Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Nico ma w klacie z 52cm (przed chwilą mierzyłam na potrzeby Julków jeszcze), więc według rozmiarówki Hurtty powinien mieć rozmiar 60, ale nie wiem. Generalnie od teraz zaczynam modły o to czy, aby na pewno wybrałam dobry rozmiar Julków.  :D Piękne czerwone, pasowe, rozmiar Mini (51-67cm). Generalnie jak mierzyłam psa pod kątem długości paska piersiowego to wyszło mi mniej, więcej 37 centymetrów. Ale pies się wiercił, a ja też mierzyć nie bardzo umiem, więc może być nieco różnicy. Mam nadzieję, że paczucha szybko przyjdzie, jak tylko Julki będą u nas to się pochwalimy (o ile nie będą za duże, tfu tfu).  :P

Link to comment
Share on other sites

Nico ma w klacie z 52cm (przed chwilą mierzyłam na potrzeby Julków jeszcze), więc według rozmiarówki Hurtty powinien mieć rozmiar 60, ale nie wiem. Generalnie od teraz zaczynam modły o to czy, aby na pewno wybrałam dobry rozmiar Julków.  :D Piękne czerwone, pasowe, rozmiar Mini (51-67cm). Generalnie jak mierzyłam psa pod kątem długości paska piersiowego to wyszło mi mniej, więcej 37 centymetrów. Ale pies się wiercił, a ja też mierzyć nie bardzo umiem, więc może być nieco różnicy. Mam nadzieję, że paczucha szybko przyjdzie, jak tylko Julki będą u nas to się pochwalimy (o ile nie będą za duże, tfu tfu).  :P

Julki są regulowane w obu paskach, także dopasujesz ;)

To on ma tyle co CIaposław, chyba ;) bo po rozmiarze coś mi się wydaje, ze te same brałam...

Link to comment
Share on other sites

Zmieściłam jeszcze palca i wyszło mi 31cm https://lh5.googleusercontent.com/-n7n6Tdn_eec/VMlfR1QIXUI/AAAAAAAAFQo/06pB4eQO-nA/s650/DSC_1406-003.jpg możliwe to czy źle mierzę? :P przecież on jest gabarytów Buzza

Jak mierzę Młodego to też się czasami zastanawiam czy, aby na pewno dobrze to robię. Bo przecież to niemożliwe, żeby on miał te 50cm w klacie, bo już np. około 60cm mają niektóre whippety.  :D

 

kalyna dzięki za uspokojenie.  ;) Jedyne szelki jakie dla niego brałam już danej firmy to były Trixie Fusion i oczywiście nie trafiłam z rozmiarem. Szelki były długości psa. Jeśli chodzi o Julki, rozmiar mniejszy, Mini-Mini byłby za mały w klacie o 2cm, więc... Niewymiarowe psisko mi się trafiło i się teraz zamartwiać muszę, haha.  :D

Link to comment
Share on other sites

Fanta szczypior jest ;) klata też malutka chyba 65 cm, a sama ma ok 56 cm wysokości ;)

 

Pomocy! Czy podane wymiar są prawdziwe?

 

http://www.lupine.pl/pl/p/Obroza-polzaciskowa-Purple-2%2C5cm-38-55-cm/1327

 

Chciałabym zacisk 2,5, ale o ile zwykła jest od 30 no to zacisk od 38...Illusion Ty chyba masz te obroże zaciskowe nowe?

 

Jednokolorowa (pomarańczowa) - minimalny obwód po zaciśnięciu 28cm + zacisk 9cm

 

wzory (sea glass) - po zaciśnięciu 29cm + zacisk 9cm

Link to comment
Share on other sites

możesz pokazać na zdjęciu jak to wygląda?

Mam tylko takie ujęcia:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10957785_10203217827238479_1934237950_n.jpg?oh=3fd853e2172de4dcb40a8a44be8015f5&oe=54CC5782&__gda__=1422673171_ab06b3532b2822891af2ac2be31014b4

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10956049_10203217827318481_33193221_n.jpg?oh=b0dfb58464a8234c071a61868d667cf4&oe=54CC4984&__gda__=1422673236_cbe0455a8e0672a555a988d6e19543eb

A jakby te hurtty zanieść do krawcowej? Sama myślę zrobić to ze swoimi,  jakby rozpruła to w miejscu zszycia na klatce piersiowej, skróciła i zszyła z powrotem :P

 

Miałam głupi pomysł pozbyć się żółtych Y ale skoro pojawiły się plotki o zniknięciu to już wiem, żeby tego nie robić :D I zaczęłam myśleć o kamizelce chłodzącej - teraz są prawie 100zł tańsze, jak zacznie się szukać w sezonie to znowu będą po 250zł :o

 

Czyli musi być różnica między serią pro a lifeguar, bo raczej moja Ajra nie jest większa w klacie od Duffla - dla niej 90 pro są idealne, a nawet mogłyby być trochę większe...
Ewa a nie myślałaś żeby je do jakiegoś handmada wysłać do zmniejszenia, albo tak jak Agata pisała do krawcowej zaniesc?

Mówicie że promocja na prodogu do końca marca?... Hmm, może się uda uzbierać na drugie, tym razem neonkowe hurtty... :P

Z tą krawcową to sama nie wiem, jakoś wydaje mi się, że po przeróbce mimo wszystko to już nie będzie do końca to samo :P

W klacie są ok, odstają z przodu, ale w sumie sama nie wiem, patrząc po zdjęciach to u większości psów ten przód odstaje...Mieliśmy wcześniej czarne z serii pro i chociaż wydawało mi się, że są identyczne, to jednak przednia obręcz musiała być mniejsza, bo lepiej się układała. 

Link to comment
Share on other sites

Czy są tu znawcy rozmiarów hurtty? Czy ten model http://pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-szelki-Y-harness-55/6589rozmiar 55, będzie dobry na takiego kawalera? Ma 49cm za przednimi łapami, ale z szelek ma tylko norwegi szyte na miarę i boję się zamówić zły rozmiar Y. Hurtty miałam norwegi 55 i obwód był idealny, tylko przedni pasek za wysoko jakieś 2-3cm. Może ktoś ma podobnego wymiarowo psa?

[attachment=9079:IMG_1513.JPG]

Link to comment
Share on other sites

śledziczko, ja mam dla swojego, mniejszego prt 60-tki. Są ciut za duże z przodu, ale ja się bałam brać mniejsze. 60-tki norweskie były za małe z przodu (za wysoko i za krótki pasek).

Ta promocja Lupine obejmuje tylko komplety ze smyczą czy jakoś inaczej to działa i ja jestem nieogarem?
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak tutaj nie wchodzę to jestem wyleczona z hurtty, ale jak tutaj wchodzę znowu mi się ich zachciewa   :P

Mam tak samo. Już sobie odpuściłam Hurtty, a teraz tutaj weszłam coby się Julkami pochwalić (dzisiaj zostały wysłane!  :wub:) i znowu mnie na nie 'nawrócono'... Teraz tylko co nieco sobie odłożyć, mamę namówić...  :D

Link to comment
Share on other sites

Czy mogłabym prosić o zdjęcia klamry w obrożach Lupine?

Interesuje mnie przede wszystkim rozmiar 1,8 cm. ale tym szerszym też nie pogardzę ;) Nie wiem czy są profilowane, czy są duże, czy jakie... A doświadczenia z klamerkami też dużego nie mam, stąd moja prośba!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...