Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Moja suka właśnie wyrasta z swoich obroży. Wszystkie miała na plastikowy zatrzask. 

Ma półdługą puchatą sierść i zawsze podczas zapinania obroży trzeba było uważać na włosy które właziły w ten zatrzask. Prowadziło to do tego, że je przycinam jak obroża jest dobrze dopasowana, albo zakładam za luźno, co kończy się wyciągnięciem głowy. Pomyślałam, ze teraz, gdy muszę kupić większy rozmiar potestuję różne rodzaje zapięcia. Padło na półzacisk z łańcuszkiem. Wkłada się to przez głowę więc nie będzie konieczności uważania na włosy. Czy jednak ten łańcuszek nie będzie jakoś zahaczał o włosy i ich ciągnął? To lepszy wybór dla takiego psa czy może macie jakieś inne wskazówki? Do tej pory zaopatrywałam się w Furkidz i tak chyba zostanie na razie.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka właśnie wyrasta z swoich obroży. Wszystkie miała na plastikowy zatrzask. 

Ma półdługą puchatą sierść i zawsze podczas zapinania obroży trzeba było uważać na włosy które właziły w ten zatrzask. Prowadziło to do tego, że je przycinam jak obroża jest dobrze dopasowana, albo zakładam za luźno, co kończy się wyciągnięciem głowy. Pomyślałam, ze teraz, gdy muszę kupić większy rozmiar potestuję różne rodzaje zapięcia. Padło na półzacisk z łańcuszkiem. Wkłada się to przez głowę więc nie będzie konieczności uważania na włosy. Czy jednak ten łańcuszek nie będzie jakoś zahaczał o włosy i ich ciągnął? To lepszy wybór dla takiego psa czy może macie jakieś inne wskazówki? Do tej pory zaopatrywałam się w Furkidz i tak chyba zostanie na razie.

Dla psa długowłosego chyba lepszy będzie zwykły półzacisk lub martingale, łańcuszek może zahaczać się jednak o sierść i wplątywać się w nią. Przynajmniej u mojego goldena półzacisk z łańcuszkiem niezbyt dobrze się sprawdził. 

Link to comment
Share on other sites

My korzystamy tylko z półzacisków - jeden nawet z furkidz . Jakoś do 3 miesiąca miał na zatrzask ale strasznie jej nie lubiłam, za dużo roboty z zakładaniem. Teraz nawet obroży na zatrzask nie byłoby w ogóle widać - półzacisk jeszcze jako tako :D A przed łańcuszkiem trochę się wzbraniam, zimą nie widzę tego na białej szyi psa - kojarzy mi się z nieprzyjemnym zimnem, rdzą od wilgoci no i wplątywaniem w sierść ale nie wiem ile w tym prawdy, nigdy nie miałam , dlatego poczekam do wiosny :)

Link to comment
Share on other sites

Czytałam że często martingale nie "wraca" do luźnej pozycji. Że gorzej się rozluźnia niż łańcuszek. No i że odstaje.
Chyba faktycznie spróbuję półzacisku klasycznego.


Ja mialam 2 martingale, dwie lancuszkowe i dwie zwykle, jedna martingale faktycznie czesto nie wracala, za to druga jest super i bardzo ją lubie bo zawsze wraca na swoje miejsce gdy smycz jest luzno. Dwie zwylke sie bardzo zacinaja i jedna sprzedalam a druga uzywam tylko na spacery bez smyczy. Lancuszki zawsze sie rozluznialy i nigdy nie bylo z nimi problemow
Link to comment
Share on other sites

Mam ogromną prośbę- czy ktoś z was ma jakieś namiary (poza fb) na pana Marka S., który robi śliczne obroże skórzane? Kiedyś prowadził sklep internetowy ''obroże-smycze''. Chciałam zamówić u niego obrożę, ale zapodziałam gdzieś wizytówkę, którą dał mi na wystawie w Rybniku :( Pisałam na fb, ale nie odpowiada, widzę, że wiadomości nawet nie są przeczytane :(

Namiary oczywiście proszę na PW.

Link to comment
Share on other sites

możecie mi pomóc ? moja suka ma dokładnie 60cm w klatce i nie mam pojęcia jaki rozmiar hurtty dla niej brać ? chodzi mi o te Y . bardzo proszę o pomoc :)

 

mój ma 58cm i 80tki są za duże. Ne tak, żeby z nich wychodził czy żeby rzucało się to bardzo w oczy, więc albo zaryzykować i wziąć 70 albo 80 ;) 

Link to comment
Share on other sites

U moich szetlandów łańcuszek się plątał w sierść jak było wilgotno i brudził sierść. Ja używam zatrzasków dla moich wszystkich, zakładanie na futro to kwestia wprawy ;) Inna sprawa, że moi mają obroże dosyć luźno wyregulowane i mogę też je normalnie wsunąć przez głowę.
Primrosy a obwód w barkach jaki? Bo.to główne kryterium do tych szelek chyba.

Link to comment
Share on other sites

Doszly do nas ''jagnięce'' piękności  :wub:  :iloveyou:

[url=http://s1147.photobucket.com/user/85llola/media/10859659_759782454090278_445319646_n_zps42a40f94.jpg.html]10859659_759782454090278_445319646_n_zps[/URL]

 

[url=http://s1147.photobucket.com/user/85llola/media/10841202_759782300756960_1808222437_n_zps0e69e187.jpg.html]10841202_759782300756960_1808222437_n_zp[/URL]

 

[url=http://s1147.photobucket.com/user/85llola/media/10836134_759782500756940_1966501115_n_zps11ddc90d.jpg.html]10836134_759782500756940_1966501115_n_zp[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Poleci mi ktoś szelki dla molosa?

 

Muszę Pandzie kupić jakieś a ze standardowego zoologa już nic na nią nie wchodzi. Dobrze, żeby także były w miarę wygodne i wzmacniane. 

 

Młoda ma rok i waży 50kg.

El Perro :) nie ryzykowałabym innej firmy przy molosie . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...