Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Chcę jakąś smycz 2.5-3m, najlepiej przepinaną. Czarna albo granatowa, czy ktoś coś poleca?


W kwestii zwykłych przepinanych smyczy polecam te od Taks.
Ładnie zszyte, małe karabińczyki, ja byłam bardzo zadowolona (teraz poszła służyć innym psiakom).

Za to zdecydowanie nie polecam przepinanych smyczy od DS, jeśli ktoś zwraca uwagę na wykonanie.
Link to comment
Share on other sites

Co do smyczek to też właśnie szukam jakiejś, która będzie ładnie wykonana i miękka - nawet po praniu, i nie będzie się szybko mechaciła. Ktoś coś poleca? :P Jedyną smycz jaką naprawdę uwielbiam jest taka, którą zrobiłam z przypadkowo kupionej w pasmanterii taśmy, niestety nigdzie nie mogę już jej dostać :(

gryf80 - DS=DogStyle

Link to comment
Share on other sites

W kwestii zwykłych przepinanych smyczy polecam te od Taks.
Ładnie zszyte, małe karabińczyki, ja byłam bardzo zadowolona (teraz poszła służyć innym psiakom).

Za to zdecydowanie nie polecam przepinanych smyczy od DS, jeśli ktoś zwraca uwagę na wykonanie.

 

Co z nimi?

My mamy od nich linkę i karabińczyk się odpina (już o tym była mowa, kilku innym użytkownikom też się to zdarza). :P

Link to comment
Share on other sites

Za to zdecydowanie nie polecam przepinanych smyczy od DS, jeśli ktoś zwraca uwagę na wykonanie.

Czemu? My przepinaną smycz od DS ('warkocz') mamy już ponad rok i owszem, trochę się zmechaciła, wydaje mi się też, że kolory jakby mniej żywe... Ale używamy ją bardzo intensywnie, biorąc to pod uwagę to jej stan oceniam na dobry. I chyba niedługo ponownie skuszę się na takiego 'warkocza'.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do smyczek to też właśnie szukam jakiejś, która będzie ładnie wykonana i miękka - nawet po praniu, i nie będzie się szybko mechaciła. Ktoś coś poleca? :P Jedyną smycz jaką naprawdę uwielbiam jest taka, którą zrobiłam z przypadkowo kupionej w pasmanterii taśmy, niestety nigdzie nie mogę już jej dostać :(
 

 

Ja polecam szmycze dingo pleciona lub tasme z podgumowaniem, wytrzymale i solidne

Link to comment
Share on other sites

My używaliśmy smyczy plecionej z DS do roweru , bardzo wygodna , ładna , dla mnie nie ma minusów :) 

Niestety pies ją przegryzł :p i rzadko jej używam z racji że "działa" tylko jedna strona smyczy .

 

Jednak i tak smyczą najwygodniejszą dla psów większych powyżej 15-20 kg to smycz linowa el perro 12stka .

Te smycze są prze wygodne .

Link to comment
Share on other sites

Ja we wtorek zapłaciłam, a dopiero dzisiaj napisali, że mogą zaoferować inny kolor, którym nie jestem zainteresowana <_<

 

Która firma oprócz DS uszyłaby mi smycz z amortyzatorem w jakimś ślicznym kolorze z rączką podszytą polarem?

I pytanie do posiadaczy dwóch psów - czy z dwójką wygodniej biega się jeśli każdy ma osobny amortyzator czy wystarczy jeden przy smyczy + dwójnik? Dodam, że psy różnych gabarytów i nie chodzi mi o normalne spacery, a o bieganie i dogtrekking.

Link to comment
Share on other sites

Agata zalezy jak psy biegaja. Jesli ciagna oba i potrafia utrzymac podobne tempo to w zasadzie jest bez roznicy ktora opcje wybierzesz. Jesli jeden z psow jest mniejszy i nie bedzie w stanie biec obok drugiego, ale bedzie sie trzymal z przodu to radzilabym jeden amortyzator na dwa psy (wtedy linka od tego 'wolniejszego' psa nie bedzie Ci sie platala pod nogami). Jesli z kolei bedzie biegl obok to oddzielna smycz a amortyzator niepotrzebny ;) . Ja jak biegam z trzema to najszybszemu daje najdluzsza linke, a dwa pozostale spinam na jednym amortyzatorze - jednego duzego i Pikusia. Jak biegne z dwoma w kombinacji duzy-maly to uzywam jednego amortyzatora, a jak dwa duze to raczej dwie linki (ale bardziej dlatego ze troche boje sie ze amortyzator nie wytrzyma ;) ). Na rowerze zawsze mam dwie linki i psy spiete obrozami.

Edit: teraz pomyslalam ze jak raczka podszyta polarem to pewnie chcesz linke trzymac w reku... Wtedy to chyba obojetnie jaka opcje wybierzesz. Wczesniej zalozylam ze chodzi o stale ciagniecie i linke zaczepiona do pasa np.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Napisałam do super-zoo (kilka osób stąd od nich zamawiało, mają te pomarańczowo-zielone i różowo-niebieskie trixie cavo na allegro) czy są u nich dostępne te obroże, to odpisali mi: ,,Niestety te kolory zostały wycofane przez dystrybutora."

 

Ja zamawiałam w "hiper zoo" na allegro własnie, widzę, że teraz ich już nie ma :/ Żadnej informacji jeszcze nie dostałam. Nienawidzę tego - po cóż udostępniać, że coś jest, skoro fizycznie tego NIE MA?

 

Ja we wtorek zapłaciłam, a dopiero dzisiaj napisali, że mogą zaoferować inny kolor, którym nie jestem zainteresowana <_<

 

 

 

Ja zapłaciłam w środę - na razie brak informacji, podejrzewam, że będzie ten sam numer :// Ale jestem zła, to niepoważne jest przecież! :/

Link to comment
Share on other sites

O gato dzięki :D Nie pomyślałam o tym, że linka może się plątać przed nogami jeśli małe będzie spowalniać lub biec na równo ze mną więc faktycznie zdecyduję się na jedną smycz plus dwójnik. Osobny amortyzator do smyczy u nas się nie spisuje, bo całość jest ciężka i niewygodnie mi się tym manewruje jakoś. Teraz pytanie gdzie zamówić coś w ładniejszych kolorach niż to co jest na allegro i żeby do majowego dogtrekkingu się wyrobić (dlatego nie biorę pod uwagę DS) :P

 

A pieniążki za cavo niestety nam zwrócili, myślę nenya, że u Was będzie podobnie :(

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do super-zoo (kilka osób stąd od nich zamawiało, mają te pomarańczowo-zielone i różowo-niebieskie trixie cavo na allegro) czy są u nich dostępne te obroże, to odpisali mi: ,,Niestety te kolory zostały wycofane przez dystrybutora."

  

Ja we wtorek zapłaciłam, a dopiero dzisiaj napisali, że mogą zaoferować inny kolor, którym nie jestem zainteresowana <_<
 
Która firma oprócz DS uszyłaby mi smycz z amortyzatorem w jakimś ślicznym kolorze z rączką podszytą polarem?
I pytanie do posiadaczy dwóch psów - czy z dwójką wygodniej biega się jeśli każdy ma osobny amortyzator czy wystarczy jeden przy smyczy + dwójnik? Dodam, że psy różnych gabarytów i nie chodzi mi o normalne spacery, a o bieganie i dogtrekking.

  

Ja zamawiałam w "hiper zoo" na allegro własnie, widzę, że teraz ich już nie ma :/ Żadnej informacji jeszcze nie dostałam. Nienawidzę tego - po cóż udostępniać, że coś jest, skoro fizycznie tego NIE MA?
 

 
Ja zapłaciłam w środę - na razie brak informacji, podejrzewam, że będzie ten sam numer :// Ale jestem zła, to niepoważne jest przecież! :/


No a ja ciągle czekam, ale podobno wysłane w środę ,(taką informacje dostałam). Zobaczymy czy dzisiaj dojdzie (póki jestem w domu, jak nie to awizo ;)).
Link to comment
Share on other sites

Mówię o przepinanych z taśmy rurowej (warkocza też mamy ale tego bardzo sobie chwalimy) - są strasznie niestarannie zszyte przy wszystkich okuciach, "byle jak", co mnie osobiście strasznie drażni.
Wrzucałam nawet tutaj kiedyś zdjęcie.
Z wszystkimi innymi akcesoriami od nich jest ok, ale przepinanej smyczy już u nich nie zamówię.

Edit: Widzę, że tylko mi trafiła się felerna sztuka?
Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Agata, tylko teraz zalezy jaka jest roznica wielkosci miedzy psami - jesli duza, a juz zwlaszcza jesli mniejszy pies biega mniej chetnie to musisz miec dwojnik na tyle dlugi, zeby tamten mogl biec swoim tempem bez szarpania wiekszego psa. Ja mam krotki amortyzator przy pasie a smycze do niego po 1,2m. Nie mam teraz foty tego jak to wyglada zeby to lepiej zobrazowac ale biega na tym Piks albo z Vega albo z bordem. Wiec zeby to dzialalo to lepsza krotsza smycz a dluzszy dwojnik.
A gdzie kupic to nie wiem, ja mam zwykle czarne bez zadnych podszyc. Smycze do krotkiego amortyzatora mam z Kudlatego - zamiennie mam do nich raczke :) .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...