Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='ŚLEDZIK']Nic? :( Ostatnio były maciupeńkie szelki i miałam nadzieję na jakąś dostawę, a jakieś fajne zabawki?[/QUOTE]
Nic, były te malutkie szeleczki i trochę szelek w typie Juliusa (zabij mnie a nie pamiętam co to za firma ;)) ale bez większego wyboru w rozmiarach... I właściwie to by było na tyle, kilka smyczy... Zawiodłam się, liczyłam na więcej :evil_lol:
Jeśli chodzi o zabawki to było sporo, ale głównie takich pluszowych zwierzątek- szarpaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerek2803']jakie proponujecie podszycie do szelek norweskich dla małego krótkowłosego psa : polar, eko-skórka czy siateczka oddychająca? Co mają Wasze psiaki i jak się u was konkretne podszycia sprawdzają?[/QUOTE]
Polecam siateczkę. Jest przewiewna, szybko schnie, nie niszczy się (polar nam się zmechacił).

Link to comment
Share on other sites

Hurtty doszły :D Wydaje mi się, że w 70 też by wszedł ;) Chociaż... No nie wiem. Wyglądają tak:
[IMG]http://i291.photobucket.com/albums/ll295/zuzia_psiaki/IMAG1515.jpg[/IMG]

[IMG]http://i291.photobucket.com/albums/ll295/zuzia_psiaki/IMAG1517.jpg[/IMG]
(Plus kawałek nowego super doga)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ale nie mogę się zgodzić z twoją wypowiedzią,czytam to już chyba drugi raz gdzieś tu na forum.Pinczerom nic nie dzieje się w szelkach żadnych wykrzywionych łokci nie ma i deformowanych piersi trzeba po prostu umieć dobrać odpowiedni model do psa i jak ktoś to czyta nie znając się będzie tak myślał jak ty !! A źle dobrana obroża dla małego psa też zrobi mu krzywdę. Ta wypowiedź jest do użytkownika Melissa 1987

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']A to nie jest tak ze niektórzy hodowcy nie zalecają szelek szczeniakom? (nie tylko pinczerom) Że niby wykrzywią łokcie? Według mnie to mit jakiś.
Nie wiem w jaki sposób szelki miałyby tak psa zdeformować. I dlaczego akurat pinczera a inne rasy nie :)[/QUOTE]

Podobno tak jest ;) Jamnikom nie można innych szelek niż guardy, bo mogą wykrzywić im się łokcie. Znam 3 takie przypadki. Po prostu pasek z obwodu jak jest za blisko łapy, nie wiem jak by było z norwegami, jeśli pasek dałoby się "dalej". Nie wiem jak u innych ras ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam ;) Przybywam z pytaniem. Mam shihtzu, aktualnie niecałe 5 miesięcy. Zastanawiam się nad automatem dla niego. Myslę nad, comfort1, comfort 2, i jakimś color byle nie w kwiatki :3 Dla shihtzu lepiej S czy M ? Czy S nie będzie dla niego zbyt "delikatne" ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']A to nie jest tak ze niektórzy hodowcy nie zalecają szelek szczeniakom? (nie tylko pinczerom) Że niby wykrzywią łokcie? Według mnie to mit jakiś.
Nie wiem w jaki sposób szelki miałyby tak psa zdeformować. I dlaczego akurat pinczera a inne rasy nie :)[/QUOTE]
chodzi chyba o to, że jak pies się zaprze, i go za szelki pociągniemy to automatycznie mu się łokcie wykrzywiają na zewnątrz.

Jak ktoś ma troche mózgu i umie psa na smyczy prowadzać to nic się nikomu od szelek nie stanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria&Iga']Przepraszam ale nie mogę się zgodzić z twoją wypowiedzią,czytam to już chyba drugi raz gdzieś tu na forum.Pinczerom nic nie dzieje się w szelkach żadnych wykrzywionych łokci nie ma i deformowanych piersi trzeba po prostu umieć dobrać odpowiedni model do psa i jak ktoś to czyta nie znając się będzie tak myślał jak ty !! A źle dobrana obroża dla małego psa też zrobi mu krzywdę. Ta wypowiedź jest do użytkownika Melissa 1987[/QUOTE]

To jest porada mojego hodowcy (który wychował już wiele miotów i jest hodowcą od kilkunastu lat) a nie mój wymysł i nie mam zamiaru nie stosować się do niej, bo słucham ludzi, którzy mają duże doświadczenie w wychowaniu psów tej rasy (a jego szczególnie, gdyż moja sunia spędziła u niego 7 miesięcy swojego życia i była odpowiednio zadbana) i stanowią dla mnie autorytet. Nikogo do niczego nie zmuszam, niech sobie ludzie zakładają swoim psom co chcą. Stwierdzam tylko, że mojej suni bez potrzeby czyli dłuższych, dalszych spacerów w nowych miejscach, na które ma awaryjne szelki (guardy, bo są najmniej uciskające), bo obroża nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa szelek zakładać nie będę. Ponadto zauważyłam, że w obroży mam większą kontrolę nad psem i mogę ją korygować. Jak ma obrożę to chodzi przy nodze i nie ciągnie w szelkach ma ciągoty do ciągnięcia. Kiedyś tylko obroże dla psów były dostępne i psom się krzywda nie działa, więc nie ma sensu się oburzać. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania dopóki doputy nie obraża innych dyskutantów i do niczego nie przymusza. Proszę zatem abyś wyluzowała, bo chyba Cię emocje nieco poniosły, gdyż Twoja wypowiedż ma zbyt ostry ton oraz używasz wykrzykników. Pozdrawiam :).

Edited by Melissa1987
literówki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']O step-iny chodzi? Z tego co wiem to one ogólnie są tym najgorszym rodzajem szelek. Tak przynajmniej mi się o uszy obiło. ;)[/QUOTE]

Tak, step in'y to ponoć najgorszy typ i żeby nie było, że to mój wymysł, ale opinie ludzi dużo bardziej ode mnie doświadczonych w temacie psów. Step in'y szkodzą na kręgosłup. To, że na początku nie widać skutków ubocznych nie znaczy, że ich nie ma i nie wyjdą póżniej. Lepiej nie ryzykować ;). Zresztą niech każdy robi jak uważa, jego pies- jego sprawa. Wyraziłam swoje zdanie i już mykam z tego wątku zanim ktoś znowu mnie opierniczy ;).

Link to comment
Share on other sites

Serio, ile znacie psów z krzywymi łapami OD SZELEK? Nie, że słyszeliście o psie znajomego znajomego, przeczytaliście w internecie czy usłyszeliście od sprzedawcy w sklepie zoologicznym. Nie chodzi mi też o psy źle żywione, z niedoborami, bez odpowiedniej dawki zdrowego ruchu. No ile?
Ile w ogóle znacie psów z krzywymi łapami? Ja znam jednego, jamnika, który całe swe życie spędził na łańcuchu, żywiony rozmoczonym chlebem ;)
A ile znacie psów chodzących w szelkach? :lol:

A bardziej w temacie - widziałyście nowe siateczki w DS? :loveu:
Niedawno trafiły do mnie kolejne szelki, cudowne truskawy od taks :loveu: Ewentualne zdjęcia za dwa tygodnie albo w weekend majowy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karoola']Serio, ile znacie psów z krzywymi łapami OD SZELEK? Nie, że słyszeliście o psie znajomego znajomego, przeczytaliście w internecie czy usłyszeliście od sprzedawcy w sklepie zoologicznym. Nie chodzi mi też o psy źle żywione, z niedoborami, bez odpowiedniej dawki zdrowego ruchu. No ile?
Ile w ogóle znacie psów z krzywymi łapami? Ja znam jednego, jamnika, który całe swe życie spędził na łańcuchu, żywiony rozmoczonym chlebem ;-)
A ile znacie psów chodzących w szelkach? :lol:

A bardziej w temacie - widziałyście nowe siateczki w DS? :loveu:
Niedawno trafiły do mnie kolejne szelki, cudowne truskawy od taks :loveu: Ewentualne zdjęcia za dwa tygodnie albo w weekend majowy :roll:[/QUOTE]

Znam psa z wykrzywionymi nogami i stopami skierowanymi na zewnątrz, chodzącego potocznie nazywanym "krowim chodem" jest to PET mojej koleżanki. On się taki urodził, ale uważam, że jest możliwe taką wadę nabyć skoro mówią to niektórzy hodowcy, we wszystkim jest ziarno prawdy. Wolę dmuchać na zimne :). Zresztą już się w tym wątku obiecałam nie wypowiadać, ale jakoś nie mogę się powstrzymać :P. Dodam jeszcze, że ogólnie to chyba tyczy się małych ras o bardziej kruchym kośćcu, większym raczej nic nie grozi. Bardzo podobają mi się ONki w takich bardzo masywnie wyglądających szelkach, bo to dodaje im takiego pazura ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='XdamianX']Witam ;) Przybywam z pytaniem. Mam shihtzu, aktualnie niecałe 5 miesięcy. Zastanawiam się nad automatem dla niego. Myslę nad, comfort1, comfort 2, i jakimś color byle nie w kwiatki :3 Dla shihtzu lepiej S czy M ? Czy S nie będzie dla niego zbyt "delikatne" ?[/QUOTE]

comfort1 jest dla psa do 12 kg a Comfort2 do 25kg. Ja dla swojego 10kg cavaliera (rasa wieksza od shih tzu) mam dwie flexi comfort 1 (taśmę i linke) i nie jest za delikatna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...