Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

oo a którą masz? 2.5 czy 3? piątek troche późno, także zadowole sie opisem :P jaki ten zatrzask jest?

Ja mam dwie 3cm, oba zatrzaski takie same, raczej zgrabne i nieduże, krótkie a przy tym mocne. Fotkę mogę jutro dodać :)

 

coal&milk, taką samą niedawno kupiłam, do czarnego futerka świetnie wygląda :) jednak moja leży nieodpakowana- nie jestem przekonana do tego obszycia, wydaje mi się takie na 5 minut :/  chyba skończy jako prezencik

Link to comment
Share on other sites

oo a którą masz? 2.5 czy 3? piątek troche późno, także zadowole sie opisem :P jaki ten zatrzask jest?

My Mamy 2,5cm. Wygląda tak na mojej seterce: 

10314637_783672238336062_835769813101407

Ledwo widać, ale ogólnie nie uważam tego zatrzasku za masywny, w porównaniu do RD jest raczej delikatny. 

Link to comment
Share on other sites

dziena :D

Kurcze serio ładniutki ten zatrzask jest. Tylko to 3 cm mnie ciekawi, bo się zastanawiam nad dwiema obrożami i właśnie nie wiem czy brać 2.5 czy 3.. może wezme jedną taką drugą taką, tylko 2.5 pewnie zginie w futrze.. ;c

 

Chce wziąc roll on i born in the USA tak nawiasem mówiąc :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi kiedyś Superdog pisał, to w 2,5cm jest ładny, lekko profilowany zatrzask, a w 3cm prosty, więc co kto lubi :D
Ja na przykład nie lubię prostych zatrzasków na psie, muszą być profilowane :D

Ale chyba żadna firma HM nie ma profilowanego zatrzasku 3cm, nad czym ubolewam.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy zatrzask będzie dobrym rozwiązaniem, ale za to wzorek Roll on jest super :)

Mój pies też dość ofutrzony jest, ale najczęściej kupuję zatrzaski. Z tym, że zawsze wkładam mu przez głowę zapiętą obrożę, dopiero zdejmując używam zatrzasku.

Fotki zatrzasków 3cm w porównaniu do tej samej szerokości DS ( niby wymiar taki sam, ale Superdog jednak zgrabniejsze):

 

Link to comment
Share on other sites

witam,

poszukuję długiej linki ok. 7-8m dla psa ok. 40kg, możecie coś polecić? Szukam szukam i nie mogę się zdecydować. Po zdjęciach ciężko stwierdzić, która jest solidna.

 

z góry dzięki za odp

 

Na pewno solidne są liny typu lonża - płaskie, nie tną rąk ani nie zrobią krzywdy psu, zwykle można wybrać wielkość karabińczyka. Ja używałam lonży od DogStyle i byłam zadowolona :)

Link to comment
Share on other sites

Tylna obręcz nie leży trochę za daleko? ;)

rzeczywiście mogłaby być krótsza, ale z tego co wiem to tak szyty jest ten model...

KlaudioZak, który to jest model, ten: http://www.pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-SOFT-UNIVERSAL-Reflex/993, czy ten: http://www.pelna-miska.pl/pl/p/ManMat-szelki-LONG-DISTANCE-Reflex/4454


Przymierzam się do zakupu i nie wiem, który wziąć.

Jest to ten pierwszy model ;)
Link to comment
Share on other sites

Victoria na Twoim miejscu wzięłabym zacisk zwykły lub martingale.Moim zdaniem zatrzaskowa obroża na borderze to pomyłka :D

 

Ja mam to samo :P Odszukać zatrzask w futrze, dokopać się i specjalnie poodsłaniać, żeby włosy nie ścisnęły się w klamrze...zresztą pokrojowo jakoś bardziej mi odpowiadają półzaciski :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...