Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

ojej, a czemu te step-in są najmniej polecane? :( kurczę, szkoda, bo najbardziej mi się podobają! ale jak by miały zaszkodzić psu, to ich nie kupię. a potrzebujemy szeleczek do biegania przy rowerze oraz może na spacerki, bo młody strasznie ciągnie, a ja nie umiem sobie poradzić z oduczeniem go tego... Czemu step-iny są niepolecane? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']szelki powinny byc wygodne i dobrze dopasowane, tak zeby pies nie mogl z nich wyjsc ;) Najmniej polecane sa typu step-in:
[IMG]http://i9.tinypic.com/3308zrp.jpg[/IMG]
takze ich nie polecam.

Są jeszcze norweskie:
[IMG]http://i1014.photobucket.com/albums/af269/Marta_Ares/GALERIA Allegro/ss3hv.jpg[/IMG]

i guardy (z ktorych chyba najtrudniej psu wyjść ;)):
[IMG]http://img21.olx.pl/images_tablicapl/133047975_2_644x461_szelki-dla-psa-guard-fioletowe-nowe-mocne-dodaj-zdjecia.jpg[/IMG][/QUOTE]

Mój pies ciągnie do przodu, nie tak, że się wyrywa i próbuje latać na wszystkie strony, więc raczej by się nie wyrywał z szelek. Ma rozciąganą smycz 8 metrową i jest na niej do opanowania, z tym, że dostaje nagłych przyspieszeń i generalnie musiałabym za nim biec, żeby nadążyć. Na krótkiej, to w ogóle idzie się z nim 2 razy szybciej niż normalnie, on też się źle czuje, bo mniej siusia jak mu ktoś stoi nad głową, itd.
Wygodniejsze będą guardy, czy norweskie?

Czy wiecie coś apropo pasów dla psów? Kupuje się końcówki do pasów i szelek? Czyli jak zakupię szelki, to będą one ok do auta czy to zupełnie inny rodzaj?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BM.']Mój pies ciągnie do przodu, nie tak, że się wyrywa i próbuje latać na wszystkie strony, więc raczej by się nie wyrywał z szelek. Ma rozciąganą smycz 8 metrową i jest na niej do opanowania, z tym, że dostaje nagłych przyspieszeń i generalnie musiałabym za nim biec, żeby nadążyć. Na krótkiej, to w ogóle idzie się z nim 2 razy szybciej niż normalnie, on też się źle czuje, bo mniej siusia jak mu ktoś stoi nad głową, itd.
Wygodniejsze będą guardy, czy norweskie?

Czy wiecie coś apropo pasów dla psów? Kupuje się końcówki do pasów i szelek? Czyli jak zakupię szelki, to będą one ok do auta czy to zupełnie inny rodzaj?[/QUOTE]
Ja najbardziej polecam norweskie ;) Guardy na moimpsie strasznie się przekręcają, i mój psiak nie lubi, jak je zakładam (dłużej się to robi ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pollynka']ojej, a czemu te step-in są najmniej polecane? :( kurczę, szkoda, bo najbardziej mi się podobają! ale jak by miały zaszkodzić psu, to ich nie kupię. a potrzebujemy szeleczek do biegania przy rowerze oraz może na spacerki, bo młody strasznie ciągnie, a ja nie umiem sobie poradzić z oduczeniem go tego... Czemu step-iny są niepolecane? z góry dziękuję za odpowiedź :)[/QUOTE]
bo najczęściej obcierają ;) ogólnie są najmniej wygodne, mogą się wrzynać w pachy. No ogólnie są niewygodne :eviltong:

[quote name='BM.']Mój pies ciągnie do przodu, nie tak, że się wyrywa i próbuje latać na wszystkie strony, więc raczej by się nie wyrywał z szelek. Ma rozciąganą smycz 8 metrową i jest na niej do opanowania, z tym, że dostaje nagłych przyspieszeń i generalnie musiałabym za nim biec, żeby nadążyć. Na krótkiej, to w ogóle idzie się z nim 2 razy szybciej niż normalnie, on też się źle czuje, bo mniej siusia jak mu ktoś stoi nad głową, itd.
Wygodniejsze będą guardy, czy norweskie?

Czy wiecie coś apropo pasów dla psów? Kupuje się końcówki do pasów i szelek? Czyli jak zakupię szelki, to będą one ok do auta czy to zupełnie inny rodzaj?[/QUOTE]
nie oduczysz go ciągnąć używając flexi :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogha']Jakiej wielkości jest twój pies Panna Cotta? I jak długi powinien mieć pasek od norwegów? Bo te S-M będą naprawdę maleńkie z przodu.[/QUOTE]

Kundel w typie whippeta, klatkę ma chuda ale dluga od lopatek w dol no. Nie umiem opisac :D znajde wymiary szelek i zmierzę psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Jak w szelkach ManMata sprawdza się to podszycie?
[URL]http://fun4dog.pl/pl/p/ManMat-Uprzaz-Guard-Szelki/205[/URL]
Miękkie/twarde, wyciera sierść/nie wyciera?
Ktoś ma, wie? Z góry dziękuję. ;)[/QUOTE]

Ja mam. Szelki super jakościowo, podszycie jest z miękkiej siatki. Nie wyciera sierści (pies w typie DON). Generalnie bardzo polecam. Pies w szelkach biega po błocie, lesie, pływa w nich, a po praniu dalej wyglądają jak nowe.

Link to comment
Share on other sites

Co do jakości, to nie mam wątpliwości, bo mamy bardzo podobne szelki, tylko z serii Long Distance, a tam jest inne podszycie.
Są już trochę sfatygowane i zastanawiam się właśnie nad tymi zwykłymi. Z tym, że mój pies ma krótką sierść, ciekawe, czy i takiej by to podszycie nie ścierało. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']chętnie ale kasa kasa kasa:) karma niedlugo do kupienia i dzieć wyrasta z ciuszków coraz bardziej wiec wydatek na wydatku:loveu:dlatego chcialam te bo nie są drogie i lubię firmę. Ogólnie na temat jakosco tych szelek czytalam dobre opinie. Chyba zaryzykuję z S-M[/QUOTE]


We wrześniu zamów u Taks-tanio i dobry rozmiar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Co do jakości, to nie mam wątpliwości, bo mamy bardzo podobne szelki, tylko z serii Long Distance, a tam jest inne podszycie.
Są już trochę sfatygowane i zastanawiam się właśnie nad tymi zwykłymi. Z tym, że mój pies ma krótką sierść, ciekawe, czy i takiej by to podszycie nie ścierało. ;)[/QUOTE]

Moje dwa wyżły śmigają w takich Manmatach i ostatnio zauważyłam, że po całym dniu w nich (bardzo ciepły dzień, pływanie, pola) miały trochę zaczerwienioną skórę na klacie, ale nasze szelki mają już kilka ładnych lat i były mocno eksploatowane, więc zrzucam to raczej na karb właśnie tego. Wcześniej spisywały się bez zarzutu i do tej pory są moimi ulubionymi.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, wiecie jaka zaleznosc jest w juliusach pasowych jesli chodzi o rodzaj tasmy? Jak patrze na zdjecia w googlach, na allegro, czarne zazwyczaj sa z takiej tasmy jak np w pasach samochodowych, w innych kolorach tego nie zauwazylam(czerwone i niebieskie), ale czasami czarne tez sa z tej grubszej tasmy. Zastanawia mnie o co z tym chodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']Mam pytanie, wiecie jaka zaleznosc jest w juliusach pasowych jesli chodzi o rodzaj tasmy? Jak patrze na zdjecia w googlach, na allegro, czarne zazwyczaj sa z takiej tasmy jak np w pasach samochodowych, w innych kolorach tego nie zauwazylam(czerwone i niebieskie), ale czasami czarne tez sa z tej grubszej tasmy. Zastanawia mnie o co z tym chodzi[/QUOTE]

Również przymierzam się do zakupu pasowych szelek Juliusa - tylko zastanawiam się jeszcze, czy dokupić od razu dodatkowy pas do przypięcia pośrodku, na klatce piersiowej. Bierzesz z paskiem, czy bez?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']Mam pytanie, wiecie jaka zaleznosc jest w juliusach pasowych jesli chodzi o rodzaj tasmy? Jak patrze na zdjecia w googlach, na allegro, czarne zazwyczaj sa z takiej tasmy jak np w pasach samochodowych, w innych kolorach tego nie zauwazylam(czerwone i niebieskie), ale czasami czarne tez sa z tej grubszej tasmy. Zastanawia mnie o co z tym chodzi[/QUOTE]

Znajoma wstawiła foto pasowych czarnych i wg mnie to taki sam materiał jak w czarnych i czerwonych... ale rozmiar dla Owczara...

Ja dla Ciapka mam mniejsze i faktycznie materiał jest cieńszy i śliski, właśnie porównywalnie do pasów samochodowych ;)

Link to comment
Share on other sites

Tadaam:diabloti: :

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/162/801724_image.jpg[/img]

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/162/801725_image.jpg[/img]

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/162/801723_image.jpg[/img]

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/162/801722_image.jpg[/img]

Pozostałe dwie obroże kiedy indziej:eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do osób, których pieski noszą obroże furkidz - czy te obroże comfort z plastikowym zatrzeskiem, regulowane, dobrze trzymają? Konkretnie mi chodzi o to czy ta regulacja nie przesuwa się sama podczas gdy piesek np. ciągnie na smyczy? Bo teraz mamy taką obrożę, że sama się luzuje, a mój szczyl jest cienki w szyi i mu strasznie dynda... w ogóle jest beznadziejna i już od dłuższego czasu szukam jakichś fajnych komplecików, aż wreszcie wczoraj się udało :) pomierzyłam młodego i już miałam zamawiać, ale postanowiłam jeszcze zapytać o tą kwestię, bo to istotne dla mnie. Polecacie te obroże?

W ogóle to mam jeszcze problem tej kwestii czy nie wiem co psu kupić: obrożę czy szelki, jak obrożę to jaką... Młody ma za chwilę 7 miesięcy, jest cavalierem i czasami ciągnie jak parowóz, a ja nie umiem go tego oduczyć... Co jest lepsze dla ciągnącego psa? Szelki czy obroża? Jak obroże to jaka? Tyle tego, że niedoświadczony człowiek się totalnie gubi jak chce jak najlepiej dla psa i dla siebie :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']A ja je wczoraj macałam w zoologu u siebie znowu i znowu mi się nie podobały :evil_lol: jednak na psach wyglądają super jakimś cudem :lol:[/QUOTE]

Może musisz pomacać jeszcze kilka razy:evil_lol:?
Jak na obroże za 11 czy 12 zł to są spoko. Póki co ta część zaciskowa trochę odstaje, ale być może musi się ułożyć i jakoś tragicznie nie jest z luzowaniem:).
Kolory też fajne, drugi kolor (czarny w połączeniu z zielonym) trochę mniej mi się podoba, ale to bardziej kwestia umaszczenia psów.
Coprawda neopren w tej niebiesko-zielonej sajanowej obroży jest ciut grubszy niż w drugiej, aleee co mi tam:diabloti:. Ogólnie są fajne:)!
Przynajmniej wiem teraz, który kolor szelek wybrać:eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Pomarańczowo-czarne? :cool3:[/QUOTE]

zdecydowanie najładniejsze :D
mi do kompletu przydałaby się zielono-czarna obroża i jakoś nie mogę przekonać się do tych szelek niebieskich, nie chce nikt zielono-niebieskich L wymienić na któreś z pozostałych dwóch? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Co do jakości, to nie mam wątpliwości, bo mamy bardzo podobne szelki, tylko z serii Long Distance, a tam jest inne podszycie.
Są już trochę sfatygowane i zastanawiam się właśnie nad tymi zwykłymi. Z tym, że mój pies ma krótką sierść, ciekawe, czy i takiej by to podszycie nie ścierało. ;)[/QUOTE]

Mam jedne i drugie szelki i faktycznie Long Distance są grube i dosyć sztywne. Te zwykłe są zupełnie inne. To podszycie jest miękkie i ta siatka jest przyjemna w dotyku. Wydaje mi się, że nie powinna wycierać krótkiej sierści.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...