Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mam prośbę o pomoc. Chcę kupić obróżkę zaciskową dla Xeny, ale albo martingale, albo łańcuszek. Chciałabym zamówić z furkidz, bo mają fajne wzory, tylko mam problem,jedna osoba doradziła mi żeby martingale źle wygląda na małych psaph, a z tego co kiedyś tu pisaliścue furkidz ma masywny łańcuszek. Zmieniło się coś w tej sprawie? Brać Martingale czy łańcuszek dla Xeny? Proszę o poradę. Z góry dziękuję,

Link to comment
Share on other sites

Dziwna teoria, co ma wielkość psa do rodzaju zacisku :P. Jak zaciskająca się "pętla" jest mała (ma mały obwód? :hmmmm:) to będzie dobrze przylegać, jak będzie większa, to wtedy będzie odstawać i faktycznie może się to gorzej prezentować, ale jak się zamawia z firmy hand made to wystarczy poprosić o uwzględnienie wielkości psa i powinno być ok (z Furkidz miałyśmy obrożę martingale 2,5cm, a miała krótką pętlę i obroża super się układała). Ah, no i regulacja obroży też nie jest bez znaczenia, bo pętla brzydko wisi również wtedy, kiedy jest duża, a obroża wyregulowana tak, że nie dusi psa, jak ciągnie. Myślę, że jak pies nie ciągnie na smyczy to można wyregulować tak, żeby pętla przylegała do szyi.

 

Tutaj Gi w 2,5cm Lupine, pętla jest dość duża (no wow, w końcu na duże psy) i jak zapinam psa do kółeczka od pętli to potem trochę odstaje, ale jak zapnę do kółka, które nie zaciska obroży to wygląda chyba całkiem nieźle :razz:. Dodam, że obroża tutaj jest wyregulowana tak, żeby lepiej się dopasowała.

 

15122935649_cec83a9f8f_z.jpg

 

A tutaj rozmiar mniejszy (1,8cm), obroża luźniej założona i mimo, że pętla jest mniejsza niż na w/w obroży to dużo bardziej odstaje.

 

15165703376_4d3243c66c_z.jpg

 

Ginny ma mniej niż 35cm w kłębie, więc do dużych raczej nie należy :).

Link to comment
Share on other sites

Wielkość w kłębie nie ma z tym nic wspólnego , kwestia wielkości szyi . 

Mój pudel miał w szyi 28cm i nie podobał mi się w zaciskach z pętlą , szczególnie że wtedy nie było mniejszych niż w szerokości 2cm (tylko lupine 1,8 który był za sztywny i brzydko odstawał) . Chodzi o to że ta pętla była na pół szyi.

On też miał koło 35cm w kłębie i przez większość życia nie przekroczył 6 kilo . 

Za to pies którego mam teraz ma tylko 39cm w kłębie (4cm więcej od Twojej :p ) a w szyi 47cm  :jumpie: i na nim wyglądają dobrze nawet 4cm zacisk z pętlą (waży k. 18,5kg) , taka pętla nie zajmuje nawet 1/3 szyi . 

Link to comment
Share on other sites

Zależy też co się komu (nie) podoba, mi nie przeszkadza fakt, że zacisk zajmuje ileś miejsca na szyi tylko to, jak odstaje, a to już kwestia regulacji obroży i tutaj wielkość psa ani jego szyi nie ma znaczenia. Zacisk na "całą" szyję przeszkadzałby mi chyba tylko w "zwykłym" zacisku, bo zazwyczaj pasek zaciskowy nie ma wzorku :eviltong:, pętla w martingale wygląda jak normalna część obroży. 

Link to comment
Share on other sites

Są wersje Long na lince, które mają 8m. Najlepsza chyba będzie Mka do 20kg :)


IZMADO dla Młodego mam Flexi Comfort Long, rozmiar S - długość 8m, linka, do 12kg. Opisywałam ją na wątku o smyczach automatycznych.  ;-)


Dzięki dziewczyny! Zaczęłam trochę o nich czytać i zwariowałam :P Najchętniej kupiłabym taśmę, ale w tym przedziale wagowym są tylko linki. Wybór kolorystyczny też nie powala :(

Przepraszam za mój pytaniowy spam, ale coś mi się zawiesiło ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...