1624: Czy w cavo jest różnica, w którą stronę założysz? Chodzi, czy zacisk lepiej ,,działa" przy luźnej obroży, czy nie ma to znaczenia. :P

Hmm ja ogólnie nie lubię zacisków, bo zazwyczaj mi się blokują jak zluźniam smycz, przez to ciągle są zaciśnięte. W cavo mi pasują bardzo, bo ma okrągły splot i wszystko fajnie się luzuje. A czy strona? W sumie nie zauważyłam różnicy ;)

Trabeska dziękuję :)
Link to comment
Share on other sites

marta1624: Czy w cavo jest różnica, w którą stronę założysz? Chodzi, czy zacisk lepiej ,,działa" przy luźnej obroży, czy nie ma to znaczenia. :P

 

Jeśli dobrze rozumiem, każdy tego typu zacisk zakłada się tylko w JEDNĄ stronę, innej możliwości nie ma. Nie będzie się luzować, a nie o to w zacisku chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze rozumiem, każdy tego typu zacisk zakłada się tylko w JEDNĄ stronę, innej możliwości nie ma. Nie będzie się luzować, a nie o to w zacisku chodzi ;)

Haha xD No, niezupełnie. Zastanawiałam się, czy jest różnica, bo np. przy ringówce niby jest, w którą stronę się założy (choć specem nie jestem, gdzieś tak wyczytałam i włączyła się rozkmina :P ) a jest ona swego rodzaju zaciskiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam szmycze dingo pleciona lub tasme z podgumowaniem, wytrzymale i solidne

A po praniu ta z podgumowaniem nie robi się nieprzyjemna w dotyku? Miałam parciane smycze z dingo i po praniu robiły się sztywne i "chropowate", bardzo nieprzyjemne... :(

Link to comment
Share on other sites

Gato, czy możesz mi w takim razie pomóc w wyborze, bo w sumie to nadal nie wiem która lepiej się sprawdzi:

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-linka-Ski-FIN-na-dwa-psy-czerwona/2435

 

czy:

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-linka-SKI-na-dwa-psy-czerwona/1960

 

Psy są podobnej wielkości, ale w sumie to nie wiem, czy równo będą ciągnęły. Do dogtrekkingu. 

Link to comment
Share on other sites

Haha xD No, niezupełnie. Zastanawiałam się, czy jest różnica, bo np. przy ringówce niby jest, w którą stronę się założy (choć specem nie jestem, gdzieś tak wyczytałam i włączyła się rozkmina :P ) a jest ona swego rodzaju zaciskiem.

 

ale ringówka jest zupełnie czymś innym. Ona działa jak zacisk typu martingale

 

martingale.jpg

 

I wtedy faktycznie nie ma znacznia. Ale ta o która pytałaś, klasyczny zacisk ma znaczenie - można tylko w jedną stronę, pies powinien iść po jednej stronie bo inaczej traci sens zacisku. Nie poluzuje się.

Link to comment
Share on other sites

Mówię o przepinanych z taśmy rurowej (warkocza też mamy ale tego bardzo sobie chwalimy) - są strasznie niestarannie zszyte przy wszystkich okuciach, "byle jak", co mnie osobiście strasznie drażni.
Wrzucałam nawet tutaj kiedyś zdjęcie.
Z wszystkimi innymi akcesoriami od nich jest ok, ale przepinanej smyczy już u nich nie zamówię.

Edit: Widzę, że tylko mi trafiła się felerna sztuka?
Szkoda.

 

Nie tylko Tobie, nam też ;) Zwykły składak z taśmy rurowej, wykonanie... takie sobie.

Link to comment
Share on other sites

ale ringówka jest zupełnie czymś innym. Ona działa jak zacisk typu martingale

 

martingale.jpg

 

I wtedy faktycznie nie ma znacznia. Ale ta o która pytałaś, klasyczny zacisk ma znaczenie - można tylko w jedną stronę, pies powinien iść po jednej stronie bo inaczej traci sens zacisku. Nie poluzuje się.

No, rzeczywiście, może nie wzięłam tego pod uwagę, jaka jest między nimi różnica.

Dzięki. :)

Link to comment
Share on other sites

Zamawiam pasowe szelki Juliusa :D i w związku z tym potrzebuję porady. Mamy już Juliusy, ale siodełkowe - dla Sajana rozmiar 1, a dla Zarki 0.
Czy w przypadku pasowych też powinnam wziąć te same rozmiary?
Przypomnijcie mi, który rozmiar pasowych zrobiony był z tej gorszej taśmy - mini czy 0?

Link to comment
Share on other sites

Zamawiam pasowe szelki Juliusa :D i w związku z tym potrzebuję porady. Mamy już Juliusy, ale siodełkowe - dla Sajana rozmiar 1, a dla Zarki 0.
Czy w przypadku pasowych też powinnam wziąć te same rozmiary?
Przypomnijcie mi, który rozmiar pasowych zrobiony był z tej gorszej taśmy - mini czy 0?

Gorszy jest 0, lepszy jest 1 więc dla Zary też weź 1 dynki .

Ostatnio Agnes wstawiała Fante w 1 dynkach a Fanta ma 22 kg i jakieś 56cm w kłębie :) 

Ja je kupiłam dla Claya ale były za długie (mam za krótkiego psa ) a na Fancie leżą idealnie .

Link to comment
Share on other sites

0 byl z takich ala pasow samochodowych, nie wiem jak z tymi mniejszymi. A jakie maja obwody? Ile ważą? Jesli chcesz ta amiplayowa rasme, to przymiarz te jedynki na Zarke i zobacz czy pasuja, pasowe nie roznia sie budowa od siodelkowych, wiec wymiary sa pewnie te same :)

Link to comment
Share on other sites

Gorszy jest 0, lepszy jest 1 więc dla Zary też weź 1 dynki .
Ostatnio Agnes wstawiała Fante w 1 dynkach a Fanta ma 22 kg i jakieś 56cm w kłębie :) 
Ja je kupiłam dla Claya ale były za długie (mam za krótkiego psa ) a na Fancie leżą idealnie .


Kurcze... Tylko Zara jest drobna... Nie będą na nią "za tęgie"?
Link to comment
Share on other sites

0 byl z takich ala pasow samochodowych, nie wiem jak z tymi mniejszymi. A jakie maja obwody? Ile ważą? Jesli chcesz ta amiplayowa rasme, to przymiarz te jedynki na Zarke i zobacz czy pasuja, pasowe nie roznia sie budowa od siodelkowych, wiec wymiary sa pewnie te same :)


Zara waży 23-24kg, Sajan 26-27.
Masz rację :) przymierzę te siodełkowe i zobaczę jak leżą. Tej kiepskiej taśmy nie chcę...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...