Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='evel']Gops, weź mnie nie strasz :roll: Po tym jak nasza ostatnia ID wytrzymała z Raven 24 godziny (sic!) to przymierzam się do zakupu haftowanej obroży... Co prawda mam duży problem z doborem kolorów i tu pytanko: czy alkantara bardzo łapie brud?

Normalnie wzięłabym czarne tło i haft turkusowy, bo turkus to kolor Ravena, ale niestety nie ma czarnej alkantary i teraz nie wiem sama co wziąć...

[URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/537049_585507841465940_1460622253_n.jpg[/URL] tu wzornik alkantary

[URL]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/560318_533300400020018_1866476155_n.jpg[/URL] tu nici do haftu

Róż odpada, bo róż jest zuzankowy. Jasna alkantara, ciemny napis? Ciemna alkantara, turkusowy napis? :niewiem:[/QUOTE]

szara alkantara plus turkusowy napis :loveu:

[quote name='evel']Jejciu :loveu:


Napisałam już PW do nich, ale może ktoś wie, co to za materiał? Wygląda na śliskie niełapiące brudu ani sierści :) I teraz tylko turkusowe literki i będzie ekstra. Chyba, że cena mnie powali na kolana :evil_lol:[/QUOTE]
satynka ;) moja znajoma ma komplet dla whippetki i jest zadowolona, ale borderów smycze wyglądają milion razy gorzej :evil_lol:
ja mam dla brumy szelki na czymś takim i zachwycona nie jestem- na pewno nie są to niezniszczalne rzeczy : P moje są trochę brudne bo po dłuższym czasie od prania się nie dopierają

Link to comment
Share on other sites

No właśnie najgorsze jest to, że Raven to straszna zakała i nie wiem, jak ona to robi, ale niszczy wszystko w swoim otoczeniu jak huragan. Może powinna się nazywać Kathrina :roll: Zu miała od lat niektóre zabawki czy akcesoria, które ta małpa zepsuła w mgnieniu oka. W każdym razie jeśli ta satynka jest delikatna to nic z tego, po kilku krzakowych spacerach i wodowaniach będzie się pewnie nadawać do śmietnika :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No właśnie najgorsze jest to, że Raven to straszna zakała i nie wiem, jak ona to robi, ale niszczy wszystko w swoim otoczeniu jak huragan. Może powinna się nazywać Kathrina :roll: Zu miała od lat niektóre zabawki czy akcesoria, które ta małpa zepsuła w mgnieniu oka. W każdym razie jeśli ta satynka jest delikatna to nic z tego, po kilku krzakowych spacerach i wodowaniach będzie się pewnie nadawać do śmietnika :shake:[/QUOTE]
po kilku to może nie, ale po roku pewnie będzie już paskudną szmatką : P

Link to comment
Share on other sites

Dla takiego niszczyciela to najlepiej zwykłe taśmowe obroże , u mnie suka tak niszczyła .
Na tyle że nowy rogz po kilku założeniach wyglądał jak używany od lat, zmechacony , powyciągane nitki , zepsuta blokada .
I jak pokazywałam znajomym psiarą to się za głowy łapały bo one miały rogzy od lat w nienagannym stanie .
Tak samo seria z naszytą tasiemką co rusz była przypalana bo nitki powyciągane i zmechacenia .
I wydawałoby się że białas jest gorszym psujem (krótka sierść , obroży nic nie chroni a on jest okrutny brudas) a z obrożami praktycznie nic się nie dzieje ...
Fakt że rogza nie ma ale mamy lupine i red dingo (którego minusem jedynym jest to że się rozregulowuje po każdym spacerze ) i mimo że używane często są ok .
Większości tylko doprać nie mogę , ale to moja wina bo za rzadko piore i doprowadzam do tego że potem już nie schodzi .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Gops, weź mnie nie strasz :roll: Po tym jak nasza ostatnia ID wytrzymała z Raven 24 godziny (sic!) to przymierzam się do zakupu haftowanej obroży... Co prawda mam duży problem z doborem kolorów i tu pytanko: czy alkantara bardzo łapie brud?

Normalnie wzięłabym czarne tło i haft turkusowy, bo turkus to kolor Ravena, ale niestety nie ma czarnej alkantary i teraz nie wiem sama co wziąć...

[URL]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t1.0-9/537049_585507841465940_1460622253_n.jpg[/URL] tu wzornik alkantary

[URL]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/560318_533300400020018_1866476155_n.jpg[/URL] tu nici do haftu

Róż odpada, bo róż jest zuzankowy. Jasna alkantara, ciemny napis? Ciemna alkantara, turkusowy napis? :niewiem:[/QUOTE]

jakbyś jeszcze rozważała - czekoladowa alkantara i turkus to jest to :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Waham się właśnie między czekoladą (która wydaje mi się nieco... przygaszona :niewiem:) a szarym i turkusowe literki właśnie. Na czekoladzie pewnie będzie to lepiej widoczne mimo wszystko...[/QUOTE]
ale czekolada na czarnym fuj :diabloti: szary lepszy! i więcej smyczy pasuje! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad hurrtami Y stąd też prośba do posiadaczy o opinie :cool3: jak jest z tą rozmiarówką? ma ktoś może 70 bądź 80 i mógłby pomierzyć przednią obręcz i dolny pasek? i jeszcze do obroży półzaciskowych hurtty - rozumiem że jeśli jest rozmiar 35-45 to 35 cm jest po zaciśnięciu a 45 przy luźnym zacisku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Zastanawiam się nad hurrtami Y stąd też prośba do posiadaczy o opinie :cool3: jak jest z tą rozmiarówką? ma ktoś może 70 bądź 80 i mógłby pomierzyć przednią obręcz i dolny pasek? i jeszcze do obroży półzaciskowych hurtty - rozumiem że jeśli jest rozmiar 35-45 to 35 cm jest po zaciśnięciu a 45 przy luźnym zacisku?[/QUOTE]

70 bedzie za mała,mam i nosi ja moj west ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']i jeszcze do obroży półzaciskowych hurtty - rozumiem że jeśli jest rozmiar 35-45 to 35 cm jest po zaciśnięciu a 45 przy luźnym zacisku?[/QUOTE]

Ja mam Hurttę odkupioną, rozmiar 45cm.
Prawda jest taka, że 45cm to jest cały obwód luźnej obroży, a sam neopren ma tylko 30cm.
Dlatego jeśli będę miała kupować kolejną Hurttę, to będę brała +5cm, bo na sam zacisk wychodzi równe 15cm.
[SIZE=1]PS. Nie chce się ktoś może wymienić na większy rozmiar? Poszukuję Hurtty 50cm.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Gops, tak w kwestii rozregulowywania obroży - a nie możesz jej podszyć jakoś tuż przy regulatorze? Kiedyś tak z chyba Chabą zrobiłam i było super.[/QUOTE]
Mogę :lol: O tyle dobrze ,że się łatwo zwiększa i zmniejsza więc nie jest to jakoś bardzo uciążliwe zmniejszyć po spacerze .
Pewnie w końcu ją podszyje .
Np. lupine ma tą samą szerokość , nosi go ten sam pies i nie ma tego problemu , po prostu ma chyba ciaśniejszy regulator .
Rogza w tej szerokości jeszcze dla niego nie miałam ale planuje więc na pewno to sprawdzimy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Mogę :lol: O tyle dobrze ,że się łatwo zwiększa i zmniejsza więc nie jest to jakoś bardzo uciążliwe zmniejszyć po spacerze .
Pewnie w końcu ją podszyje .
Np. lupine ma tą samą szerokość , nosi go ten sam pies i nie ma tego problemu , po prostu ma chyba ciaśniejszy regulator .
Rogza w tej szerokości jeszcze dla niego nie miałam ale planuje więc na pewno to sprawdzimy .[/QUOTE]

Może po prostu taśma jest bardziej śliska i regulator łatwiej się zsuwa ;)

Link to comment
Share on other sites

A do nas dzisiaj przyjechał nowy Furkidz (po sprzedaniu starego musiałam czymś zastąpić tą "pustkę" :diabloti:) i powiem wam, że jest genialny.
Wzór KaBOOM (którego już zresztą nie mają) super wygląda na czarnym psie.
Jak będę miała kiedy to uwiecznić, to tu wstawię ;p
A poza tym uwielbiam Furkidza za zapach - każda obroża przyjeżdża od nich pięknie pachnąca, aż się czasem nie mogę nawąchać :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']A do nas dzisiaj przyjechał nowy Furkidz (po sprzedaniu starego musiałam czymś zastąpić tą "pustkę" :diabloti:) i powiem wam, że jest genialny.
Wzór KaBOOM (którego już zresztą nie mają) super wygląda na czarnym psie.
Jak będę miała kiedy to uwiecznić, to tu wstawię ;p
[B]A poza tym uwielbiam Furkidza za zapach[/B] - każda obroża przyjeżdża od nich pięknie pachnąca, aż się czasem nie mogę nawąchać :loveu:[/QUOTE]

no i za kontakt z klientem! ;)

moje furkidzy są na poczcie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fakt, kontakt i podejście do klienta mają super.
Wyjeżdżałam nad morze, nie miałam jak zapłacić i nie było mnie w domu - napisałam, a oni spokojnie poczekali ponad tydzień, aż wróciłam, zapłaciłam i dostałam :loveu:
Także za to też mają u mnie dużego plusa.

Edit : [B]Angi[/B] jaki wzór wzięłaś? ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...