Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Ale tu ciiiiicho. Myślałam, że wejdę, może ktoś się nową obróżką pochwali, albo coś :P
Wiecie może, z jakiej firmy są najtańsze haltery? Dla psa 6,25 kg.

Ja mam trixie i kosztowal okolo 20zł, ale na psa 25kg

A w ogole, to halter u tak malego psa bedzie spełniał swoja role? Chodzi przeciez o to, aby pysk szedł w bok, i hamowal ciagniecie, w tym przypadku bedzie raczej szedl do góry i moze nawet zrobic krzywde

Chyba ze chcesz go uzywac jako udawanego kagańca, to spoko, ale slyszalam ze w km coraz czesciej na to nie idą i traktuja tak samo jakby pies nie mial nic. Może zrobili kanarom jakies dodatkowe szkolenia o kagancach w ostatnich czasach? :p
Link to comment
Share on other sites

Vailet, kaganiec mamy (pff.. muszę go poszukać :P), a raczej nakładkę na pysk, ale młode zawsze siedzi u mnie na kolanach, i pan kierowca zazwyczaj mówi, żeby piesek się nie męczył, bo widzi, że jest nieagresywny, a jest malutki i siedzi na kolanach, i że jak chcę to mogę zdjąć.

Poszukuję haltera, ponieważ młoda tak cholernie ciągnie, nie wiem już co z nią zrobić, zatrzymywanie się / odwroty nie działają, a pierwsze o czym pomyślałam to halter, kolczatka jest dla mnie czymś nienormalnym i nigdy bym tego jej nie założyła. Halterek chcemy mieć na spacery po mieście - bo młoda czasem się przestraszy, a z szelek i z obroży mi już kilka razy wyszła -, ale przede wszystkim do treningu. Uszyłam halterek dla młodej, i działa, mniej się ciągnie, ale z racji, że mamy słabe okucia i boję się, że puszczą, to poszukuję czegoś dobrego, ale żeby cena nie była przesadzona, bo zapewne nam to zbyt długo nie posłuży, bo młode zrozumie zapewne, że ma się nie ciągnąć.

Ale czas pokaże..
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Dogha. Kupiłabym jednokolorowe, długie (nieprzepinane) RD, ale ich nigdzie nie mogę znaleźć, więc może te Lupiny? Mam zwykłe 180 cm Dingo taśmowe z regulowaną długością (nieprzepinane właśnie) i ich konstrukcja, bez zbędnych okuć, bardzo mi odpowiada, ale te taśmy są kiepskie, bardzo szybko bledną, tracą kolor. Ciekawe, czy ich smycze z linki (seria "snake") są trwalsze.

Link to comment
Share on other sites

Vailet, kaganiec mamy (pff.. muszę go poszukać :P), a raczej nakładkę na pysk, ale młode zawsze siedzi u mnie na kolanach, i pan kierowca zazwyczaj mówi, żeby piesek się nie męczył, bo widzi, że jest nieagresywny, a jest malutki i siedzi na kolanach, i że jak chcę to mogę zdjąć.
Poszukuję haltera, ponieważ młoda tak cholernie ciągnie, nie wiem już co z nią zrobić, zatrzymywanie się / odwroty nie działają, a pierwsze o czym pomyślałam to halter, kolczatka jest dla mnie czymś nienormalnym i nigdy bym tego jej nie założyła. Halterek chcemy mieć na spacery po mieście - bo młoda czasem się przestraszy, a z szelek i z obroży mi już kilka razy wyszła -, ale przede wszystkim do treningu. Uszyłam halterek dla młodej, i działa, mniej się ciągnie, ale z racji, że mamy słabe okucia i boję się, że puszczą, to poszukuję czegoś dobrego, ale żeby cena nie była przesadzona, bo zapewne nam to zbyt długo nie posłuży, bo młode zrozumie zapewne, że ma się nie ciągnąć.
Ale czas pokaże..


Tia... Halter za to jest czymś normalnym, zwłaszcza w przypadku 6kg pchły...
Link to comment
Share on other sites

Kusi mnie smycz od nich, ale nie wiem czy się zdecydować, bo my mamy same smycze ponad 2m długości, a lupinki mają najdłuższe 1,8m... nie wiem czy mi ta długość spasuje...
Edit. Ja też czekam na jakąś info o naszych hhurttach, kiedy się możemy spodziewać ale na razie cisza...

Link to comment
Share on other sites

A mi coś znowu kontakt z prodogiem siadł. W środku rozmowy :P Ale widzę, że już przy zamawianiu właściwym trzeba mieć największą cierpliwość.

Swoją drogą, zanim kupię nowe szelki, chyba sprzedam Juliusy, OhMyDogi na neoprenie i Rogzy, bo ich w ogóle nie używamy.

Link to comment
Share on other sites

Ale tu ciiiiicho. Myślałam, że wejdę, może ktoś się nową obróżką pochwali, albo coś :P
Wiecie może, z jakiej firmy są najtańsze haltery? Dla psa 6,25 kg.

 A na kij Ci halter dla psa o wadze chomika? 

Ciągnie... ojejuśku i pewnie Cię przewraca i szura Tobą po ziemi. 

Wiesz kiedy polecono mi halter? Podczas nauki luźnego chodzenia na smyczy ONka, podkreślam podczas i w międzyczasie a nie w ramach lub zamiast, ale tylko dlatego, że pienił się na psy a ja miałam problem z utrzymaniem go i uspokojeniem. 

Halter to nie metoda, halter to pójście na skróty między ćwiczeniami i szkoleniem. 

 

Dla psa 6.25kg.. nie wiem co powiedzieć. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 A na kij Ci halter dla psa o wadze chomika? 
Ciągnie... ojejuśku i pewnie Cię przewraca i szura Tobą po ziemi. 
Wiesz kiedy polecono mi halter? Podczas nauki luźnego chodzenia na smyczy ONka, podkreślam podczas i w międzyczasie a nie w ramach lub zamiast, ale tylko dlatego, że pienił się na psy a ja miałam problem z utrzymaniem go i uspokojeniem. 
Halter to nie metoda, halter to pójście na skróty między ćwiczeniami i szkoleniem. 
 
Dla psa 6.25kg.. nie wiem co powiedzieć. ;)

Może to i pójcie na skróty, ale.. Jakby to powiedzieć. Mam szkołę, lekcje, nie mam czasu na prawdziwy półgodzinny trening. Teraz mamy ferie, to może nam się uda coś przećwiczyć, a jak nie.. No to pójdziemy po halter.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...