Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='trabeska']Przyszła dzisiaj paczka z naszezoo.pl


Zamówiłam narazie jedne szelki, żeby zobaczyć czy będą w ogóle pasowały na któregoś z psów (bo podobno jest problem z tą przednią obręczą) ale chyba nie jest źle?



[IMG]http://i61.tinypic.com/3339vs3.jpg[/IMG]

[/QUOTE]

Dobra, wcześniej mi się te szelki nie podobały, ale właśnie mi się odmieniło:evil_lol: I będę zamawiać, tylko pomóżcie z doborem rozmiaru:
1. 25kg pies typ sportowca, więc tłuszczu brak
2. 23kg suka weimara.

Dla Sajana wszystko biorę w rozmiarze L (np. Guardy Manmata), więc tu chyba też Lka byłaby ok? A dla Zary? M-L?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Pierwszy raz mi się tak zdarzyło, żeby priorytetowa paczka po prostu leżała na poczcie. Do tej pory zawsze miałam na drugi dzień, nie wiem o co teraz chodzi. Jeśli jutro nadal będzie "utknięta", to poproszę Martę, żeby się przeszła zobaczyć o co chodzi, bo może gdzieś się zawieruszyła. No i ja mam pewność, że paczka jest wysłana - mam numer przesyłki i na monitorowaniu jak byk pisze, że nadal jest w UP Kowal.[/QUOTE]
Ale dziwne :crazyeye:
Ale może jest to również rozwiązanie problemu mojej przesyłki, która została prawdopodobnie wysłana we wtorek. Z tym, że ja prosiłam w piątek o numer przesyłki i nie uzyskałam odpowiedzi :( Dzisiaj wysłałam zapytanie po raz drugi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Dobra, wcześniej mi się te szelki nie podobały, ale właśnie mi się odmieniło:evil_lol: I będę zamawiać, tylko pomóżcie z doborem rozmiaru:
1. 25kg pies typ sportowca, więc tłuszczu brak
2. 23kg suka weimara.

Dla Sajana wszystko biorę w rozmiarze L (np. Guardy Manmata), więc tu chyba też Lka byłaby ok? A dla Zary? M-L?[/QUOTE]

A jakie one mają obwody w klacie, mierzone za łapami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Pierwszy raz mi się tak zdarzyło, żeby priorytetowa paczka po prostu leżała na poczcie. Do tej pory zawsze miałam na drugi dzień, nie wiem o co teraz chodzi. Jeśli jutro nadal będzie "utknięta", to poproszę Martę, żeby się przeszła zobaczyć o co chodzi, bo może gdzieś się zawieruszyła. No i ja mam pewność, że paczka jest wysłana - mam numer przesyłki i na monitorowaniu jak byk pisze, że nadal jest w UP Kowal.[/QUOTE]

Info od koleżanki, która pracuje na poczcie. Jeżeli ktoś olał wprowadzenie nr przesyłki do systemu identyfikacji, to nie będziesz widziała zadnego "ruchu" na koncie tej paczki. Ona sama w sobie pojdzie dalej i będzie "szła" do Ciebie, ale nie sprawdzisz sobie tego.

Niestety często się tak dzieje, szczególnie, ze niedawno poczta miała zmieniony system, który ich obsługuje. Pracowali na DOSie, a teraz przesiadali się na windosowskie systemiki.

Mam dokładnie ta sama historię z paczką do Pako-doga. Nadana w piątek, a ja dzisiaj nadal widze info, ze paczka leży sobie na ich poczcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']A jakie one mają obwody w klacie, mierzone za łapami?[/QUOTE]

Tuż za łapami: Sajan 74cm, Zara 69-70cm, a rozmiarówka podana na stronie jest bardzo dziwna:roll:, dlatego sama nie wiem:


M 45–70 cm/23 mm
M-L 50–80 cm/23 mm
L 60–90 cm/23 mm

Strzelam, że dla Sajana Lka, a dla Zary M-L, bo Sajan ma bardziej rozbudowaną klatkę i obręczy barkową, Zarka to takie chuchro.

Link to comment
Share on other sites

Mki w przedniej obręczy mają 58cm i w takim miejscu jak ta obręcz na Muffinie leży bym mierzyła i pytała ewentualnie kogoś kto ma te większe rozmiary ile tam wychodzi, bo z samą rozmiarówką klatki piersiowej ciężko dobrać :)
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-mUmbNzAuiR4/U9ergo7VwYI/AAAAAAAAEGc/EljRkFHCwWw/s600/DSC_0835-012.JPG[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Tuż za łapami: Sajan 74cm, Zara 69-70cm, a rozmiarówka podana na stronie jest bardzo dziwna:roll:, dlatego sama nie wiem:


M 45–70 cm/23 mm
M-L 50–80 cm/23 mm
L 60–90 cm/23 mm

Strzelam, że dla Sajana Lka, a dla Zary M-L, bo Sajan ma bardziej rozbudowaną klatkę i obręczy barkową, Zarka to takie chuchro.[/QUOTE]

A skąd zamawiasz?
A tak ogólnie to tam jest podane ,,/23 mm'', tu chodzi o szerokość? Jeśli tak, to u mnie wcale to nie są 23 mm tylko razem z tym podszyciem 35 mm, a sama taśma ma 25 mm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='trabeska']A skąd zamawiasz?
A tak ogólnie to tam jest podane ,,/23 mm'', tu chodzi o szerokość? Jeśli tak, to u mnie wcale to nie są 23 mm tylko razem z tym podszyciem 35 mm, a sama taśma ma 25 mm.[/QUOTE]

Te wymiary, które wypisałam, podane są na stronie, z której Ty zamawiałaś;). Natomiast jeśli chodzi o 23mm to myślałam właśnie, że to szerokość taśmy jest...

[B]Agata_Roki[/B] dzięki :) będę próbowała zmierzyć w takim razie obręcz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Czekunia w rozmiarze L-XL przednia obręcz ma 74cm.[/QUOTE]

Dzięki :) czyli ten rozmiar będzie za duży na Sajana. Nie jestem pewna, czy dobrze zmierzyłam (brałam przykład ze zdjęcia Agata_Roki), ale Sajanowi wyszło ok. 68cm, Zarce 61.
Czy ta przednia obręcz w Trixie ma taki sam "układ" jak przednia obręcz w Manmatach? To by mi znacznie ułatwiło sprawę, bo poprostu zmierzyłabym nasze szelki manmatowe.

Link to comment
Share on other sites

właśnie przód ma najdrobniejszy, same gnaty czuć pod kupą futra :eviltong: tutaj widać jak te mu się przekręcają, bez problemu przekłada łapę przez środkowy pasek [url]https://lh4.googleusercontent.com/-1uivb3DHuA4/U85YBbHgIHI/AAAAAAAAEGA/oC8A-y-qEKk/s650/DSC_1380-013.JPG[/url]
przydałyby się wymiary przedniego paska w norwegach, serio nikt nie ma? :placz: a na dcdc są w ogóle jakieś takie stoiska? może tam coś upoluję albo przejdę się po stacjonarnych, nie chcę się bawić z naszezoo w odsyłanie, wolałabym raz zamówić i mieć spokój :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Wiem, że nie do końca ten wątek, ale czy macie moze jakieś doświadczenia z kamizelkami chłodzącymi ?[/QUOTE]
Moja powinna jutro dojść :)
na zawodach widziałam ruffwear i faktycznie jak się włoży rękę pomiędzy psa a kamizelkę to czuć fajny chłodek( a dzień taki że żar się lał z nieba) i widzać różnice w tych psach co miał i tych bez. Znajomi posiadający mówili że te ruffwear długie lepsze niż długie hurtta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...