Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

nowy/stary nabytek
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-kjST8I-90E4/UmKjR_ATXZI/AAAAAAAABBk/90wCXPKkdHQ/w355-h532-no/DSC00006.JPG[/IMG]




nowy bo nówka od furkidz, stary bo pierwsza obroża jaką kupiłam dla Juniora była uszyta przez taks z identyczną tasiemką, ale pies z niej wyrósł :) sentyment pozostał :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']

[B]Rinuś - [/B]pięknie Brutuskowi w nowej obroży :cool3: Czy ja dobrze widzę niebieską siateczkę? ktora firma ma taki kolorek w ofercie? Cos nie zarejestrowałam.....[/QUOTE]

To jest prezent od labradorowej cioci, która szyje jako hobby :cool3: nie wiem czy jakaś firma posiada taką siateczkę,ale ona jest ciut cieńsza niż te np z activ doga, to jest chyba troszkę inny materiał. Ale bardzo ładnie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']nowy/stary nabytek
[url]https://lh5.googleusercontent.com/-kjST8I-90E4/UmKjR_ATXZI/AAAAAAAABBk/90wCXPKkdHQ/w355-h532-no/DSC00006.JPG[/url]

nowy bo nówka od furkidz, stary bo pierwsza obroża jaką kupiłam dla Juniora była uszyta przez taks z identyczną tasiemką, ale pies z niej wyrósł :) sentyment pozostał :)[/QUOTE]

I bardzo dobrze ze sentyment pozostał:) bo bardzo mu do pyska w tych paseczkach :)

[quote name='Rinuś']To jest prezent od labradorowej cioci, która szyje jako hobby :cool3: nie wiem czy jakaś firma posiada taką siateczkę,ale ona jest ciut cieńsza niż te np z activ doga, to jest chyba troszkę inny materiał. Ale bardzo ładnie wygląda.[/QUOTE]

Uuuuu szczęściarz z Brutuska :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Zwracam się do użytkowników obroży Hurtta (kupionej w TK MAXX). Czy zacisk Waszych obroży również chodzi z dużym oporem ? Zaciska się z trudem a z jeszcze większym luzuje.[/QUOTE]
Tak , tylko to zależy od dobranego rozmiaru moja się do końca nie zaciska bo pies ma większą szyje przez co łatwiej się luzuje zacisk , zauważyłam jednak że gdy miał obroże wyżej i zacisnęła się całkiem musiałam ręcznie poprawiać .

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/849/iko7.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img849/5074/iko7.jpg[/IMG][/URL]




[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/j3r2.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img196/1470/j3r2.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/849/b9fu.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img849/6153/b9fu.jpg[/IMG][/URL]


:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']W tej rozowej z kokardka przeuroczo :loveu:[/QUOTE]

Popieram !!! :loveu: A jakie ma świetne koncówki łapek !!! Białe widziałam nie raz ale czarne ?? super !. Nazwałabym to skarpetki ale wyglądają bardziej jak balerinki :) hehe.

A ja wczoraj zlozylam zamowienie w gadzeciakach, dzis dostalam probniki mojego wymysłu i dogadalysmy szczegoly. Ciekawe jak wyjdzie :cool3: juz nie moge sie doczekac.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha :) Chciałabym ....
Tym razem nie wymyslilam nic nadzwyczajnego, pojawil sie juz taki wzorek w galerii gadźeciakow, no nie identyczny bo gadżeciaki są bardzo spersonalizowane ale podobny. Będzie jak się pewnie domyślasz imię FIGA i .........Parson russel terier dookoła obrozy ;). Dlaczego Parson ? Bardzo podobają mi się rasowe hafty a jak wiadomo figa jest kudliszonem, wiec swojego wzorca nie ma. Kiedyś ktoś na forum powiedzial że ostrzyzona jest bardzo podobna do Parsona a że haftowy Parson ma identyczne kolory i late dokladnie w tym samym miejscu co Figa pomyslalam czemu nie, mi sie podoba.

[attachment=2814:10674.attach]

Edited by majusa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Tak , tylko to zależy od dobranego rozmiaru moja się do końca nie zaciska bo pies ma większą szyje przez co łatwiej się luzuje zacisk , zauważyłam jednak że gdy miał obroże wyżej i zacisnęła się całkiem musiałam ręcznie poprawiać .[/QUOTE]
Rozmiar dobrałam idealnie. Za trzecim razem, w końcu. Nie problem w rozmiarze, po prostu kółko blokuje się i nie przesuwa po zaciskowym pasku. Nawet jak przypinam flexi to kółko ani drgnie. Lekkie szarpnięcie też nie powoduje zaciskania się obroży, dopiero jak przesunę kółko sama, o cm w dół, wówczas zaczyna pracować. Jest to dość ityrujące i dodatkowo sprawia że nie czuję się pewnie z zaciskową obrożą, która się nie zaciska. Sukę mam kreatywną, jak chce wylezie z wszystkiego, z obroży także.
Ot defekt. Pytanie czy mojej obroży, czy wszystkich z tej serii z tk maxx ( w końcu z jakiegoś powodu były tańsze nawet o 50%).

Link to comment
Share on other sites

A ja zastanawiałam się nad niebieskimi szelkami ale jak zobaczyłam je z bliska... Odechciało mi się momentalnie. :p Krzywa pianka, nitki sterczące...
No i w sumie kolory też mnie nie zachwyciły, już wolę dać 2x więcej ale kupić takie, które mi się podobają od początku do końca i nie są trefne.

Link to comment
Share on other sites

Onomato-Peja ciezko mi uwierzyc w wystajace nitki w nowym produkcie, serio ;) wiele rzeczy moze byc nie tak, ale tu to chyba juz troche...;)

Co do zacisku to niepokojace to troche jest, szczegolnie jak pies nagle zrobi jakis zwrot, cofnie sie czy cos i co wtedy? Nie jestem pewna czy to kwestia tej tanszej serii, czy faktycznie hurrta ma tu jakies produkcyjne braki i nie jest do konca przemyslana.

Zacisk MM tez zle dziala, ten sie z kolei nie luzowal, aczkolwiek tam wiadomo z jakiego powodu, a tu na pierwszy rzut oka nie widzialam, zeby cos moglo byc nie tak. Zastanawiajace i pytanie czy warto dawac 100 zl za obroze ktora dziala w ten sposob:roll:

Ja z moich szelek jestem bardzo zadowlona. Uzywam codziennie, suka sie w nich tarza tez w zasadzie codziennie na trawie. Nie dzieje sie z nimi NIC zero null. Uwazam, ze za takie pieniadze to bardzo dobry zakup, warto bylo :)

edit: spojrzalam na pare zdjec zacisku hurtty i moze tam jest jednak kwestia taka sama jak w MM? za male kolko ktore "jezdzi" po zacisku? Dlatego zle pracuje. Rogz, to kolko ma znacznie szersze niz szerokosc zacisku i chodzi bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Nie sądziłam, że tego typu zacisk może chodzić inaczej, miałam kiedyś rogza i było tak samo.[/QUOTE]
Miałam też rogza półzacisk i on pracował zdecydowanie lepiej. Miałam też zacisk lupine i ten zacisk chodził najlepiej, nawet w połączeniu z flexi.
Przyjrzałam się tej obroży i problem chyba leży po stronie za małego kółka oraz niedokładnie zszytego paska zaciskowego (składa się z kilku warstw taśmy) . Jest on nierówny, wstaje gdzieniegdzie nierówno przyszyta taśma, na której kółko się haczy.
Kupiłam tą obrożę ze względu na odblask i solidność wykonania. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori'] Miałam też zacisk lupine i ten zacisk chodził najlepiej, nawet w połączeniu z flexi.[/QUOTE]

Pytam z czystej ciekawości (bo zaraz pewnie zostanę zjedzona) a mianowicie jaki jest sens stosowania flexi w połączeniu z obrożą zaciskową? Przecież ona wtedy kompletnie nie spełnia swojej funkcji.. Chyba ze zablokowana to wtedy kumam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorka1403']Pytam z czystej ciekawości (bo zaraz pewnie zostanę zjedzona) a mianowicie jaki jest sens stosowania flexi w połączeniu z obrożą zaciskową? Przecież ona wtedy kompletnie nie spełnia swojej funkcji.. Chyba ze zablokowana to wtedy kumam.[/QUOTE]

Zależy na jakiej funkcji obroży półzaciskowej Ci zależy. Bo jeśli do wydawania korekt poprzez obrożę to fakt - obroża Lupine do tego się nie nadaje bo zacisk chodzi bardzo wolno, blokuje się, nie luzuje. Taka korekta nie ma sensu.
W moim przypadku suka nie wymaga korekt obrożą bo reaguje na komendy słowne, a obrożę półzaciskową można tak wyregulować, że zaciska się do pewnego momentu i dalej już nie. Eliminuje to w jej przypadku niespodziewane wyjęcie łba z obroży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Miałam też rogza półzacisk i on pracował zdecydowanie lepiej. Miałam też zacisk lupine i ten zacisk chodził najlepiej, nawet w połączeniu z flexi.
Przyjrzałam się tej obroży i problem chyba leży po stronie za małego kółka oraz niedokładnie zszytego paska zaciskowego (składa się z kilku warstw taśmy) . Jest on nierówny, wstaje gdzieniegdzie nierówno przyszyta taśma, na której kółko się haczy.
Kupiłam tą obrożę ze względu na odblask i solidność wykonania. Szkoda.[/QUOTE]

U nas zaciski takie jak w lupine (martingale) i rogz z łańcuszkiem też chodzą najlepiej. Miałam zwykły zacisk rogza w małym rozmiarze i tę hurttę, nie widzę różnicy w ich działaniu, więc to pewnie faktycznie wina kółek.

Link to comment
Share on other sites

Mi w ogóle najbardziej pasuje półzacisk z łańcuszkiem, materiałowy mi się sprawdza tylko jak pies chodzi non stop po jednej stronie. A Yuki łazi jak chce. :P I wtedy czasem materiałowy się słabo luzuje, mimo że sam mechanizm jest sprawny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...