Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Aleksandrossa']O tak, na to narzekać w żadnym razie nie można ;)
Tak z ciekawości sprawdziłam szelki norweskie z siateczką.
Również z racji nowych podszyć wzięliśmy je dla Chi jako ,,testerzy".
Za szelki wtedy daliśmy 33zł, na stronie takie same wymiary wychodzą 60zł więc różnica kolosalna ;)[/QUOTE]

Nooo ogromna :-o Teraz zapłaciłam 48zł, co za szelki jest dla mnie ceną korzystną, zwłaszcza o jakości OMP.


[quote name='rashelek']Trochę to śmieszne jak dla mnie, że skoro opuszczą cenę to trzeba się dopasować z akcesoriami pod ich widzimisię. To chyba bym jednak wolała dopłacić, ale mieć obróżkę taką jak sobie umyśliłam. Chociaż w sumie też zależy o ile mniejsza cena :lol:[/QUOTE]

Uzasadnione całkiem sensownie, więc czy śmieszne...
W każdym razie to tylko zatrzask, możemy przecież po prostu rozpinać jeden ;). Niezbyt ufam zatrzaskom, ale jakoś to życie na krawędzi przetrwam :eviltong:.

To będzie wyglądało mniej więcej tak i już mnie zżera ciekawość jak wyszło
[IMG]http://i60.tinypic.com/33xijgz.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Ma ktoś pomysł na kolor dla tego hultaja?
Dodam, że oprócz pomarańczu, niebieskiego (w tym mięty) i czerwieni.
Robimy przegląd obroży i chyba sprzedam/wymienię kilka, bo nam się znudziły, a mam chrapkę na coś nowego (intryguje mnie piankowe podszycie z activdoga :razz:).
[/QUOTE]
Ja proponuję limonkę lub neonową zieleń :p

[quote name='Ewa&Duffel']Duffel od wtorku testuje komplet Ohmypet z neoprenem :) Pierwsze wrażenie super, neopren identyczny jak w akcesoriach Hurtty, bardzo miękki i przyjemny w dotyku, przyszyty bardzo starannie. Zobaczymy za jakiś czas, jak się sprawdzi w wodnych testach ;)[/QUOTE]
Śliczny komplecik i bardzo pasuje Dufflowi :). Mnie to zastanawia, że jak sobie dopasowuję na komputerze kolory tasiemek itd. to nic mi się nie podoba, a już na uszytych obrożach wszystko jest śliczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']
Śliczny komplecik i bardzo pasuje Dufflowi :). Mnie to zastanawia, że jak sobie dopasowuję na komputerze kolory tasiemek itd. to nic mi się nie podoba, a już na uszytych obrożach wszystko jest śliczne.[/QUOTE]

Bo uszyte są pokazane na pieskach :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Miałam szelki z dwoma zatrzaskami, rozpinałam jeden i drugi był jak dla mnie po prostu zbędny, zamiast tego wolałabym dalej taśmę :)

A uzasadnienie niby logiczne, ale jednak... Jam jest dziwny stwór, nie lubię kupować np. akcesoriów z gotowych firm odkąd poznałam się na jakości HM. Wolę dopłacić te 10zł i mieć idealną obróżkę, w takim rozmiarze i kolorze jakie mi się umyślą. Dlatego gdyby firma wzamian za zniżkę kazała mi zrezygnować z nitek na rzecz taśmy ozdobnej, bo "musi być do zdjęć" to chyba bym sobie podarowała ;) Chociaż prawie 50% zniżki by kusiło :lol:

Połączenie świetne, powinno być mało brudzące :D

Link to comment
Share on other sites

Też bym wolała jeden, ale cóż zrobić.
Mmm... Ja doceniam jakość HM, ale często wolę kupić gotowce (chociaż jak się zastanowić to rzeczy HM mam więcej), bo z tymi na zamówienie zawsze jest ryzyko i tym sposobem mam dwie obroże, których już nigdy pewnie nie użyję, a kupić nikt za bardzo nie chce. Pewnie wyjdzie na to, że kiedyś wylądują u schroniskowców. Zawsze przy zamawianiu łapię stresa "czy to i tamto dobrze pomierzyłam, czy nie za wąsko, czy nie za szeroko, czy taka a śmaka tasiemka" itp. Ale jak już dojdzie i jest wszystko ok to jest podwójna radość, bo to takie ładne.
Ciekawa jestem czy to wyjdzie to 50% czy jednak różnica będzie mniejsza.
Tak liczę na to żeby mało brudziło, ale też kolory takie, bo dobierane troszkę pod smycz smooth&silky (szelek się z niej nie dało zrobić "bo one nie mieszczą się w promocji", a to niespodzianka :eviltong:).

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu narzekacie na te zatrzaski, dla mnie to super sprawa i bardzo ułatwia zakładanie. Mam szelki z dwoma zatrzaskami dla Brumy z Modnej Kozy, i nic się z nimi nie dzieje, a ja podnoszę za nie wyrywającego się psa po kilkanaście-dziesiąt razy na trening ;) Gram z resztą też ma dwa zatrzaski i nic nigdy się nie rozpięło

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam że 2 zatrzaski są dużo lepsze , przy moim psie jeden zatrzask się nie sprawdzał bo ma krótkie łapy i ciężko mu wygiąć na tyle by weszła w szelki .
Z tego powodu musieliśmy sprzedać 3 pary szelek mimo że bardzo mi się podobały , były kłopoty z zakładaniem .
Co innego jak szelki są "szmatkowate" np. jak hurtty (mam z jednym zatrzaskiem) i je bez większych problemów zakładam psu jednak nadal wolałabym żeby miały 2 zatrzaski .

Najlepszym modelem (takim który u nas się najlepiej sprawdza ) są norwegi ale z paskiem na środku , mam takie skórzane i są świetne teraz planuje popisać do firm HM czy któś mi dokładnie takie zrobi z neoprenem .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']Nie wiem czemu narzekacie na te zatrzaski, dla mnie to super sprawa i bardzo ułatwia zakładanie.[/QUOTE]

[quote name='gops']Ja też uważam że 2 zatrzaski są dużo lepsze , przy moim psie jeden zatrzask się nie sprawdzał bo ma krótkie łapy i ciężko mu wygiąć na tyle by weszła w szelki .

Najlepszym modelem (takim który u nas się najlepiej sprawdza ) są norwegi ale z paskiem na środku , mam takie skórzane i są świetne teraz planuje popisać do firm HM czy któś mi dokładnie takie zrobi z neoprenem .[/QUOTE]

No widzicie, a ja właśnie pisałam, że mi to niepotrzebne, bo jak przełożę psu przez głowę przednią obręcz, to łapę wkłada już sam i mi 2 niepotrzebne, stąd "narzekanie" ;). Ale jak chwalicie, to może po prostu się do nich przekonamy, tylko niech już dziś dotrą, to będę szczęśliwa, bo to czekanie od 13.02 już mnie dobija :eviltong:.

U nas norwegi (mamy w formie Juliusów) nie mają racji bytu, tak samo do X z Hurtty nie mam takiego 100% zaufania. Na razie tylko guardy z ManMata przetrwały test wyłażenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Jutro prawdopodobnie wreszcie odbiorę szelki na neoprenie :p.
Widziałam, że Duffel już ma swoją obrożę, do kogoś jeszcze dotarły już akcesoria? Coś się nikt nie chwali, a OMP donosi, że "[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Pierwsze neoprenowe akcesoria poszły w świat[/FONT][/COLOR]" ;).[/QUOTE]

My już tydzień temu miałyśmy okazję wypróbować szelki z neoprenem OMD uszyte jak Hurtty Y i są rewelacyjne. Szukałam 3 lata szelek dla suni. Wypróbowałyśmy wszystkie modele dostępne na rynku oprócz Hurtty Y, a że nie mogę trafić z rozmiarem i miałyśmy to szczęście, że okazało się, że będą wprowadzać neopren i szukają testerów, to się podwójnie ucieszyłam i zamówiłam. Szelki przeciorane już na dogtrekkingu okazały się tymi idealnymi. Ewentualnie mogę wkleić zdjęcia jak ktoś chce zobaczyć.

Link to comment
Share on other sites

To kiepsko, że nie zdążyli wczoraj wysłać.

...

[IMG]http://i58.tinypic.com/4fts2q.jpg[/IMG]

... Na modelu później ;)

edit:
[IMG]http://i58.tinypic.com/ayq51x.jpg[/IMG][IMG]http://i58.tinypic.com/2mw5g69.jpg[/IMG][IMG]http://i61.tinypic.com/2qb57rr.jpg[/IMG]

i jeszcze niepokazywana wcześniej obróżka:

[IMG]http://i60.tinypic.com/14szihi.jpg[/IMG]

Edited by Hill.
Link to comment
Share on other sites

Do mnie wczoraj dotarły norwegi od Dog Style. Przelew puszczony 4-tego lutego, paczka przyszła 27-ego - więc w sumie zmieścili się w deklarowanym terminie :-).

Szelki pasują na psa, wizualnie wydają się bardzo porządnie uszyte. Wzięłam wzór w stylu Hurtty turkusowy i ma bardzo ładny odcień, nitki odblaskowe mocno świecą. Mam tylko dwa "ale". Rączka do przytrzymania psa - mogłaby być dłuższa, ale to już kwestia mojego przyzwyczajenia do tej w gadżeciakach. Regulacja ma trochę mały zakres - lepiej żeby pies nie przytył, ani się nie obkłaczył na zimę(to ostatnie mojej suce akurat nie grozi).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandrossa']My zamawialiśmy kantar i obrożę i do końca tyg napisali, że chcą je wysłać.
Nie powiem, myślałam, że szybciej to będzie :roll:[/QUOTE]

jak trochę poużywacie kantara to napisz jak się sprawuje, bo może zamówie mojemu rudemu na lato :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Super wygląda w tych szelkach :) Bardzo mu pasują te kolory ;) I jak poważnie pozuje ;)[/QUOTE]
Dzięki :smile:. Ja go bardzo lubię w niebieskim. Okazało się, że szeleczki idealnie pasują do smyczy, można iść się lansować po okolicy:
[IMG]http://i61.tinypic.com/2e64eft.jpg[/IMG]

[quote name='BBeta']Boom w OhMyDog i Mutu w Hurtta ;)
[URL]http://beata.boo.pl/dogs/DSC_815.jpg[/URL][/QUOTE]

Ależ te kolory są oczoj... jaskrawe ;) Świetnie wyglądają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...