Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='rashelek']Taka moja obserwacja na dogo - nie ubliżając nikomu i nie czepiając się personalnie :P - coś ostatnio chyba modne jest, żeby akcesoria były DUŻE. Szerokie kołnierze, szelki po 5cm, smycze z karabinierczykami dla koni. Aż się głupio czuję, że moja sucza wielkości spaniela nosi wątłe 2cm obróżki :([/QUOTE]

moje pieski ponad 60 w lebie i ok 25 kg kazdy tez nosza 2 cm obroze:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Taka moja obserwacja na dogo - nie ubliżając nikomu i nie czepiając się personalnie :P - coś ostatnio chyba modne jest, żeby akcesoria były DUŻE. Szerokie kołnierze, szelki po 5cm, smycze z karabinierczykami dla koni. Aż się głupio czuję, że moja sucza wielkości spaniela nosi wątłe 2cm obróżki :([/QUOTE]

Moja podobnych wymiarów najszerszą obroże ma 2,5 cm. Nosi też 1.8cm i nie wygląda źle. Osobiście nie lubię kołnierzy
ortopedycznych zwłaszcza u małych psów.

Edit, bo widzę że coś mi pól postu zjadło:shake:

Ten trend na szerokie obroże jest na dogo od czasu kiedy powstało kilka firm szyjących obrożę. Kiedyś jak modne i porządane były rogzy, red dingo i lupine wszyscy zachwycali się tymi obrożami i nikogo nie dziwiło 2- 2,5 cm na większym psie. Teraz to sznurówka :D

Edited by Kasi i Lena
Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio uznałam, że nawet w 2,5cm mi się moja nie podoba i to dla niej za dużo. 2 są idealne.
Poczwar dostanie teraz 3cm obrożę i nie widzę sensu, żeby miało to być więcej, miał 4cm i było za wielkie.

A wielkie, kołnierzowe obroże na małym psie to dla mnie przerost formy nad treścią ;) [B]Ale co kto lubi niech kupuje.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Przecież wszystko co nie przypomina uprzęży dla słonia, może się zerwać przy podmuchu wiatru... ;)

W zależności od mojego humoru Jari ma obroże począwszy od 1 cm łańcuszka do ponad 5 cm taśmy (we wszystkim wygląda rewelacyjnie :loveu: no ale to pies piękny i niezwykle wszechstronny), ale jamnicom nie zakładam nic co ma więcej niż 2,5 cm, bo zwyczajnie głupio wyglądają i nie wydaje mi się, że byłoby im wygodnie w jakiś 4 cm ;) 2 cm to szerokość idealna.

Oczywiście szersza obroża ma zastosowanie, jeżeli pies choruje np. na szalenie zaraźliwe "problemy z tchawicą" ale ogólnie akcesoria powinno się dopasowywać do formatu i wyrazu psa, a nie swojego ego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Ja ostatnio uznałam, że nawet w 2,5cm mi się moja nie podoba i to dla niej za dużo. 2 są idealne.
Poczwar dostanie teraz 3cm obrożę i nie widzę sensu, żeby miało to być więcej, miał 4cm i było za wielkie.

A wielkie, kołnierzowe obroże na małym psie to dla mnie przerost formy nad treścią ;) [B]Ale co kto lubi niech kupuje.[/B][/QUOTE]
Dokładnie :D

Wstaw zdjęcie Poczwara w 2,5 cm to większość się rzuci że jak w sznurówce, pewnie będą pytania czy nie boisz się że zerwie obrożę, uszkodzi tchawice itp. Później wejdź na pierwsze strony obrożowego wątku i zobacz że kiedyś nikogo to 2,5 cm nie dziwiło i wyglądało ok na wyżej wymienionym owczarku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']jak może mieć dorosły ON 40 :evil_lol: dorosłe bordery ważące koło 20-25kg mają po 40-45, moja sucz ma 30- ale ta to ma szyję jak Gramuś (35cm w kłębie :diabloti: )[/QUOTE]

moja Whisky, dość potężna jak na ONa, ma 45-47 w zależności od gęstości kryzy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Taka moja obserwacja na dogo - nie ubliżając nikomu i nie czepiając się personalnie :P - coś ostatnio chyba modne jest, żeby akcesoria były DUŻE. Szerokie kołnierze, szelki po 5cm, smycze z karabinierczykami dla koni. Aż się głupio czuję, że moja sucza wielkości spaniela nosi wątłe 2cm obróżki :([/QUOTE]

Moje też noszą 2,5 lub 3 cm. ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja mojemu piesuniowi 10 kg najchętniej wkładam 3,5cm i się na 4cm szykuję.

No taki przerost formy nad treścią. :evil_lol:

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q72/s720x720/1379634_644323845601357_1469301206_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Twój pies nie wygląda w tym jak w kołnierzu ortopedycznym.[/QUOTE]

Bo ma szyję jak żyrafa :evil_lol:

Ke nosi 4 cm by było widać, że pani kupuje jej piękne obróżki, ale ona ma futro ;) Prosiak popierdziula od 2cm do 4 cm ale te 4 cm to i tak za dużo dla niej i zostałam przy 3,5 :loveu:

Link to comment
Share on other sites

To jest kołnierz - 5 cm ;)

[URL="http://s178.photobucket.com/user/pusia84/media/obrozki itd/100_4901.jpg.html"][IMG]http://i178.photobucket.com/albums/w249/pusia84/obrozki itd/100_4901.jpg[/IMG][/URL]

Na zdjęciu wygląda gorzej niż w rzeczywistości, a używana jest tylko w okresie około sylwestrowym - futerko boi się strzałów, a z tego ani nie wyjdzie, ani nie udusi się jak mocniej pociągnie.

Link to comment
Share on other sites

Obroża to kwestia gustu .
Ja mam i 2cm i 4cm i pomiędzy też i lubię każdą (inaczej bym ich nie kupiła) i może mój pies wyglądać jak w "kołnierzy ortopedycznym" dla kogoś ale mi się podoba i tak będzie chodził .
W szerszych lepiej mi się psa prowadzi , a te cienkie zazwyczaj są jako dodatek do kolców(jakby trzeba było psa złapać) bo w szerokich mi się już kolce nie mieszczą :p

Link to comment
Share on other sites

Mój malutki tollerek ma obwód jak ON bo 40-42cm:crazyeye: A jako szczeniątko miała 30cm.

Moja nosi 2,5-3cm i mogłaby spokojnie nosić 2-2,5cm ale nic nie byłoby widać:evil_lol: Jej nie krępuje ruchu ani denerwuję więc morze być.
Btw. czy gdzieś w Polsce można dostać hurtty y większe z kolekcji tych ostrych kolorków?

Link to comment
Share on other sites

Moja suka wielkości wyrośniętego bordera najbardziej podoba mi się w 3cm, ale nosi też 4cm - no i wygodnie nam się chodzi na szerokich obrożach. 2cm zakłada jak mamy w planach jakieś brudne zabawy.

Mam pytanie odnośnie juliusów - nadają się na dogtrekking? Planuję pojechać z nią na wiosnę w Karkonosze i nie wiem, czy lepsze będą juliusy czy jakieś guardy Y? (prawdopodobnie będzie mnie trochę wciągać pod górkę ;-) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']W prodogu
[URL]http://pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-LifeGuard-obroza-NEON-half-choke-35-45cm30mm/4434[/URL] i [URL]http://pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-LifeGuard-obroza-NEON-padded-35-45cm3cm/4426[/URL] nawe wasz rozmiar dostępny[/QUOTE]

nie dopisałam, chodziło mi o szelki y/x.
A hurtty w tkmaxx są terasz szele po 27 obroże 11

Harley do ciągnięcia lepsze y

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']nie dopisałam, chodziło mi o szelki y/x.
A hurtty w tkmaxx są terasz szele po 27 obroże 11

Harley do ciągnięcia lepsze y[/QUOTE]

No u nas w PO już nie ma w ogóle obroży Hurtty ;)

Ja mam pytanie odnośnie julków również - Wie ktoś jaka jest różnica w siodełku rozmiaru MINI a 0? Zastanawia mnie który rozmiar będzie lepszy dla Pro tak by siodełko jej nie denerwowało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']No u nas w PO już nie ma w ogóle obroży Hurtty ;)

Ja mam pytanie odnośnie julków również - Wie ktoś jaka jest różnica w siodełku rozmiaru MINI a 0? Zastanawia mnie który rozmiar będzie lepszy dla Pro tak by siodełko jej nie denerwowało.[/QUOTE]
Marta wrzucała rozmir MINI niedawno na Aresie . Ares jest wielkości Prośki .
Ja uważam że 0 byłoby lepsze , te jakieś właśnie małe się wydaje .
[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q75/1176363_540330216021087_1793740231_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...