Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Korenia'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/148725-Obroże-szelki-smycze-vol-2?p=21942010#post21942010[/URL] ;)[/QUOTE]
Chodzi o wypowiedź sprzed ponad 2 miesięcy? W tym czasie byłam z kilka razy w tk maxxie, myślałam, że wiesz o jakichś NOWOŚCIACH ;) Tamte już się dawno wyprzedały i zostały z dwie pary xxs ;)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/d11e72cdf5e105d3be429c456363b0e1.jpg[/IMG]Która obroża z ROGZa będzie się mniej strzępiła, i nie straci szybko swojego koloru?
[IMG]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/70ee7750c81c9c017334e670f2913e15.jpg[/IMG]Ta czy
Bo myślę ze jak będę na jakiejś wystawie to zeby cos kupić :-)

Link to comment
Share on other sites

Pan Pinczer z dumą prezentuje swoją nową obrożę - niebieską MacLeather, 16mm.
[IMG]http://oi62.tinypic.com/29pz39z.jpg[/IMG]
I trochę mniej dumnie. :diabloti:

[IMG]http://oi59.tinypic.com/euodx0.jpg[/IMG]
Na MacLeathera czaiłam się od dłuższego czasu, ale dopiero teraz się na niego skusiłam. Początkowo chciałam kupić 20mm, ale obwód nijak, by nie pasował. A w 16mm nie wygląda tak źle.
Jeszcze mam pytanie odnośnie czasu oczekiwania na przesyłkę od sklepu p1es... Wprawdzie jeszcze nic nie zamówiłam, ale chcę sobie zakup ustawić jakoś tak, żeby odbiór mi pasował. ;) Jak długo (+/-) czekaliście na przesyłkę?

Link to comment
Share on other sites

[B]Dioranne[/B] u nich jest szybka wysyłka jeżeli mają towar na stanie, jeśli kasa im wpłynie do 10 albo do 12 (nie pamiętam już) to wysyłają tego samego dnia i masz przesyłkę następnego ;) dwa tyg temu zamawiałam dodatkowy pas do julków zamawiałam i płaciłam w niedziele, a we wtorek był u mnie (wybrałam pocztę polską, a do wyboru masz jeszcze kuriera gls i paczkomat inpostu)

Link to comment
Share on other sites

[B]Dioranne,[/B] ja zamówiłam we wtorek późnym wieczorem a w piątek paczuszka była u mnie, ale brałam też pocztę polską - kurierem byłoby szybciej bo szelki już w środę w południe były wysłane :) polecam ten sklep, na forum labkowym też parę osób u nich zamawiało i szybciutko i sprawnie wszystko szło ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie juliusy też już sa. Zamawialam we wtorek w nocy ale nie było napisów które chciałam pan od się ze mną skontaktował w środę w czwartek wysyłka i dzisiaj już są u mnie:) bardzo polecam ten sklep kontakt błyskawiczny i szybka wysyłka ;)

Link to comment
Share on other sites

Do nas wczoraj doszły świeżutkie zakupy z DS, jestem po prostu oczarowania :grins:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-2yrJcAi7oJ8/U4DF0VtS25I/AAAAAAAALNw/kaMardr17qc/s576/2014.05.24 (3).JPG[/IMG]

W woreczkach są ciasteczka dla psiaków :D [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-Mu1Wk8AwQic/U4DF1UCsXeI/AAAAAAAALN4/PB7GXECSKXE/s640/2014.05.24 (4).JPG[/URL]

I sucza w szelkach:
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-HWx5oFNlTJ8/U4DGFHzsNuI/AAAAAAAALQI/ltbUuf8HIBY/s640/2014.05.24 (22).JPG[/IMG]

Modela w zielonym komplecie pokaże w przyszłym tygodniu :)
Niestety trafił nam się felerny amortyzator i pękła w nim gumka, ale DS nie zrobili mi żadnego problemu, w poniedziałek wymienią mi na nowy :D

Edited by rashelek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Szukam jakiś nieprzekręcających się szelek dla starszej jamniczki, takich, za które można by tez złapać by pomóc psu np. wejść czy wyjść z samochodu itp, ale też na codzienne spacery. Mam guardy, ale one się średnio nadają. Myślałam o siodełkowych, ale jako, że mi się fizycznie nigdy na psie nie podobały to nie wiem jakiego modelu szukać. Btw ma ktoś może szelki z TK Maxxa jak te z foty?

[IMG]http://i.imgur.com/hUJAc9Q.jpg[/IMG]

One są jak Juliusy?[/QUOTE]

Widziałam podobne dzisiaj w brico, ale ostatnie już były, i uwaga, nie XS, a M. Więcej było takich, które miały taki pasek na brzuszku. Nawet miałam kupić, ale moja Sonia nie lubi szelek w ogóle, a dla szczeniaka mi się nie opłaca kupować, bo słyszałam, że wszelkie szelki mogą zdeformować kręgosłup w czasie wzrostu. Ale jak by coś, to sprzedaję wam info, że widziałam coś takiego i jeszcze te drugie :D.
Tak btw, to jest tam mnóstwo szelek, obroży i smyczy, szkoda, że wzięłam tak mało kasy, a kupiłabym więcej rzeczy. Zabawki też są całkiem fajne, ale nie polecam frisbee, jak macałam, to są takie twarde, plastikowe.

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam dzisiaj guardy z tkaną tasiemką w Batmany z Kudłaty Art. :loveu:
Trochę się martwię jak będzie z zakładaniem, czy suka nie będzie się zbytnio wiercić. No i mam nadzieję, że tkana wersja będzie trwalsza od tej rypsowej.

A miałam plan, żeby następne szelki były fioletowe, albo miętowe, albo w babeczki - w każdym razie miało być coś babskiego, a nie Batman :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet'][B]Kesja [/B]nie wżyna się jej czasami w pachy? może poluzuj trochę ten przedni pasek ;)[/QUOTE]
Przedni pasek jest na maxa zmniejszony, a jeszcze trochę lata/luźny jest, nic się nie wzyna, może na zdjęciu tak to wyszło ;) ajrusi w nich wygodnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Harley, ja zamawiałam smyczkę i obrożę z Kudłaty Art właśnie w babeczki. O wiele ładniej wygląda niż na zdjęciach i jestem z niej mega zadowolona! :D. Choć na początku jak patrzyłam na obrożę, to wydawała mi się za mała, ale pasuje idealnie :').
Teraz zastanawiam się nad kupnem z DS, ale nie mam pojęcia, gdzie się kupuje, gdzie widać materiały itd.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
postanowiłam trochę pobiegać z psami i myślę nad zakupem szelek typu norweskiego.
Widziałam, że kilka osób tu takie ma, czy możecie mi poradzić?
Przede wszystkim chodzi mi o podkład. Moje basenji mają krótką sierść i jest ona podatna na wycieranie. Myślałam o ekoskórce, ale zauważyłam, że jest jakaś pianka jeszcze. Co może być lepsze dla moich sierściuchów? Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu?
Drugie pytanie dotyczy szerokości taśmy nośnej, czy 20mm będzie akurat? 25mm wydaje mi się za szeroka, a za wąskiej też bym nie chciała aby psom było wygodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']
Przede wszystkim chodzi mi o podkład. Moje basenji mają krótką sierść i jest ona podatna na wycieranie. Myślałam o ekoskórce, ale zauważyłam, że jest jakaś pianka jeszcze. Co może być lepsze dla moich sierściuchów? Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu?[/QUOTE]
Mam jedne norwegi podszyte alkantarą i jedne podszyte siateczką. Alkantara jest bardzo miękka i delikatna dla sierści, wbrew pozorom jest też bardzo trwała. Z tego co wiem to tylko Gadżeciaki podszywają alkantarą.
Czy te pianki to nie jest to samo co siateczki, bo na zdjęciach wygląda podobnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']Witam,
postanowiłam trochę pobiegać z psami i myślę nad zakupem szelek typu norweskiego.
Widziałam, że kilka osób tu takie ma, czy możecie mi poradzić?
Przede wszystkim chodzi mi o podkład. Moje basenji mają krótką sierść i jest ona podatna na wycieranie. Myślałam o ekoskórce, ale zauważyłam, że jest jakaś pianka jeszcze. Co może być lepsze dla moich sierściuchów? Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu?
Drugie pytanie dotyczy szerokości taśmy nośnej, czy 20mm będzie akurat? 25mm wydaje mi się za szeroka, a za wąskiej też bym nie chciała aby psom było wygodnie.[/QUOTE]


Mój 10-cio kilogramowy psiak ma norwegi z taśmy 2 cm, a przód taśma 2,5 cm + podszycie. Moje podszyte są siateczką, ale chyba wolę ecoskórkę - łatwiej się ją czyści, jest śliska, przez co nie wyciera sierści i też sama sierść się w nią nie wbija. Norwegi z hurtty podszyte są neoprenem, to też całkiem fajny materiał, teraz dostępny w kilku hm :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']eko skorka chyba mniej wyciera siersc. pianka jest miększa ale nie jest tak sliska jak eko.
ja na psa wielkosci podobnej do basenji mam na tasmie 2cm, razem z podszyciem 2.5cm a przód 3cm i jest okej ;)[/QUOTE]

[quote name='Harley']Mam jedne norwegi podszyte alkantarą i jedne podszyte siateczką. Alkantara jest bardzo miękka i delikatna dla sierści, wbrew pozorom jest też bardzo trwała. Z tego co wiem to tylko Gadżeciaki podszywają alkantarą.
Czy te pianki to nie jest to samo co siateczki, bo na zdjęciach wygląda podobnie?[/QUOTE]

[quote name='Karoola']Mój 10-cio kilogramowy psiak ma norwegi z taśmy 2 cm, a przód taśma 2,5 cm + podszycie. Moje podszyte są siateczką, ale chyba wolę ecoskórkę - łatwiej się ją czyści, jest śliska, przez co nie wyciera sierści i też sama sierść się w nią nie wbija. Norwegi z hurtty podszyte są neoprenem, to też całkiem fajny materiał, teraz dostępny w kilku hm :)[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Czyli zostanę chyba przy taśmie 2cm, nie wiem tylko czy sklep da z przodu szerszą, czy po całości. I tak podkładka z przodu będzie nieco szersza.
Tak myślałam, że ekoskórka może być śliska i się sprawdzić. Ta pianka, to właśnie neopren. Ma ktoś z nim styczność, wie jaki jest w użytkowaniu?
mi się właśnie spodobały hurtty, ale 120zł i więcej, a w hm ok 90zł, to jednak różnica, zwłaszcza przy 2 psach.

Link to comment
Share on other sites

W neopren strasznie wbija się sierść (nie aż tak dużo jak w polar, ale też nie tak mało jak w siateczkę).
Wysycha dość szybko.
Co do czyszczenia to się nie wypowiadam, bo jeszcze nie czyściłam (mój pies nie jest "błotniakiem" ;))

Ja na twoim miejscu wzięłabym 2,5cm przód + podszycie z siateczki (OhMyDog ma jej dużo ładnych kolorów).
W siateczkę nie wbija się aż tyle sierści.

Albo ekoskórka, ale z tą nie miałam do czynienia jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...