Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Jara']Oczywiście, że posiadana i to różową w motylki!

Zdjęcie na szybko, komórką, bo ktoś tu mi strasznie śpiochał :evil_lol: ale w niedzielę w tym zestawie pojedziemy na warsztaty fotograficzne to dorobimy się pro fotek ;)[/QUOTE]

mrau, najsłodsza Bułka na świecie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hejka :D Pytanko mam, do Dioranne szczegolnie bo zamawiala teraz szeleczki.
Trixie Fusion beda pasowac na mojego, co ma w klacie 50cm? Czy lepiej wieksze? Szelki z Trixie do auta ma rozmiar S i mogłyby byc tez na nieco szersza klate.
A cena mnie kusi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Czy ktoś mi może przypomnieć jak nazywała się firma (nie hand made) robiąca obroże w fajnych neonowych kolorach, z czarnymi okuciami. Mieliśmy kiedyś taką obrożę, ale za nic nie potrafię sobie przypomnieć nazwy firmy :D[/QUOTE]

hamilton?
,,,

Link to comment
Share on other sites

[B]Panna Cotta [/B]Młodemu w klacie wyszło 47cm, więc zrezygnowałam z rozmiaru S (35-50cm), a wzięłam bodajże S-M (40-60cm). Także myślę, że również dla Rico dobry byłby rozmiar S-M, ale nie przyrzekam, bo te rozmiary są mocno... dziwne. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne'][B]Panna Cotta [/B]Młodemu w klacie wyszło 47cm, więc zrezygnowałam z rozmiaru S (35-50cm), a wzięłam bodajże S-M (40-60cm). Także myślę, że również dla Rico dobry byłby rozmiar S-M, ale nie przyrzekam, bo te rozmiary są mocno... dziwne. ;)[/QUOTE]
to jak dojda to cyknij fotke, daj gdzies tam i ja sobie zerkne ;p tu czy na fb- bez roznicy, i tak Was sledze ;p

Link to comment
Share on other sites

Panna Cotta, mówisz o Y? One mają zawyżony rozmiar, lepiej wziąć mniejszy, [url]https://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/742/1muvLf.jpg[/url] ta suczi ma S-M, na mojego bordera obstawiam,że też byłyby idealne, bo M są za duże ale jeszcze ma czas do nich podrosnąć. Norwegi z kolei trzeba brać większe :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Jak ja wcześniej nie zauważyłam tego wątku?! Dziękuję za pokazanie mi firmy Furkidz!!!! Od dłuższego czasu szukam jakiegoś pięknego kompletu smyczy i obroży w przystępnej cenie, który spełniał by moje wymagania i nie mogłam nic znaleźć... Ale się cieszę że dziś tu trafiłam, ta firma jest świetna!!! Zaraz lecę składać zamówienie!! :) :) :) dziękuję bardzooo!!!

Link to comment
Share on other sites

pewnie - bardzo chętnie się pochwalę!!! Na razie kupię tylko jeden zestawik, bo mnie nie stać na więcej :D ale jak tylko zobaczyłam te wzory, to mi oczy wyszły na wierzch :D coś pięknego, a najbardziej mi się podoba, że smycze można sobie wybrać dowolną długość i są wstawki z kolorowego materiału, także będzie mi pasować do obróży, i szerokości też są takie jak bym chciała!! No po prostu jestem wniebowzięta :D dziękuję bardzo dogomaniacy, ciągle się tu czegoś pożytecznego dowiaduję :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']tu czy na fb- bez roznicy, i tak Was sledze ;p[/QUOTE]
Mam się bać? :evil_lol: Nie no, zdjęcia będą wszędzie - na dogo, na fb, na blogu też.

Boję się, że źle dobrałam rozmiar, ale eSka byłaby 'na styk'... Jeszcze trochę musimy poczekać i się okaże. ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałam na myśli norwegi, myslalam ze Trixie Fusion to tylko norwegi, wiec nie dopisałam ;)
Tak z tego co piszą to S-M będą ok, strasznie mi się podobają, takie proste normalne kolory z odblaskami- a juz coraz ciemniej.
No i cena- nie ukrywam,że jakbym na ohmypet brała to cena troche mnie bolała, tym bardziej ze karma za miesiąc do kupienia jeszcze. A Trixie niedrogie jak na norwegi. Bywają w stacjonarnych sklepach? Wolałabym przymierzyć, bo pies moj niewymiarowy- klata szeroka a chudy i ciężko bylo mi kiedys dobrać szelki zwykłe.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przymierzałam na psie znajomej (bo podobny wielkościowo do mojego ) szelki trixie norweskie , nie wiem jaka to wersja ale miały mega szeroki przód na neoprenie i świetny zielony jak kwi kolor .
Niestety nie jest to nasz kolor , nie pasuje mojemu psu i to był jedyny powód że ich nie kupiłam.
Rozmiar L-XL przeznaczony niby dla goldenów itp. był idealny rozmiarem zarówno z przodu jak i z tyłu dla psa 17 kg ala sznaucera . Mimo że tył miał być od 68cm był od jakiś 60 jak nie mniej.
Rozmiar M przeznaczony na bordery wchodził strasznie psu w pachy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Właśnie dlatego boje się zamawiać bez przymiarki, Dioranne wzięłaś norwego? Bo nie doczytałam. A może ktoś ma i mógłby mi to wizualnie pokazac na psie wraz z wymiarami psa, roziar S-M[/QUOTE]
Z tego co przymierzałam norwegi Trixie Fusion u mnie, to żadne nie pasowały na moją onkę- w każdym rozmiarze przedni pasek wpijał się w pachy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Z tego co przymierzałam norwegi Trixie Fusion u mnie, to żadne nie pasowały na moją onkę- w każdym rozmiarze przedni pasek wpijał się w pachy :roll:[/QUOTE]

Nie zachęcacie :-( a tak mi sie spodobaly i wizualnie i cenowo, a ja chce norweeeeeegi bo prawie wszystkie fajne psy mają :shake:

Link to comment
Share on other sites

mój pies należy do ciągnących, jest bardzo ruchliwy - dlatego zastanawiam się nad zmianą obroży na szelki. Mam trochę obawy, bo nigdy nie miałam szelek dla psów, zawsze były obroże i nie wiem jak je dopasować, jakie są dobre, itd. . Z Fredkiem często jeździmy w nowe miejsca, on u nas nie jest długo i mam obawy przed spuszczaniem go ze smyczy na nowych terenach. Z kolei nowe miejsce, to pies bardziej podekscytowany i chce wszędzie zajrzeć...
Na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze szelek? Obroża jest skórzana z filcem, czy szelki też takie powinny być? Ma sierść sztywną, średniodługą, więc raczej nie powinna się kołtunić od pocierania materiału szelek. Czy są dobre i złe modele? Czy po prostu mają dobrze leżeć? Powinny być dopasowane czy trochę luźne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BM.']mój pies należy do ciągnących, jest bardzo ruchliwy - dlatego zastanawiam się nad zmianą obroży na szelki. Mam trochę obawy, bo nigdy nie miałam szelek dla psów, zawsze były obroże i nie wiem jak je dopasować, jakie są dobre, itd. . Z Fredkiem często jeździmy w nowe miejsca, on u nas nie jest długo i mam obawy przed spuszczaniem go ze smyczy na nowych terenach. Z kolei nowe miejsce, to pies bardziej podekscytowany i chce wszędzie zajrzeć...
Na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze szelek? Obroża jest skórzana z filcem, czy szelki też takie powinny być? Ma sierść sztywną, średniodługą, więc raczej nie powinna się kołtunić od pocierania materiału szelek. Czy są dobre i złe modele? Czy po prostu mają dobrze leżeć? Powinny być dopasowane czy trochę luźne?[/QUOTE]
szelki powinny byc wygodne i dobrze dopasowane, tak zeby pies nie mogl z nich wyjsc ;) Najmniej polecane sa typu step-in:
[IMG]http://i9.tinypic.com/3308zrp.jpg[/IMG]
takze ich nie polecam.

Są jeszcze norweskie:
[IMG]http://i1014.photobucket.com/albums/af269/Marta_Ares/GALERIA Allegro/ss3hv.jpg[/IMG]

i guardy (z ktorych chyba najtrudniej psu wyjść ;)):
[IMG]http://img21.olx.pl/images_tablicapl/133047975_2_644x461_szelki-dla-psa-guard-fioletowe-nowe-mocne-dodaj-zdjecia.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']kup szyte na miarę albo juliusy :)[/QUOTE]

chętnie ale kasa kasa kasa:) karma niedlugo do kupienia i dzieć wyrasta z ciuszków coraz bardziej wiec wydatek na wydatku:loveu:dlatego chcialam te bo nie są drogie i lubię firmę. Ogólnie na temat jakosco tych szelek czytalam dobre opinie. Chyba zaryzykuję z S-M

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...